Uganda Kargo | Uganda’y Kargo Fiyatları | NumunemKolay

En Ucuz Yurtdışı Kargo

Uganda Kargo | Uganda’y Kargo Fiyatları | NumunemKolay

Uganda Yurtdışı Kargo Gönderimi - Evrak | Koli | Numune

UGANDA KARGO | UGANDA’YA KARGO FİYATLARI

Uganda kargo Türkiye’den 7 bin 500 kilometre uzaktaki ülkeye hızlı ulaşımın ve ürün göndermenin en önemli yollarından biridir. Sahraaltı Afrika’nın en hızlı büyüyen ekonomilerinden biri olan Uganda’ya kargo gönderimi ile ilgili merak edilenleri bu yazımızda irdeleyeceğiz.

  • Uganda’ya kargo nasıl gönderilir?
  • Uganda gönderi ücreti ne kadardır?
  • Uganda Türkiye kargo süresi kaç gündür?
  • Uganda gönderi takibi nasıl yapılır? sorularına yanıt vereceğiz ama öncelikle gönderi trafiğini etkileyen ilk ve en önemli etken olan Uganda -Türkiye arasındaki ticari faaliyetleri incelemekte fayda var.

UGANDA TÜRKİYE EKONOMİK İLİŞKİLERİ

İki ülke arasındaki ticari ve ekonomik ilişkilerin artması için üst düzey girişimler devam ettirilmektedir. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Afrika ziyaretleri kapsamında 2016 yılında Uganda’ya giderken, Dış Ekonomik İlişkiler Konseyi (DEİK) Türkiye-Uganda iş Konseyi de 15- 19 Haziran 2019 tarihinde Doğu Afrika’nın en hızlı büyüyen ülkesinde toplanmıştır.

Hem Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ziyaretinde hem de DEİK toplantısında Türkiye- Uganda arasındaki ekonomik ilişkilerin olması gerekenin gerisinde kaldığı vurgulanmış ve daha yüksek seviyelere çıkması gerektiği belirtilmiştir.

Son yıllarda  Türkiye’nin Uganda’ya ihracatı sürekli 20 milyon doların üzerinde  gerçekleşmiştir.

Uganda ile 2017 yılında 32,2 milyon dolar olan ikili ticaret hacmi, 2018 yılında 40 milyon ABD dolarına ulaşmıştır. İhracat 29,9 milyon dolar, ithalat ise 10,1 milyon dolar olarak gerçekleşmiştir.

Türkiye’nin Uganda’ya ihracatında elektrik transformatörleri, buğday unu, mayalar, elektrikli cihazlar ile izole edilmiş kablo ve teller en önemli ürünlerdir.  Bu ülkeden ise en çok yağlı tohumlar, tütün, hayvan derileri, kuru bakliyat ve kahve ithal edilmiştir.

Türk şirketleri de ülkede pek çok yatırıma imza atmaktadır.

Uganda ile Türkiye arasındaki ticari ilişkilerin artışı hava kargo işlemlerine de olumlu yansıyacaktır.

UGANDA’YA KARGO GÖNDERİMİ NASIL YAPILIR?

Uganda’ya kargo gönderimi TNT, FEDEX, UPS veya DHL gibi global kargo firmalarından, ya da yurt içinde aynı hizmeti veren örneğin NumunemKolay’dan hizmet alarak en uygun fiyatlarla yapılabilir.

NumunemKolay’ın internet sitesine girdiğinizde karşınıza çıkan ana sayfada Uganda gönderi işlemleri kolayca yapılabilir.

Kargonun gideceği ülke olarak Uganda’yı seçip, kilogram bilgisini de verdiğinizde kargonun ücretini öğrenmek için kolay bir işlem yapmaya sıra gelir.

UGANDA KARGO HESAPLAMA ARACI

Uganda gönderi hesaplaması yapmak, fiyat hesaplama araçları kullanıldığında oldukça kolay bir işlem. Hesaplama yapılırken, gönderinin gerçek ağırlığı ile hacimsel ağırlığı göz önüne alınır. Hangi değer daha yüksekse hesaplama sırasında o kullanılır ve bu işlem sonunda kargonuzun ne kadar bir ücret karşılığı Uganda’ya ulaşacağı ortaya çıkar.

UGANDA’YA KARGO NE KADARA GİDER?

Uganda kargo ücreti ne kadardır sorusunun yanıtını bulmak için NumunemKolay’ın hesaplama aracını kullanacağız.

NumunemKolay’ın anasayfasına geldiğinizde ekranınıza gelen “Hemen fiyat al” butonuna bastığınızda yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümüne yönlendirilirsiniz. Burada kargonuzun gideceği ülke olarak Uganda’yı işaretledikten sonra, kilo bilgisini vermelisiniz. Böylece Uganda kargo ücreti en yakın sonuçla karşınıza çıkar.

NumunemKolay ile 5 kg, 10 ve 20 kg’lık Uganda kargo ücreti aşağıdaki gibidir:

  • 5 kg: 137.50 Euro
  • 10 kg:236.50 Euro
  • 20 kg:343.20 Euro.

Ancak bu fiyatlar kapıdan kapıya taşıma ücretidir. Gümrüklerde oluşabilecek uygulama ve harçlar bu fiyatlara dahil değildir.

UGANDA TÜRKİYE KARGO ÜCRETİ

Uganda Türkiye kargo ücreti de aynı hesaplama aracını kullanılarak de hesaplanabilir. Burada sadece kargo “Getirt” seçeneğini işaretlemek gerekiyor.

  • 5 kg: 242 Euro
  • 10 kg: 419.10 Euro
  • 20 kg: 693  Euro

Uganda Türkiye kargo ücreti Türkiye’den bu ülkeye gönderilen  paketlere göre daha yüksek seviyelerde seyretmektedir.

Türkiye’den Uganda’ya gönderilen bir paket Express servis ile ortalama 4 iş günü içinde varış adresinde olmaktadır.

UGANDA KARGO TAKİBİ

Kargo takibi ile gönderinizi takip ederek dolaşıma çıktığı anı, kargo şirketinin şubesine gidiş anını ve teslim edildiği anı kontrol edebilirsiniz.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek firmaya teslim ettiğinizde size verilen kargo takip size bu işlem için gereken tek bilgi. Gönderimi yaptığınız firmanın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne takip numarasını girmeniz bu işlem için yeterli.

Eğer kargonuzu NumunemKolay’dan DHL servisi alarak ile gönderdiyseniz DHL Uganda kargo takip yapmanız gerekecektir. Bu işlemi NumunemKolay takip araçlarını kullanarak yapabilirsiniz. İşlemi takip numaranızı yazdıktan sonra “Kargom nerede“ butonuna basarak gerçekleştirebilirsiniz ve paketinizin yolculuğu ile ilgili anlık bilgi almış olursunuz.

FEDEX takip, UPS takip, TNT takip ve PTT takip için de bu şirketlerin internet sitesindeki takip araçları kullanılabileceği gibi NumunemKolay’ın takip sayfasından da faydalanılabilir.

UGANDA EN UCUZ KARGO İÇİN NUMUNEMKOLAY

Uganda en ucuz kargo için en güvenli adres ise NumunemKolay. İsterseniz İstanbul Uganda kargo gönderiniz olsun, isterseniz diğer şehirlerden gönderileriniz olsun, şirketimiz bütün ihtiyaçlarınız için iş başında.

Uganda en ucuz kargo işlemlerini en güvenli şekilde gerçekleştirmek için yapmanız gereken tek şey NumunemKolay’a ulaşmak.

Uganda uçak kargo fiyat listesi için hemen tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp