TNT Kargo Hesaplama Nasıl Yapılır

En Ucuz Yurtdışı Kargo

TNT Kargo Hesaplama Nasıl Yapılır

TNT KARGO HESAPLAMA

TNT kargo hesaplama nasıl yapılır sorusunun yanıtı bu firma ile dünyanın herhangi bir ülke ya da bölgesine gönderi yapacaklar tarafından sıkça aranmaktadır. Çünkü gönderim yapacak kişi ya da kurumlar,  alacağı hizmet için ne kadar ücret ödeyeceğini bilmek ister. Bu yazımızda TNT gönderi hesaplama işleminin nasıl yapılacağını adım adım anlatacağız.  Ayrıca TNT gönderi fiyatı hangi unsurlardan etkilenir sorusunun yanıtı ile birlikte Türkiye’nin en çok ihracat yaptığı ilik 5 ülkeye TNT kargo hesaplama sonuçlarını vereceğiz. 

TNT İLE KARGO GÖNDERİMİ

70 yılı aşkın bir süredir hizmet veren TNT 2015 yılındaki alımla Fedex bünyesine katılmıştır. TNT ile gönderim yapacak kişiler bu yolla 200’den fazla ülkeye ulaşabiliyor.  

Doküman ya da koli gönderecek herkes bu işleminin ne kadara mal olacağını, cebinden ya da kasasından ne kadar para çıkacağını merak ediyor. Bunun için TNT fiyat hesaplama yöntemini bilmelisiniz ki bu yöneteme göre işlem yaparak, en azından ödenecek kargo ücretini yaklaşık olarak öğrenebilirsiniz. 

TNT ile “en uygun” fiyatlarla yurtdışı kargo göndermek için geleceğiniz adres, TNT ile başarılı bir çözüm ortaklığı sürdüren, kargonuzu bu şirketin servislerini kullanarak dünyanın istediğiniz herhangi bir noktasına gönderen NumunemKolay olmalıdır.

TNT kargo hesaplama yapmak isteyen müşterileri için internet sitesine fiyat hesaplama aracı eklemiş. Ama bu yazıda hesaplamayı NumunemKolay’ın fiyat hesaplama aracını kullanarak yapacağız.

Ama öncelikle TNT gönderi fiyatlarını etkileyen unsurlara göz atmakta fayda var.

TNT KARGO FİYATLARI

TNT kargo fiyatları birden fazla faktörden etkilenir. TNT ücret hesaplama yaparken göz önüne alınan ve yurtdışı kargo fiyatlarını etkileyen ilk ve en önemli iki unsur kargo paketinin ağırlığı ve hacmidir.

Gönderinin varış adresi olan ülkenin uzaklığı ya da yakınlığı da TNT gönderi fiyatları açısından önemlidir.

Örneğin Türkiye’den Almanya’ya gidecek kargo ile Çin’e gönderilen bir paketin TNT ücret hesaplama sonuçları farklı olacaktır. Çin’e giden kargo için daha yüksek kargo ücreti ödenirken, Almanya gönderisinin fiyatı daha düşük seviyelerde seyredecektir.

TNT FİYAT LİSTESİ

TNT fiyat listesi gönderinin, yola çıkma gün ve saatine göre de değişkenlik gösterir. Acil olmayan gönderiler için herkesin tercih etmediği zamanları kullanarak daha düşük TNT kargo ücreti ödeyebilirsiniz.

TNT FİYAT AL

TNT fiyat al hizmeti kargo hesaplama yapmak isteyenlerin ya şirketin internet sitesi üzerinden yapabileceği ya da müşteri hizmetleri servisini arayıp gerçekleştirebilecekleri bir işlem.

TNT KARGO HESAPLAMA İŞLEMİNDE AĞIRLIK ETKİSİ

TNT kargo hesaplama yaparken 2 etken göz önüne alınıyor. Birincisi kargonun ağırlığı, ikincisi de hacmi. Biz burada NumunemKolay’ın sunduğu TNT kargo fiyat hesaplamasını kilogram bilgisine göre yapacağız.

TNT GÖNDERİ HESAPLAMA

TNT gönderi hesaplama yaparken, NumunemKolay’ın bu firma için sunduğu hizmetin fiyat bilgisini ortalama olarak vereceğiz. Bu noktada Türkiye ihracatında 2019 yılında ilk 5 sırada yer alan ülkelere yapılacak 0.5, 10 ve 20 kilogramlık kargonun fiyatını birlikte hesaplayalım.

Bu ülkeler sırasıyla Almanya, İngiltere, İtalya, Irak ve ABD’dir.

TNT yurtdışı kargo ücretini hesaplamak için öncelikle anasayfamıza buradan giriş yapabilirsiniz.

Burada karşınıza “Hemen fiyat al” bölümü çıkacak.

Kargonun niteliği ‘gönder’ ya da ‘getirt’ alternatifinden biri seçilerek belirlendikten sonra, varış ülkesi ve kargonun ağırlığı da işaretlendiğinde TNT fiyat hesaplama için son bir adım kalacak.

Bu adımda adınızı, soyadınızı ve telefon numaranızı da verdiğinizde TNT gönderi hesaplama sonucu ekranınıza gelecek.

İlk örnek Türkiye’nin en önemli ticaret ortağı olma özelliğini uzun yılardır hiçbir ülkeye kaptırmayan Almanya için TNT kargo hesaplama yapalım.

TNT Almanya kargo fiyatları:

 • 0.5 kg:27,72 Euro
 • 10 kg:161,54 Euro
 • 20 kg: 242,61 Euro

TNT İngiltere fiyatları:

 • 0.5 kg: 27,72  Euro
 • 10 kg: 161,54 Euro
 • 20 kg:242,61 Euro

TNT İtalya fiyatları:

 • 0.5. kg’de: 27,72 Euro
 • 10 kg’de 161,54 Euro
 • 20 kg’de  242,61  Euro

TNT Irak fiyatları:

 • 0.5 kg:  27,50 Euro
 • 10 kg: 177,10  Euro
 • 20 kg: 259,60  Euro

TNT Amerika fiyatları:

 • 0.5 kg:  25,30 Euro,
 • 10 kg: 157.30 Euro
 • 20 kg: 226.60 Euro

1 DAKİKADA TNT KARGO HESAPLAMA

TNT kargo fiyat hesaplamanın bu işlemleri için 1 dakika bile uzun bir süre. 60 saniye içinde 200’den fazla dünya ülkesinden herhangi birine gitmesini istediğiniz bir kargonun fiyatını bu kadar kolay ve hızlı bir şekilde hesaplayabilirsiniz.

Ancak bu noktada unutulmaması gereken bir husus var. NumunemKolay’ın verdiği bu kargo fiyatları sadece kapıdan kapıya taşıma için geçerli. Gümrüklerde oluşabilecek uygulama ve vergiler fiyata dahil değildir. 

Son olarak eğer gönderimi firmalar yapıyorsa ve düzenli gönderi söz konusuysa daha özel fiyatlar da söz konusu olabiliyor. Bu özel fiyatlar için 0 850 550 55 00 numaralı telefondan uzmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

EN UYGUN FİYAT HER ZAMAN NUMUNEMKOLAY’DA

Global kargo firmalarının yerel çözüm ortağı NumunemKolay, müşterilerine her zaman en uygun kargo fiyatı ile hizmet vermektedir. Müşteri odaklı çalışma sistemiyle yurtdışı kargo hizmeti almak isteyenler için her zaman ulaşılır olan NumunemKolay hızlı teslimat operasyonları ile de müşterilerine zaman kazandırıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp