Suudi Arabistan Kargo | Suudi Arabistan’a En Ucuz Uçak Kargo Fiyatı

En Ucuz Yurtdışı Kargo

Suudi Arabistan Kargo | Suudi Arabistan’a En Ucuz Uçak Kargo Fiyatı

Suudi Arabistan Yurtdışı Kargo Gönderimi - Evrak | Koli | Numune

Suudi Arabistan Kargo

Suudi Arabistan kargo ile ilgili aşağıdaki soruların ve ilgili diğer soruların yanıtlarını yazımızda bulabilirsiniz.

  • Suudi Arabistan kargo ile dünyanın en büyük petrol ihracatçısı ülkesine nasıl gönderim yapılır?
  • Karayoluyla seyahatin 26 saat yani bir günden fazla sürdüğü Arabistan’a kargo teslimatı kaç günde yapılır?
  • Arabistan kargo fiyatları diğer ülkelere göre hangi seviyededir?
  • Arabistan kargoyu etkileyen unsurlar nelerdir?

Ancak bu soruların cevaplarından önce Arap dünyasının liderliğine oynayan Suudi Arabistan ile Türkiye arasındaki ticari ilişkilere ve bu ilişkilerin Suudi Arabistan’a kargo rakamlarına nasıl etki edeceğine göz atmakta fayda var… Bu rakamlar Suudi Arabistan kargonun geleceğini de anlatması açısından hayli önem taşıyor.

Suudi Arabistan’a İhracat ve Kargo 

Türkiye’den tam 3 bin 738 kilometre uzaktaki Suudi Arabistan ile Türkiye arasında  4.96 milyar dolarlık bir ticaret hacmi var. Ticaret Bakanlığı verilerine göre Türkiye’den Suudi Arabistan’a 2,6 milyar dolarlık ihracat yapılırken, bu ülkeden de 2,3 milyar dolarlık ithalat gerçekleştirilmiştir.

Arabistan’a ihracatımızda dokunmuş halılar ve yer kaplamaları, mobilyalar ile aksam ve parçaları; yontulmaya ve inşaata elverişli taşlar, mücevherler; petrol yağları; ekmek, pasta, kek, bisküvi ve diğer mamuller, kadın takım elbiseleri; turunçgiller, çikolata ve kakao içeren gıdalar başta geliyor.

Başlıca ithal ürünlerimiz ise petrol ve kimyasal ürünler olarak öne çıkmaktadır.

2015 yılından beri ikili ticaret hacmimizin aşağı yönlü seyreden trendi 2018 sonu itibariyle tekrar hafif artış göstermiştir. Bu artış Arabistan’a kargo rakamlarına da yansımaktadır.

YURTDIŞI KARGO FİYAT LİSTESİ

Arabistan Kargo Rakamlarında Hac ve Umrenin Etkisi

Suudi Arabistan kargo rakamlarına etki eden diğer faktörler arasında ilk sırada hac ve umre verileri de yer almaktadır. İslamiyet’in kalbi olarak kabul edilen Kabe’ye ev sahipliği yapan Arabistan her yıl milyonlarca kişiyi de bu amaçlar dahilinde konuk etmektedir.

Türkiye’den de her yıl binlerce kişi Arabistan’a hac ve umre için gidiyor. Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği’nin (TÜRSAB)  2014 yılında hazırladığı inanç turizmi raporuna göre o yıl Suudi Arabistan’a 400 binin üzerinde Türk vatandaşı umre için giriş yaptı. 2014’den bu yana bu rakamda ciddi bir değişiklik yaşanmadı ama her yıl ortalama 70- 80 bin Türk vatandaşı da hac için Suudi Arabistan yollarına düşüyor.

Hem hac hem de umre için bu ülkeye giden Türk vatandaşları acil ihtiyaçları olabilecek evrak vb. için express kargoyu tercih edeceklerdir. Bu da Suudi Arabistan kargo rakamlarına olumlu anlamda yansıyacaktır.

Suudi Arabistan Kargo Şirketleri

Suudi Arabistan kargo şirketleri, ortalama 2 iş gününde teslimat sözü vermektedir. Bugün Türkiye’den yola çıkan bir gönderi 48 saat içinde Arabistan’daki varış adresine ulaşmaktadır. Ülkeye en kolay gönderi yapmanın yolu ise “Havadan” geçiyor. Uçak kargo ile koliniz istediğiniz anda varış adresine ulaştırılır.

Turizm Verileri

Suudi Arabistan kargo trafiğini artıracak bir diğer önemli kesim ise Türkiye’ye gelen Suudi turistler. Kültür ve Turizm Bakanlığı rakamlarına göre Suudi Arabistan’dan Türkiye’ye gelen turist sayısı her geçen yıl ciddi oranlarda artış gösteriyor. 2015 yılında 450 bin civarında olan Suudi turist sayısı 2018’e geldiğimizde 747 bin 233’e yükseldi.

Arabistanlı turistlerin kısa tatilleri içinde ülkelerine gönderilmesi gereken herhangi bir şey için yurtdışı kargo hizmeti almaları da kuvvetle muhtemeldir.

Arabistan’da Yaşayan Yabancılar

Suudi Arabistan’ın nüfusunun yüzde 37’sinin yabancılardan oluşması bu ülkeye yurtdışı gönderimlerin sayısının da çok olmasını sağlıyor. Ayrıca ülkedeki 8.5 milyon yabancı işçi arasında bulunan Türk vatandaşları, Türkiye’de yatırım yapan Suudi girişimciler gibi faktörlerin hepsi Suudi Arabistan kargo potansiyelini etkileyen faktörler olarak kabul ediliyor.

Öte yandan Türkiye Suudi Arabistan’da yaklaşık 660 milyon dolarlık bir yatırım gerçekleştirdi. Suudi Arabistan Genel Yatırım İdaresi (SAGIA) verilerine göre, ülkede 200’ün üzerinde Türk sermayeli şirket faaliyet gösteriyor. Bu şirketler de Türkiye’den Arabistan’a gönderilerde ibreyi yukarı doğru çıkarmaktadır.

Suudi Arabistan’ın, Türk müteahhitlerinin dünya genelinde yedinci sırada en çok iş aldıkları ülke konumunda olması ve bu firmaların bugüne kadar Suudi Arabistan’da 100’den fazla proje üstlenmesi de kargo potansiyelini artırmaktadır. Suudi Arabistan’ın Türkiye’de 2 milyar dolar civarında yatım yapması 2017’de Suudi vatandaşlarının Türkiye’de 3 bin 545 gayrimenkul edinmeleri de Arabistan kargonun daha da artacağının göstergesi olarak kabul edilebilir.

Numunemkolay İle Suudi Arabistan’a Kolay Gönderi

NumunemKolay global çözüm ortakları UPS, DHL,TNT ve FEDEX servisleri ile Suudi Arabistan gönderilerinizi de tam zamanında hem en ucuz fiyatlarla taşımaktadır. Suudi Arabistan +219 ülkeye gidecek herhangi bir evrak ya da paketiniz için bize ulaşmanız yeter. Paketinizi teslim edin ve gerisini düşünmeyin…

Arabistan Kargo Takip

Arabistan gönderiminizin varış adresine ne zaman ulaşacağını, hangi duraklarda beklediğini, gümrükte takılıp takılmadığını kargo takibi yaparak anında öğrenebilirsiniz.

Bunun için size gerekli olan tek şey kuryenin paketinizi teslim alırken size verdiği barkod numarasıdır. Bu barkod numarasını gönderimi yaptığınız kargo firmasının takip bölümüne girmeniz sorgulama işlemini yapmanız için yeterli.

Suudi Arabistan  Kargo Fiyatları

Suudi Arabistan’a kargo fiyatlarına gelirsek… Türkiye’den yaklaşık 4 bin kilometre uzakta olan Suudi Arabistan’a kargo gönderme sırasında ödenecek ücretleri NumunemKolay fiyat hesaplama aracını kullanarak öğreneceğiz.

1-10- 20 kg’lık Arabistan kargo fiyatları şöyle:

  • 1 kg: 44 Euro
  • 10 kg: 177. 10 Euro
  • 20 kg:259.60 Euro

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp