UPS KARGO FİYATI HESAPLAMA

En Ucuz Yurtdışı Kargo

UPS KARGO FİYATI HESAPLAMA


UPS kargo fiyatı hesaplama işlem, yurtdışı göndersini bu şirket ile gönderecek kişi ve kurumlar için önem taşıyan bir konudur.

Bu şirketi ile kargoyu gönderenler, gönderinin ne kadar ücret ödenerek yola çıkacağını baştan, en yaklaşık sonuçlarla öğrenme imkanına kavuşur. En yaklaşık diyoruz çünkü,  yapılan bu hesaplama gümrüklerde ortaya çıkabilecek harçlar ve vergiler dahil değildir.

UPS yurtdışı kargo fiyatları 2020 yılı için ne kadar öğrenmek ve bu bilgiler ışığında hesaplama yapmak, kargoyu gönderen kişi ya da kurum fark etmez, göndericinin kötü sürprizlerle karşılaşmasının önüne geçer ve gönderi maliyetlerini üç aşağı beş yukarı tahmin edebilmesini sağlar.

Bu yazımızda;

 • UPS kargo gönderim ücreti ne kadardır?
 • UPS yurtdışı kargo gönderiminde fiyat hesaplama nasıl yapılır?
 • Fiyatın yükselmesinde ağırlık mı etkilidir, yoksa hacim mi?
 • En çok ihracat yaptığımız Almanya, İngiltere, İtalya, ABD, Hollanda, Rusya gibi ülkelere gönderilen kargolar için ne kadar UPS kargo ücret ödenir? gibi sorulara yanıt bulabilirsiniz.

UPS KARGO ÜCRETLERİ

UPS kargo ücreti, dünyanın 220’den fazla ülkesine kargo taşıması yapan bu şirket ile herhangi bir ülkeye herhangi bir gönderim yapanların bu işlem karşılığında ödeyeceği ücrettir.

Kargo ücreti genel olarak taşımayı üstlenen şirketin politikaları çerçevesinde belirlenir.

Eğer söz konusu gönderim UPS ile yapılıyorsa kargo fiyatları bu şirketin fiyat politikası ile oluşturulur. Fiyatların belirlenmesi aşamasında pek çok faktör etkilidir. Öncelikle bu faktörlere değinelim.

UPS KARGO FİYAT HESAPLAMA YAPARKEN FİYATI ETKİLEYEN FAKTÖRLER

UPS kargo hesaplama yaparken pek çok faktör göz önüne alınır. Bu faktörler bir araya geldiğinde gönderi fiyatı da ortaya çıkar.

 • UPS kargo fiyat hesaplamada öncelikle gönderinin varış noktası çok önemlidir. Uzak ve uçak seferinin daha az olduğu ülkelere gönderilen kargoların hesaplama sonucu daha yüksek çıkar. Hem uçak seferinin fazla olduğu hem de Türkiye’ye yakın olan Almanya’ya gönderilecek kolinin UPS kargo hesaplama sonucu ve gönderi ücreti ile Türkiye’den binlerce kilometre uzakta olan ve uçak seferleri görece daha az olan Brezilya’ya gönderilen kolinin ücreti birbirinden farklı olur. 
 • UPS kargo yurt dışı fiyatları hesaplama üzerinde etkili bir diğer faktör de gönderinin ağırlığıdır. Gönderi ne kadar ağırsa ücreti o kadar artar. Daha az kargo ücreti ödemek için yapılması gereken olabilecek en hafif paketi göndermektir.
 •  Ayrıca UPS kargo ücret, gönderinin, yola çıkma gün ve saatine göre de değişkenlik gösterir. Eğer paketinizin kurye tarafından kapınızdan alınmasını ve öğleden önce ilk sefer ile yola çıkmasını istiyorsanız bu hizmet için daha yüksek bir ücret ödersiniz. Ancak herkesin çok da tercih etmediği zamanları kullanarak daha düşük UPS kargo ücret ödersiniz.

UPS HACİMSEL AĞIRLIK

UPS kargo ücretleri üzerinde etkisi olan bir diğer faktör de gönderinin hacmidir. 

Hacmi belirleyense gönderinin paketidir. Paket ne kadar büyükse hacimsel ağırlık o denli yüksek olacaktır. Hesaplama sırasında gerçek ağırlık ile hacimsel ağırlık karşılaştırılıp daha büyük olan değer ile işlem yapılmaktadır. Bu da hafif bir gönderiyi büyük bir koliye koyma durumunda daha yüksek kargo ücreti ödemek anlamına gelir. Hacimsel ağırlık hesaplama formülü; En x Boy x Yükseklik / 5000’dir. Koli ebatlarını kullanarak yapacağınız bu işlem ile kolinin hacmi hesaplanır. Çıkan sonuç ağırlıktan yüksekse hesaplama sırasında bu değer göz önüne alınır.

UPS MALİYET HESAPLA

UPS kargo hesaplama işlemini firmanın internet sitesindeki hesaplama araçları üzerinden yaparak en yaklaşık sonuçlara ulaşmak mümkün.

Bunun için “UPS maliyeti hesapla“ sayfasına gitmeniz ve istenen bilgileri vermeniz yeterli olacaktır.

Bu aşamada bir noktaya dikkat çekmekte fayda var. Sürekli gönderim yapan kişi ya da şirket söz konusu ise firma ile direkt görüşüp daha makul  fiyatlar ile gönderim yapmak mümkün hale gelebilir. Bunun için UPS kargo fiyat teklifi almak gerekecektir. Bu sayede standart UPS kargo fiyat listesi dışında daha uygun gönderi fiyatları alınabilir.

UPS KARGO FİYAT HESAPLAMA SONUÇLARI

UPS ile en uygun fiyatlarla yurtdışı kargo göndermek için geleceğiniz ilk adres global kargo markaları ile uzun yıllardır başarılı bir şekilde çözüm ortaklığı yapan, kargonuzu bu global kargo servislerini kullanarak dünyanın herhangi bir noktasına gönderen NumunemKolay olacaktır.

Şimdi yazımızın devamında Türkiye’nin en çok ihracat yaptığı Almanya, ABD, Hollanda Rusya gibi belli başlı ülkelere gönderilecek hızlı kargoların fiyat hesaplamasını yapacağız. 

Yazımızda NumunemKolay’ın sunduğu UPS kargo ücret ile ilgili bilgi vereceğiz.

Fiyat hesaplama aracımızı kullanarak yapacağınız UPS gönderi hesaplama yurtdışı kargonuz için daha uygun fiyatları karşınıza getirecektir.

UPS Kargo yurtdışı kargo fiyatları hesaplaması için öncelikle ana sayfamıza buradan giriş yapabilirsiniz. Burada karşınıza “fiyat hesaplama” bölümü çıkacak.

Seçilecek kargonun niteliğiyle birlikte varış ülkesi ve kargonun ağırlığını da işaretlediğinizde UPS yurtdışı kargo fiyatları 2020 için geçerli rakamların karşınıza çıkması için son bir adımınız kalacak.

Son adımda adınızı, soyadınızı ve telefon numaranızı da verdiğinizde

UPS kargo yurt dışı fiyatları ekranınızda olacak.

Şimdi gelin Türkiye’nin ticari ilişkilerinin her zaman hareketli olduğu örnek ülkelere 5, 10 ve 20 kilogramlık bir yurt dışı kargonun fiyatını birlikte hesaplayalım.

UPS KARGO ALMANYA FİYAT

İlk örnek ülkemiz Türkiye’nin en yüksek ihracatı yaptığı ülke olan Almanya.

Türkiye’nin ihracatında uzun yıllardır ilk sırada yer alan Almanya için geçerli olan UPS kargo fiyatları yurtdışı şöyledir:

5 kg: 104.42 Euro

10 kg:161.54 Euro

20 kg: 242.61 Euro

UPS İNGİLTERE GÖNDERİ HESAPLAMA

UPS kargo fiyatları yurtdışı fiyatlarının önemi odluğu bir başka ülke de  2019’da Türkiye’nin en çok ihracat yaptığı 2. ülke olan İngiltere. Birleşik Krallık’a yapılan yurtdışı gönderimin fiyatları da şöyledir:

 • 5 kg:  104.42 Euro
 • 10 kg:161.54 Euro
 • 20 kg: 242.61 Euro

İTALYA UPS KARGO FİYATLARI YURTDIŞI SONUÇLARI

2019 yılında Türkiye ihracatında 3. sırada yer alan İtalya için geçerli olan UPS kargo fiyatları 2020 üzerinden yapılan hesaplama sonucunda ulaşılan ücretler ise şöyledir:

 • 5 kg:  104.42 Euro
 • 10 kg:161.54 Euro
 • 20 kg: 242.61 Euro

UPS RUSYA GÖNDERİM ÜCRETİ

2019 yılında Türkiye ihracatında 11, ithalatında ise 1. sırada yer alan Rusya Federasyonu’na gönderilecek bir paket için ödenecek UPS karg ücret ise şöyledir:

 • 5 kg: 105.60 Euro
 • 10 kg: 183.70 Euro
 • 20 kg: 267.30 Euro

UPS ABD GÖNDERİM ÜCRETİ

ABD için geçerli UPS kargo fiyatları 2020 göz önüne alınarak yapılan hesaplama sonuçları ise aşağıdaki gibidir:

 • 5 kg: 92.40 Euro,
 • 10 kg: 157.30 Euro
 • 20 kg: 226.60 Euro

UPS HOLLANDA GÖNDERİM ÜCRET

Türkiye ihracatında 8. sırada yer alan Hollanda için geçerli olan UPS kargo fiyatları yurtdışı hesaplama sonuçları ile şöyle:

 • 5 kg:104.42 Euro
 • 10 kg:161.54
 • 20 kg:242.61 Euro

UPS KARGO TAKİP

UPS takip, ister Almanya’ya ister Çin’e isterseniz de dünya haritasında yer alan herhangi bir ülkeye gönderilecek her paket için yapılabilir.

İster bir paket bekliyor ister yüzlerce gönderi yapıyor olun, UPS takip tüm yolculuğu boyunca gönderilerinizin durumu hakkında size bilgi sunar. Geliştirilmiş takip seçenekleri kullanıldığında UPS kargo takip daha da kolay hale gelir ve en güncel bilgilere sahip olarak kendinizi güvende ve rahat hissedebilirsiniz.

UPS kargo takip için, gönderinin kuryeye teslimi sırasında verilen kargo takip numarası yeterli olabileceği gibi referansla da UPS takip yapabilirsiniz.

UPS Takip, gönderinizin mevcut durumu, beklenmedik gecikmeler ve sonunda da teslimatı ile ilgili bilgi almanız için kolay yollar sunar.

Bir gönderi oluştururken, gönderileri takip numarası girmeden izlemenize yardımcı olması için maksimum 35 karakterlik bir satın alma emri numarası veya müşteri numarası gibi bir referans atayabilirsiniz.

UPS İLETİŞİM

UPS iletişim kanallarını her bir gönderi işlemi için kullanabileceğiniz gibi, kargo fiyatı hesaplama ya da internetin olmadığı ortamlarda kargo takip işlemlerinde kullanmak mümkündür.  Bu sayede süreç ile ilgili bilgi alınabilir, gönderici ya da alıcının konu hakkında en bilgili ve yetkin kişilerden destek alabilir.

UPS iletişim için 0850 255 00 66 numaralı telefon kullanılıp müşteri hizmetleri servisine ulaşılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp