Tayland Kargo | Tayland’a Kargo Fiyatları | NumunemKolay.com

En Ucuz Yurtdışı Kargo

Tayland Kargo | Tayland’a Kargo Fiyatları | NumunemKolay.com

Tayland Yurtdışı Kargo Gönderimi - Evrak | Koli | Numune

TAYLAND KARGO İŞLEMLERİ

Tayland kargo işlemleri, söz konusu ülkenin Güneydoğu Asya’nın yükselen ülkesi konumunda olması nedeniyle önem kazanmaktadır. Türkiye’den yaklaşık 7 bin kilometre uzakta olan ülkenin turizm potansiyelinin yüksekliği ve THY’nin en yoğun güzergahlarından birinin İstanbul Bangkok, İstanbul-Phuket olması da kargo işlemlerinin yükselme eğilimine girebileceğini işaret etmektedir.

Bu yazımızda Tayland’a kargo işlemleri ile ilgili merak edilen soruları yanıtlıyoruz.

 • Tayland’a kargo nasıl gönderilir?
 • Tayland kargo ücreti ne kadardır?
 • Tayland Türkiye kargo süresi kaç gündür?
 • Tayland gönderi takibi nasıl yapılır?

sorularına bu yazımızda yanıt vereceğiz ama öncelikle kargo trafiğini etkileyen ilk ve en önemli etken olan Tayland -Türkiye arasındaki ticari faaliyetleri incelemekte fayda var.

TAYLAND TÜRKİYE TİCARET HACMİ 1.6 MİLYAR DOLAR

Tayland ile Türkiye arasındaki ticaret hacmi 2018 yılında 1.65 milyar dolar seviyesinde gerçekleşmiştir. Ancak ticari işlemler ağırlıklı olarak ithalattır. 2018 yılında Türkiye Tayland’a 278 milyon dolarlık  dış satım gerçekleştirirken, ithalat 1.372 milyon dolar seviyesindedir.

Başlıca ihraç ürünleri yassı hadde ürünü, demir veya alaşımsız çelikten yarı mamuller, buğday unu, hortum olarak öne çıkarken, başlıca ithal ürünleri dizel/yarı dizel eşya taşımaya mahsus yeni taşıtlar, pencere /duvar tipi klimalar, diğer yerlerde kullanılan hard disk sürücüsü, tabii kauçuk; füme yaprakları, diğer polistirendir.

Tayland kargo,  ülke Türkiye’den çok uzak olduğu için karayoluyla taşımaya müsait olmaması ve Tayland’dan Türkiye’ye direkt gemi taşımacılığı yapılamaması nedeniyle önem kazanmaktadır. Zira Tayland Bangkok limanı ve güney limanından yük alan gemiler ilk olarak Singapur’a giderek Türkiye’ye doğru yola çıkmaktadır. Türkiye’den gidecek yükler için de aynı güzergah izlenmektedir. Bu da yolculuk ve mal teslim sürelerinin yüksek olmasına neden olmaktadır. Ortalama bir yük gemisinin Tayland’dan Türkiye’ye ulaşması en az 22, en fazla ise 36-38 günü bulmaktadır.

Hem karayolu hem de deniz yolu ulaşımının bekleneni verememesi nedeniyle Tayland yönlü kargo trafiğinin daha da yoğunlaşması beklentisini doğurmaktadır.

KARŞILIKLI YATIRIMLAR VE KARGO TRAFİĞİ

Tayland Türkiye yatırım ilişkileri de gelişmeye açıktır. 2002-2014 tarihleri arasında Tayland’dan ülkemize 73 milyon ABD Doları tutarında doğrudan yatırım gerçekleşmiştir. Ekonomi Bakanlığı kayıtlarına göre ülkemizde 15 adet Tayland sermayesine sahip şirket faaliyet göstermektedir.

Aynı dönemde Türkiye’den Tayland’a doğrudan yatırımlarının tutarı Merkez Bankası kayıtlarına göre 4 milyon ABD Doları tutarındadır. Bangkok Büyükelçiliği Ticaret Müşavirliği kayıtlarına göre 37 adet Türk sermayeli firma Tayland’da faaliyet göstermektedir. Tayland’ın en önemli Türk yatırımcısı ise Koç Holding. Koç’un beyaz eşyadaki markası Beko’nun bu ülkede 100 milyon dolarlık yatırımla kurduğu buzdolabı tesisi, ülkenin en modern sanayi yatırımlarından biri olarak faaliyet gösteriyor.

Yatırım ilişkilerinin bu düzeyde olduğu Tayland, kargo işlemleri açısından da umut verici pazarlar arasında yer almaktadır.

TAYLAND’A KARGO GÖNDERİMİ NASIL YAPILIR?

Tayland’a kargo gönderimi TNT, FEDEX, UPS veya DHL gibi global kargo firmalarından, ya da yurt içinde aynı hizmeti veren örneğin NumunemKolay’dan hizmet alarak en uygun fiyatlarla yapılabilir.

NumunemKolay’ın internet sitesine girdiğinizde karşınıza çıkan ana sayfada Tayland gönderi işlemleri kolayca yapılabilir.

Kargonun gideceği ülke olarak Tayland’ı seçip, kilogram bilgisini de verdiğinizde kargonun ücretini öğrenmek için kolay bir işlem yapmaya sıra gelir.

TAYLAND KARGO HESAPLAMA ARACI

Tayland kargo hesaplaması yapmak, fiyat hesaplama araçları kullanıldığında oldukça kolay bir işlem. Hesaplama yapılırken, gönderinin gerçek ağırlığı ile hacimsel ağırlığı göz önüne alınır. Hangi değer daha yüksekse hesaplama sırasında o kullanılır ve bu işlem sonunda kargonuzun ne kadar bir ücret karşılığı Tayland’a ulaşacağı ortaya çıkar.

Desi hesaplaması;

EN X BOYX YÜKSEKLİK/5000 olarak formüle edilmiştir.

TAYLAND HESAPLAMA

Tayland kargo fiyatları nasıl hesaplanır sorusunun yanıtını bulmak için NumunemKolay’ın hesaplama aracını kullanacağız.

NumunemKolay’ın anasayfasına geldiğinizde ekranınıza gelen “Hemen fiyat al” butonuna bastığınızda yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümüne yönlendirilirsiniz. Burada kargonuzun gideceği ülke olarak Tayland’ı işaretledikten sonra, kargonuzun kilo bilgisini vermelisiniz. Böylece gönderinizin Başkent Bangkok’a kadar bir ücret karşılığı gönderileceğini en yakın sonuçla öğrenirsiniz.

Türkiye Tayland kargo ücreti ile ilgili bilgiyi aldıktan sonra sıra ödemeyi yapmaya ve kargoyu teslim etmeye gelir. Paketi kendiniz teslim edebileceğiniz gibi, bulunduğunuz yere kurye de çağırabilirsiniz.

TAYLAND KARGO FİYATLARI

Tayland kargo şirketleri arasında en uygun fiyatı veren NumunemKolay ile 5 kg, 10 ve 20 kg’lık Türkiye Tayland gönderim ücreti aşağıdaki gibidir:

 • 5 kg: 60 Euro
 • 10 kg:70 Euro
 • 20 kg: 30 Euro.

Tayland’dan Türkiye’ye kargo ücretleri de aynı hesaplama aracını kullanılarak de hesaplanabilir. Burada sadece kargo “Getirt” seçeneğini işaretlemek gerekiyor.

 • 5 kg: 201.30 Euro
 • 10 kg: 354.20 Euro
 • 20 kg: 572  Euro

Tayland Türkiye arası kargo fiyatları, Türkiye’den yapılan gönderimlere oranla biraz daha yüksek seviyede seyretmektedir.

TÜRKİYE’DEN TAYLAND’A KARGO TESLİMAT SÜRESİ

Kuryemiza Tayland gönderinizi aldıktan sonra pazar günü hariç her akşam yapılan uçuşlarla gönderinizi yola çıkarıyoruz. Tayland’a Express servis ile ortalama 2 iş gününde teslimat yapılabiliyor.

TAYLAND PTT KARGO

Tayland PTT kargo ile gönderim yapılabilecek ülkeler arasında yer aldığı için PTT kargo Tayland fiyatlarını öğrenmek de faydalı olacaktır.

PTT yurtdışı kargo hesaplamayı yapmak için PTT’nin internet sitesinde TURPEX’e tıklayıp, gönderimi yapacağınız ülkeyi seçip, ağırlık bilgisini vermeniz yetiyor.

Tayland’a 5 kg, 10 kg ve 20 kiloluk bir PTT uluslararası kargo  göndereceğinizi varsayalım ve bu kargonun PTT kargo Tayland fiyatını hesaplayalım.

 • 5 kg: 486 TL
 • 10 kg: 826 TL
 • 20 kg: 1506 TL

PTT kargo Tayland için 10-13 gün teslimat süresi vermektedir.

CEZAYİR KARGO TAKİBİ

Kargo takibi ile gönderinizi takip ederek dolaşıma çıktığı anı, kargo şirketinin şubesine gidiş anını ve teslim edildiği anı kontrol edebilirsiniz.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek firmaya teslim ettiğinizde size verilen kargo takip size bu işlem için gereken tek bilgi. Gönderimi yaptığınız firmanın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne takip numarasını girmeniz bu işlem için yeterli.

Kargonuzu PTT ile gönderdiyseniz bu sefer Tayland PTT kargo takip  yapmalısınız. Bunu için de PTT’nin internet sitesinde kargo takip bölümüne barkod numarasını yazmalısınız. Böylece PTT yurtdışı kargo takip Tayland için anında ve doğru sonuç alabilirsiniz.

TAYLAND’A NUMUNEMKOLAY İLE EN UCUZ KARGO

Tayland’a en ucuz kargo gönderimi için gelmeniz gereken adres ise NumunemKolay. İsterseniz İstanbul’dan  Tayland’a  kargo gönderin, isterseniz diğer şehirlerden gönderileriniz olsun, şirketimiz bütün ihtiyaçlarınız için iş başında.

DHL, UPS, TNT ve FEDEX ile çözüm ortaklığı yapan NumunemKolay en uygun DHL Tayland kargo ücreti ile gönderim yapabilmenizi sağlarken, UPS Tayland için de en ekonomik fiyatlarla gönderim gerçekleştirmektedir.

Tayland’a hızlı gönderimleri en ucuz kargo ücreti ile gerçekleştirmek için sizin yapmanız gereken tek şey NumunemKolay’a gelmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp