Umman Kargo | Umman’a Kargo Fiyatları | NumunemKolay

En Ucuz Yurtdışı Kargo

Umman Kargo | Umman’a Kargo Fiyatları | NumunemKolay

Umman Yurtdışı Kargo Gönderimi - Evrak | Koli | Numune

UMMAN KARGO | UMMAN’A KARGO FİYATLARI

Umman kargo işlemleri, dünyadaki en farklı Arap ülkesi olarak bilinen Umman’a gönderilerin en hızlı şekilde gitmesini sağlar. Bu yazımızda Türkiye ile ticari ilişkileri 2018 yılında yüzde 55 oranında artış gösteren Umman’a kargo gönderimi ile ilgili soruları cevaplayacağız.

  • Umman’a kargo nasıl gönderilir?
  • Umman gönderi ücreti ne kadardır?
  • Umman Türkiye kargo süresi kaç gündür?
  • Umman’a kargo takibi nasıl yapılır? sorularına yanıt vereceğiz ama öncelikle gönderi trafiğini etkileyen ilk ve en önemli etken olan Umman -Türkiye arasındaki ticari faaliyetleri incelemekte fayda var.

UMMAN-TÜRKİYE TİCARİ İLİŞKİLERİ

Umman ile Türkiye arasındaki ticari ilişkiler ülkemiz lehine seyretmektedir. Küresel petrol fiyatlarındaki düşüşün de etkisiyle Umman’la ticaret hacmimizde 2013 ve 2014 yıllarına kıyasla 2015 ve 2016 yıllarında düşüş görülmüştür. 2017 yılından itibaren yeniden artış trendine giren ticaret 2018 yılında büyük ivme kazanmış, 2017 yılında 316 milyon dolar seviyesinde olan ikili ticaret hacmi 2018 yılsonu itibariyle yüzde 55’lik artışla 489 milyon dolar seviyesinde gerçekleşmiştir. Bu artış Umman’a ihracatımızdaki büyük sıçramadan kaynaklanmış, nitekim aynı dönemde Umman’dan ithalatı yüzde 29 oranında düşerken, ihracat yüzde 90 oranında artarak 221 milyon dolardan 422 milyon dolara yükselmiştir. Umman, T.C. Ticaret Bakanlığı tarafından 2018-2019 döneminde “Öncelikli Ülkelerinden” birisi olarak belirlenmiştir.

Türkiye’nin Umman’a başlıca ihraç ürünleri arasında demir-çelik, mobilya, dokunmuş halı, motorlu taşıtlar, çeşitli makineler, gıda malzemeleri bulunmaktadır. 2018 yılında Türkiye’nin Umman’a gerçekleştirdiği ihracatta ilk sıraya mobilya ve aksamı yer almaktadır. Söz konusu ihracat 17 milyon dolar olmuştur. Umman’a 15 milyon dolarla ikinci sırada demir çelik inşaat aksamı, üçüncü sırada 12 milyon dolarla halı ihracatı yer almaktadır.

Başlıca ithal ürünleri ise alüminyum ve mamulleri, petrol yağları, plastik ve mamulleri, sentetik ve suni devamsız liflerdir.

En eski bağımsız Arap ülkesi olan Umman’a kargo işlemleri de ticari ilişkiler arttıkça yükseliş gösterecektir.

UMMAN’A KARGO GÖNDERİMİ NASIL YAPILIR?

Umman’a kargo gönderimi TNT, FEDEX, UPS veya DHL gibi global kargo firmalarından, ya da yurt içinde aynı hizmeti veren örneğin NumunemKolay’dan hizmet alarak en uygun fiyatlarla yapılabilir.

NumunemKolay’ın internet sitesine girdiğinizde karşınıza çıkan ana sayfada Umman gönderi işlemleri kolayca yapılabilir.

Kargonun gideceği ülke olarak Umman’ı seçip, kilogram bilgisini de verdiğinizde kargonun ücretini öğrenmek için kolay bir işlem yapmaya sıra gelir.

UMMAN KARGO HESAPLAMA ARACI

Umman gönderi hesaplaması yapmak, fiyat hesaplama araçları kullanıldığında oldukça kolay bir işlem. Hesaplama yapılırken, gönderinin gerçek ağırlığı ile hacimsel ağırlığı göz önüne alınır. Hangi değer daha yüksekse hesaplama sırasında o kullanılır ve bu işlem sonunda kargonuzun ne kadar bir ücret karşılığı Umman’a ulaşacağı ortaya çıkar.

UMMAN’A KARGO NE KADARA GİDER?

Umman kargo ücreti ne kadardır sorusunun yanıtını bulmak için NumunemKolay’ın hesaplama aracını kullanacağız.

NumunemKolay’ın anasayfasına geldiğinizde ekranınıza gelen “Hemen fiyat al” butonuna bastığınızda yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümüne yönlendirilirsiniz. Burada kargonuzun gideceği ülke olarak Umman’ı işaretledikten sonra, kilo bilgisini vermelisiniz. Böylece Umman kargo ücreti en yakın sonuçla karşınıza çıkar.

NumunemKolay ile 5 kg, 10 ve 20 kg’lık Umman gönderi ücreti aşağıdaki gibidir:

  • 5 kg: 102.30 Euro
  • 10 kg:177.10 Euro
  • 20 kg:259.60 Euro.

Ancak bu rakamlar kapıdan kapıya taşıma ücretleridir. Gümrüklerde oluşabilecek uygulama ve vergiler bu fiyatlara dahil değildir.

UMMAN TÜRKİYE KARGO ÜCRETİ

Umman Türkiye kargo ücreti de aynı hesaplama aracını kullanılarak de hesaplanabilir. Burada sadece kargo “Getirt” seçeneğini işaretlemek gerekiyor.

  • 5 kg: 201.30 Euro
  • 10 kg: 354.20 Euro
  • 20 kg: 572 Euro

Umman Türkiye kargo ücreti Türkiye’den bu ülkeye gönderilen paketlere göre daha yüksek seviyelerde seyretmektedir.

Türkiye’den Umman’a gönderilen bir paket Express servis ile ortalama 2 iş günü içinde varış adresinde olmaktadır.

UMMAN KARGO TAKİBİ

Kargo takibi ile gönderinizi takip ederek dolaşıma çıktığı anı, kargo şirketinin şubesine gidiş anını ve teslim edildiği anı kontrol edebilirsiniz.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek firmaya teslim ettiğinizde size verilen kargo takip size bu işlem için gereken tek bilgi. Gönderimi yaptığınız firmanın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne takip numarasını girmeniz bu işlem için yeterli.

Eğer kargonuzu NumunemKolay’dan DHL servisi alarak ile gönderdiyseniz DHL Umman kargo takip yapmanız gerekecektir. Bu işlemi NumunemKolay takip araçlarını kullanarak yapabilirsiniz. İşlemi takip numaranızı yazdıktan sonra “Kargom nerede“ butonuna basarak gerçekleştirebilirsiniz ve paketinizin yolculuğu ile ilgili anlık bilgi almış olursunuz.

UMMAN EN UCUZ KARGO İÇİN NUMUNEMKOLAY

Umman en ucuz kargo için en güvenli adres ise NumunemKolay. İsterseniz İstanbul Umman kargo gönderiniz olsun, isterseniz diğer şehirlerden gönderileriniz olsun, şirketimiz bütün ihtiyaçlarınız için iş başında.

Umman en ucuz kargo işlemlerini en güvenli şekilde gerçekleştirmek için yapmanız gereken tek şey NumunemKolay’a ulaşmak.

Umman uçak kargo fiyat listesi için hemen tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp