Ukrayna Kargo | Ukrayna’ya Kargo Fiyatları | NumunemKolay.com

En Ucuz Yurtdışı Kargo

Ukrayna Kargo | Ukrayna’ya Kargo Fiyatları | NumunemKolay.com

Ukrayna Yurtdışı Kargo Gönderimi - Evrak | Koli | Numune

UKRAYNA KARGO İŞLEMLERİ NUMUNEMKOLAY İLE DAHA EKONOMİK

Ukrayna kargo işlemleri ülkenin en önemli ticari ortaklarının arasında 5. sırada Türkiye’nin yer alması nedeniyle daha da önem kazanacak. Ukrayna’nın Rusya’ya alternatif ülke olarak gösterilmesi de hem ikili ilişkilerin, hem de kargo trafiğinin artmasını sağlayacak bir etken olarak ortaya çıkmaktadır.

Bu nedenle Ukrayna’ya nasıl kargo gönderirim? sorusunun cevabı sıklıkla aranmaktadır.

Bu yazımızda bu sorunun yanı sıra;

 • Ukrayna kargo trafiğini etkileyen faktörler nelerdir?
 • Ukrayna gönderi fiyatlarının seyri nasıldır?
 • Ukrayna’dan Türkiye’ye kargo göndermek isteyenler ne kadar gönderi ücreti öderler?
 • Ukrayna kargo takibi nasıl yapılır?
 • Kargo kaç günde Ukrayna’da olur?

gibi soruların yanıtlarını vereceğiz.

Öncelikle kargo trafiğini artırması beklenen faktörlere göz atalım.

UKRAYNA- TÜRKİYE TİCARİ İLİŞKİLERİ

Ukrayna Türkiye arası kargo trafiğini etkileyen ilk ve en önemli faktör iki ülke arasındaki ticari ilişkiler. Bu ilişkilerde hedef toplam ticaret hacminin 10 milyar dolara ulaşması olarak çizilirken bu hedefe adım adım yaklaşılıyor.

2018 yılında Türkiye’nin Ukrayna’ya ihracatı 1,46 milyar ABD doları, Ukrayna’dan ithalatı ise 2,64 milyar ABD doları olmak üzere ticaret hacmi 4,1 milyar dolar olarak gerçekleşmiştir.

2019 yılında ise ithalatta düşüş, ihracatta artış yaşanmıştır. Türkiye’nin komşu ülkeye dış satımı 2 milyar dolar sınırına gelerek 1 milyar 921 milyon dolar olarak gerçekleşmiştir. Ukrayna’dan dış alım ise 2 milyar 589 milyar dolara inmiştir.

Özellikle ihracattaki artış Ukrayna’ya kargo trafiğini artıracak faktörlerden bir olarak karşımıza çıkmaktadır.

Ukrayna’nın başlıca ticaret ortakları listesinde Rusya, Almanya, Çin, Belarus’un ardından 5. sırada yer alan Türkiye bu ülkeye turunçgiller, tişört, fanila, örme ve örülmemiş giyim eşyası ve aksesuarı, örme mensucat ürünleri ihraç ediyor.

YATIRIMCILAR UKRAYNA KARGO POTANSİYELİNİ ARTIRACAK

Ukrayna kargo potansiyelini artırması beklenen diğer bir kesim de yatırımcılar. Her iki ülkede yatırım yapan yabancı yatırımcılar ülkelerine gönderecekleri kargo için hem hız, hem de güvenlik nedeniyle uçak kargo yolunu seçmektedir.

DEİK’in Ukrayna makamlarının resmi rakamlarından derlediği bilgilere göre 31 Aralık 2015 itibarıyla Ukrayna’daki Türk yatırımlarının tutarı 196,8 milyon dolar civarındadır. Türkiye, Ukrayna’da doğrudan yatırımı bulunan 134 ülke arasında 21’inci sıradadır. Anadolu Efes ve Turkcell kendi sektörlerinin ciddi oyuncuları olarak Ukrayna’da faaliyet göstermektedirler. Ayrıca Altınbaş Holding’e ait Creditwest ile Fiba Holding’e ait Credit Europe bankaları Şubat 2007’de faaliyete geçmiştir.

Gıda sektöründe faaliyet gösteren KBF Ülker, GSM operatörü Life, bankacılık sektörünün önemli oyuncularından Credit Europe Bank vb. Türk firmaları üçüncü ülkeler üzerinden gelen yatırım oldukları için bu tutara dahil edilmemişlerdir. Bu çerçevede, Ukrayna’daki Türk yatırımlarının fiili tutarının daha fazla olduğu değerlendirilmekte olup, bu rakamın 1 milyar doların üzerinde olduğu ifade edilmektedir.

Ayrıca Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) verilerine göre, Türk müteahhitlik firmaları Ukrayna’da 2018 yılının ilk çeyreği itibarıyla toplam değeri 5,5 milyar doları aşan 169 proje üstlenmiştir.

Bu veriler Türkiye-Ukrayna kargo uçak kargo rakamlarının büyük bir potansiyel barındırdığını ortaya koymaktadır.

UKRAYNA’YA KARGO GÖNDERİMİ NASIL YAPILIR?

Ukrayna’ya kargo gönderimi, TNT, FEDEX, UPS veya DHL gibi global kargo firmalarından, ya da yurt içinde aynı hizmeti veren örneğin NumunemKolay’dan hizmet alarak en uygun fiyatlarla en hızlı ve güvenli şekilde yapılabilir.

NumunemKolay’ın internet sitesine girdiğinizde karşınıza çıkan ana sayfada Ukrayna işlemlerinin kolayca yapabilirsiniz.

Kargonun gideceği ülke olarak Ukrayna’yı işaretleyip, kilogram bilgisini de verdiğinizde kargonun ücretini öğrenebilirsiniz.

UKRAYNA KARGO HESAPLAMA ARACI

Ukrayna gönderi hesaplaması yapmak fiyat hesaplama araçları kullanıldığında oldukça basit bir işlem. Hesaplama yapılırken, gönderinin ya gerçek ağırlığı ya da hacimsel ağırlığı göz önüne alınır.

Bu işlem sonunda  kargonuzun ne kadar bir ücret karşılığı Ukrayna’ya ulaşacağı ortaya çıkar.

Desi hesaplaması;

EN X BOYX YÜKSEKLİK/5000 olarak formüle edilmiştir.

UKRAYNA FİYAT HESAPLAMA

Ukrayna kargo fiyatları nasıl hesaplanır sorusunun yanıtını bulmak için NumunemKolay’ın hesaplama aracını kullanacağız.

NumunemKolay’ın anasayfasına geldiğinizde ekranınıza gelen “Hemen fiyat al” butonuna bastığınızda yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümüne yönlendirilirsiniz. Burada kargonuzun gideceği ülke olarak Ukrayna’yı işaretledikten sonra, kargonuzun kilo bilgisini vermelisiniz. Böylece gönderinizin Kiev’e ne kadar bir ücret karşılığı gönderileceğini anında öğrenirsiniz.

Türkiye Ukrayna kargo ücreti ile ilgili bilgiyi aldıktan sonrakı adım ise kargoyu teslim etmektir.

UKRAYNA KARGO FİYATLARI

Ukrayna kargo şirketleri arasında en uygun fiyatı veren NumunemKolay ile 5 kg, 10 ve 20 kg’lık Türkiye Ukrayna gönderim ücreti aşağıdaki gibidir:

 • 5 kg: 102.30 Euro
 • 10 kg:177.10 Euro
 • 20 kg: 259.60 Euro.

Ukrayna’dan Türkiye’ye kargo ücretleri de aynı hesaplama aracını kullanılarak de hesaplanabilir. Burada sadece kargo “Getirt” seçeneğini işaretlemek gerekiyor.

 • 5 kg: 192.50 Euro
 • 10 kg: 314.60 Euro
 • 20 kg: 503.80 Euro

Ukrayna Türkiye arası fiyatlar, Türkiye’den yapılan gönderimlere oranla biraz daha yüksek seviyede seyretmektedir.

TÜRKİYE’DEN UKRAYNA’YA KARGO TESLİMAT SÜRESİ

Kuryemiz Ukrayna paketinizi aldıktan sonra pazar günü hariç her akşam yapılan uçuşlarla gönderinizi yola çıkarıyoruz. Ukrayna’ya ortalama 2 iş gününde teslimat yapılabiliyor.

UKRAYNA PTT KARGO

Ukrayna PTT kargo yolunu kullanarak da gönderim yapılabilecek ülkelerden. Bu nedenle PTT kargo Ukrayna fiyatlarını öğrenmek de faydalı olacaktır.

PTT yurtdışı kargo hesaplamayı yapmak için PTT’nin internet sitesinde TURPEX’e tıklayıp, gönderimi yapacağınız ülkeyi seçip, ağırlık bilgisini vermek yetiyor.

Ukrayna’ya 1 kg, 10 kg ve 20 kiloluk bir PTT uluslararası kargo  göndereceğinizi varsayalım ve bu kargonun PTT kargo Ukrayna  fiyatını hesaplayalım.

 • 1 kg: 294 TL
 • 10 kg: 826TL
 • 20 kg: 1506 TL

PTT kargo Ukrayna için 8-12 gün arasında teslimat süresi vermektedir.

UKRAYNA KARGO TAKİBİ

Kargo takibi ile gönderinizi adım adım takip ederek dolaşıma çıktığı anı, kargo şirketinin şubesine gidiş anını ve teslim edildiği anı kontrol edebilirsiniz.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek firmaya teslim ettiğinizde size verilen kargo takip size bu işlem için gereken tek bilgi. Gönderimi yaptığınız firmanın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne takip numarasını girmeniz bu işlem için yeterli.

Kargonuzu PTT ile gönderdiyseniz bu sefer Ukrayna PTT kargo takip  yapmalısınız. Bunu için de PTT’nin internet sitesinde kargo takip bölümüne barkod numarasını yazmalısınız. Böylece PTT yurtdışı kargo takip Ukrayna için anında sonuç alabilirsiniz.

UKRAYNA‘YA NUMUNEMKOLAY İLE EN UCUZ KARGO

Ukrayna’ya en ucuz kargo gönderimi için gelmeniz gereken adres ise NumunemKolay. İsterseniz İstanbul’dan Ukrayna Kiev ya da Lviv’e kargo gönderin, isterseniz diğer şehirlerden gönderileriniz olsun şirketimiz bütün ihtiyaçlarınız için iş başında.

DHL, UPS, TNT ve FEDEX ile çözüm ortaklığı yapan NumunemKolay en uygun DHL Ukrayna kargo ücreti ile gönderim yapabilmenizi sağlarken, UPS Ukrayna ücretleri konusunda da en ucuz kargoyu sunmaktadır.

Ukrayna’ya a en hızlı gönderimi, en ucuz kargo ücreti ile gerçekleştirmek için sizin yapmanız gereken tek şey NumunemKolay’a gelmek.

Ukrayna uçak kargo fiyat listesi için hemen tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp