Tunus Kargo | Tunus’a Kargo Fiyatları | NumunemKolay.com

En Ucuz Yurtdışı Kargo

Tunus Kargo | Tunus’a Kargo Fiyatları | NumunemKolay.com

Tunus Yurtdışı Kargo Gönderimi - Evrak | Koli | Numune

TUNUS KARGO

Tunus kargo işlemleri, Türkiye’nin bu ülke ile olan ticari ilişkilerinde baskın taraf olması nedeniyle oldukça önemlidir. Türkiye’nin Tunus’u siyasi anlamda tanıyan ilk ülke oluşu ve tarihsel bağlar nedeniyle iki ülke arasında sıcak bir ilişki vardır ve bu ilişki ticari ilişkilere de yansımaktadır.

Tunus’un Avrupa ile Arap dünyası arasında köprü oluşturan bir ülke  olması da Tunus’a kargo işlemleri üzerinde etkisi olan bir özelliktir.

Türkiye’den yaklaşık 3 bin 383 kilometre uzaklıkta olan bu ülkeye kargo ile gönderim yapacak olanların aklındaki soruları bu yazımızda cevaplıyoruz.

 • Tunus’a nasıl kargo gönderilir?
 • Tunus gönderi ücreti ne kadardır?
 • Tunus Türkiye kargo süresi kaç gündür?
 • Tunus kargo takibi nasıl yapılır?

sorularına bu yazımızda yanıt vereceğiz ama öncelikle kargo trafiğini etkileyen ilk ve en önemli unsur olan Tunus Türkiye arasındaki ticari faaliyetlerine göz atalım.

TÜRKİYE’NİN TUNUS’A İHRACATI

Türkiye’nin Tunus’a ihracatı 2018 yılında 904 milyon dolar olarak gerçekleşmiştir. Ticaret Bakanlığı verilerine göre ihraç edilen belli başlı ürünler, demir veya çelikten yarı mamuller, pamuklu kumaşlar, ağaçtan lif levhalar, otomobiller, örme kumaşlar, demir çelikten yassı ürünler, petrol gazları, demir  çelikten boru ve profiller, sentetik filament iplikten kumaşlar ve kağıt, selüloz tabakalardır.

Türkiye’nin Tunus’a ihracatı sadece bu kayıtlı rakamlarla sınırlı değildir. Buna paralel olarak, yılda 50 bini aşkın Tunus vatandaşı alışveriş ve/veya bavul ticareti amacıyla Türkiye’ye gelmektedir. Kesin rakam bulunmamakla birlikte, bu kapsamda yapılan ticaretin miktarının yılda 150-200 milyon dolara ulaştığı değerlendirilmektedir. Özellikle hazır giyim, deri ürünleri, başta altın olmak üzere ziynet eşyaları ile küçük elektrikli ev aletlerinin bavul ticaretine konu olmaktadır.

Bu ihracat rakamına karşılık Türkiye 2018 yılında Tunus’tan 182 bin dolarlık ithalat yapmıştır. 2018 yılında Tunus’tan ithal ettiğimiz başlıca ürünler, azot, fosfor, fosforik asitler, kimyasal gübreler, hurda demir, pamuklu kumaşlar, elektrik panoları, diyotlar, kablolar ve hurmadır.

TUNUS’TAKİ TÜRK YATIRIMLARI VE KARGO TRAFİĞİNE ETKİSİ

Tunus’ta Türk işadamları tarafından kurulmuş 24’ü sanayi, diğerleri ticaret olmak üzere 200 civarında kayıtlı şirket bulunmaktadır. TAV tarafından gerçekleştirilen Enfidha Havaalanı projesi yaklaşık 550 milyon Dolarlık yatırımı temsil etmektedir. Bu yatırımların artması Tunus uçak kargo rakamlarına da olumlu etki edecektir.

TUNUS’A KARGO NASIL GÖNDERİLİR?

Tunus’a kargo gönderimi TNT, FEDEX, UPS veya DHL gibi global kargo firmalarından, ya da bu firmalarla partnerlik anlaşması bulunan NumunemKolay’dan hizmet alarak en uygun fiyatlarla yapılabilir.

NumunemKolay’ın internet sitesine girdiğinizde karşınıza çıkan ana sayfada Tunus gönderi işlemleri kolayca yapılabilir.

Kargonun gideceği ülke olarak Tunus’u seçip, kilogram bilgisini de verdiğinizde kargonun ücretini öğrenmek için kolay bir işlem yapmaya sıra gelir.

TUNUS KARGO HESAPLAMA ARACI

Tunus fiyat hesaplaması yapmak, fiyat hesaplama araçları kullanılırsa kolay bir işlem. Hesaplama yapılırken, gönderinin gerçek ağırlığı ile hacimsel ağırlığı göz önüne alınır. Hangi değer daha yüksekse hesaplama sırasında o kullanılır ve bu işlem sonunda kargonuzun ne kadar bir ücret karşılığı Tunus’a  ulaşacağı ortaya çıkar.

Desi hesaplaması;

EN X BOYX YÜKSEKLİK/5000 olarak formüle edilmiştir.

Daha düşük Tunus kargo ücreti ödemek için gönderinin paketlenmesine ve hacimsel ağırlığın artmamasına dikkat etmek gerekmektedir.

TUNUS FİYAT HESAPLAMA

Tunus kargo fiyatları nasıl hesaplanır sorusunun yanıtını bulmak için NumunemKolay’ın hesaplama aracını kullanacağız.

NumunemKolay’ın anasayfasına geldiğinizde ekranınıza gelen “Hemen fiyat al” butonuna bastığınızda yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümüne yönlendirilirsiniz. Burada kargonuzun gideceği ülke olarak Tunus’u  işaretledikten sonra, kargonuzun kilo bilgisini vermelisiniz. Böylece gönderinizin Başkent Tunus’a ne kadar bir ücret karşılığı gönderileceğini en yakın sonuçla öğrenirsiniz. Bu rakamlar kapıdan kapıya taşıma fiyatıdır, gümrüklerde oluşabilecek uygulama ve harçlar dahil değildir.

Türkiye Tunus kargo ücreti ile ilgili bilgiyi aldıktan sonra sıra ödemeyi yapmaya ve kargoyu teslim etmeye gelir. Paketi kendiniz teslim edebileceğiniz gibi, bulunduğunuz yere kurye de çağırabilirsiniz.

TUNUS KARGO FİYATLARI

Tunus kargo şirketleri arasında en uygun fiyatı veren NumunemKolay ile 5 kg, 10 ve 20 kg’lık Türkiye Tunus gönderim ücreti aşağıdaki gibidir:

 • 5 kg: 60 Euro
 • 10 kg:70 Euro
 • 20 kg: 30 Euro.

Tunus’tan Türkiye’ye kargo ücretleri de aynı hesaplama aracını kullanılarak de hesaplanabilir. Burada sadece kargo “Getirt” seçeneğini işaretlemek gerekiyor.

 • 5 kg: 201.30 Euro
 • 10 kg: 354.20 Euro
 • 20 kg: 572  Euro

Tunus Türkiye arası kargo fiyatları, Türkiye’den yapılan gönderimlere oranla biraz daha yüksek seviyede seyretmektedir.

TÜRKİYE’DEN TUNUS’A KARGO TESLİMAT SÜRESİ

Kuryemiz Tunus gönderinizi aldıktan sonra pazar günü hariç her akşam yapılan uçuşlarla gönderinizi yola çıkarıyoruz. Tunus’a düzenlenen uçak seferleri yakın bölgelerdeki gibi sık olmadığı için ortalama 3 iş gününde teslimat yapılabiliyor.

Tunus’tan Türkiye’ye kargo süresi de bu ülkeden kalkan uçak seferlerinin sıklığına göre değişmektedir.

TUNUS PTT KARGO

Tunus PTT kargo ile gönderim yapılabilecek ülkeler arasında yer aldığı için PTT kargo Tunus fiyatlarını öğrenmek de faydalı olacaktır.

PTT yurtdışı kargo hesaplamayı yapmak için PTT’nin internet sitesinde TURPEX’e tıklayıp, gönderimi yapacağınız ülkeyi seçip, ağırlık bilgisini vermeniz yetiyor.

Tunus’a 5 kg, 10 kg ve 20 kiloluk bir PTT uluslararası kargo  göndereceğinizi varsayalım ve bu kargonun PTT kargo Tunus fiyatını hesaplayalım.

 • 5 kg: 486 TL
 • 10 kg: 826 TL
 • 20 kg: 1506 TL

PTT kargo Tunus için 8-10 gün teslimat süresi vermektedir.

TUNUS KARGO TAKİBİ

Kargo takibi ile gönderinizi takip ederek dolaşıma çıktığı anı, kargo şirketinin şubesine gidiş anını ve teslim edildiği anı kontrol edebilirsiniz.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek firmaya teslim ettiğinizde size verilen kargo takip size bu işlem için gereken tek bilgi. Gönderimi yaptığınız firmanın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne takip numarasını girmeniz bu işlem için yeterli.

Kargonuzu PTT ile gönderdiyseniz bu sefer Tunus PTT kargo takip  yapmalısınız. Bunu için de PTT’nin internet sitesinde kargo takip bölümüne barkod numarasını yazmalısınız. Böylece PTT yurtdışı kargo takip Tunus için anında ve doğru sonuç alabilirsiniz.

TUNUS’A NUMUNEMKOLAY İLE EN UCUZ KARGO

Tunus’a en ucuz kargo gönderimi için gelmeniz gereken adres ise NumunemKolay. İsterseniz İstanbul’dan Tunus’a kargo gönderin, isterseniz diğer şehirlerden gönderileriniz olsun, şirketimiz bütün ihtiyaçlarınız için iş başında.

DHL, UPS, TNT ve FEDEX ile çözüm ortaklığı yapan NumunemKolay en uygun DHL Tunus kargo ücreti ile gönderim yapabilmenizi sağlarken, UPS Tunus için de en ekonomik fiyatlarla gönderim gerçekleştirmektedir.

Tunus’a hızlı gönderimleri en ucuz kargo ücreti ile gerçekleştirmek için sizin yapmanız gereken tek şey NumunemKolay’a gelmek.

Tunus uçak kargo fiyat listesi için hemen tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp