Ürdün Kargo | Ürdüne’e Kargo Fiyatları | NumunemKolay

En Ucuz Yurtdışı Kargo

Ürdün Kargo | Ürdüne’e Kargo Fiyatları | NumunemKolay

Ürdün Yurtdışı Kargo Gönderimi - Evrak | Koli | Numune

ÜRDÜN KARGO İŞLEMLERİ

Ürdün kargo işlemleri, ülkemizin dış ticaret fazlası verdiği ülkeler arasında olması nedeniyle önem kazanmıştır. Türkiye’nin bu ülkenin ticaretinde ilk 10 ülke arasında yer alması ve ihracatın ithalatın yaklaşık 10 katı olması bu ülkeye uçak kargo potansiyelinin artış trendine gireceği öngörüsünü beraberinde getirmiştir.

Bu yazımızda Ürdün’e kargo işlemleri ile ilgili merak edilenleri irdeleyeceğiz.

  • Ürdün’e kargo nasıl gönderilir?
  • Ürdün gönderi ücreti ne kadardır?
  • Ürdün Türkiye kargo süresi kaç gündür?
  • Ürdün’e kargo takibi nasıl yapılır? sorularına yanıt vereceğiz ama öncelikle gönderi trafiğini etkileyen ilk ve en önemli etken olan Ürdün -Türkiye arasındaki ticari faaliyetleri incelemekte fayda var.

ÜRDÜN TÜRKİYE TİCARİ İLİŞKİLERİ ÜLKEMİZ LEHİNE  

Ürdün ülkemizin ticaret fazlası verdiği ülkeler arasındadır. Özellikle 2008-2017 yılları arasında ihracat rakamları yaklaşık yüzde 50 oranında artmış ve 461 milyon dolardan 682 milyon dolara yükselmiştir. 2018 yılında ise dış satım rakamı 860 milyon dolar, dış alım rakamı da 97 milyon dolara olarak gerçekleşmiştir. Türkiye Ürdün’e en yüksek ihracatı ise 2014 yılında gerçekleşmiş ve o yıl 907 milyon dolarlık dış satım yapılmıştır.

Ürdün’e ihracatımıza konu ürünler ise oldukça çeşitlidir. Geçmiş yıllarda ihracatımızda önemli bir yer tutmayan mücevherat ihracatı, 2018 yılında 126 Milyon doların üzerine yükselerek ihracatımızdaki en büyük ürün grubunu oluşturmuştur. Ayrıca konfeksiyon ve mobilya ihracatı geçmiş yıllardaki rakamları korurken, otomotiv ana sanayi sektöründeki ihracatımız artış kaydetmiştir.

Kadın ve erkekler için giyim eşyaları, mobilya, otomotiv sanayi, demir-çelik ürünleri, sentetik iplikler ve örme mensucat gibi tekstil ürünleri, buzdolapları, halılar vb. ürünler ihracatımızda ilk sıralarda yer almaktadır.

İki ülke arasındaki ticari ilişkilerin artışı kargo rakamlarına direkt etki etmektedir.

Öte yandan Ürdün’de 20 Türk sermayeli firma faaliyet göstermektedir. 2016 yılı itibariyle Türk şirketlerinin yaklaşık 223 milyon dolar değerinde yatırımı bulunmaktadır. Ürdün’ün ise ülkemize yönelik doğrudan sermaye yatırımı yaklaşık 97 milyon dolar seviyesindedir.

2000 yılından bu yana Türk müteahhitlik firmaları Ürdün’de 2,5 milyar dolar tutarında iş üstlenmiştir.

Tüm bu ilişkiler iki ülke arasındaki kargo trafiğinin daha da artması beklentisini doğurmaktadır.

ÜRDÜN’E KARGO GÖNDERİMİ NASIL YAPILIR?

Ürdün’e kargo gönderimi TNT, FEDEX, UPS veya DHL gibi global kargo firmalarından, ya da yurt içinde aynı hizmeti veren örneğin NumunemKolay’dan hizmet alarak en uygun fiyatlarla yapılabilir.

NumunemKolay’ın internet sitesine girdiğinizde karşınıza çıkan ana sayfada Ürdün gönderi işlemleri kolayca yapılabilir.

Kargonun gideceği ülke olarak Ürdün’ü seçip, kilogram bilgisini de verdiğinizde kargonun ücretini öğrenmek için kolay bir işlem yapmaya sıra gelir.

ÜRDÜN KARGO HESAPLAMA ARACI

Ürdün gönderi hesaplaması yapmak, fiyat hesaplama araçları kullanıldığında oldukça kolay bir işlem. Hesaplama yapılırken, gönderinin gerçek ağırlığı ile hacimsel ağırlığı göz önüne alınır. Hangi değer daha yüksekse hesaplama sırasında o kullanılır ve bu işlem sonunda kargonuzun ne kadar bir ücret karşılığı Ürdün’e ulaşacağı ortaya çıkar.

ÜRDÜN KARGO NE KADARA GİDER?

Ürdün kargo ücreti ne kadardır sorusunun yanıtını bulmak için NumunemKolay’ın hesaplama aracını kullanacağız.

NumunemKolay’ın anasayfasına geldiğinizde ekranınıza gelen “Hemen fiyat al” butonuna bastığınızda yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümüne yönlendirilirsiniz. Burada kargonuzun gideceği ülke olarak Ürdün’ü  işaretledikten sonra,  kilo bilgisini vermelisiniz. Böylece kargo ücreti en yakın sonuçla karşınıza çıkar.

NumunemKolay ile 5 kg, 10 ve 20 kg’lık Ürdün’e kargo gönderim ücreti aşağıdaki gibidir:

  • 5 kg: 102.30 Euro
  • 10 kg:177.10 Euro
  • 20 kg:259.60 Euro.

ÜRDÜN TÜRKİYE KARGO ÜCRETİ

Ürdün Türkiye kargo ücreti de aynı hesaplama aracını kullanılarak de hesaplanabilir. Burada sadece kargo “Getirt” seçeneğini işaretlemek gerekiyor.

  • 5 kg: 201.30 Euro
  • 10 kg: 354.20 Euro
  • 20 kg: 572  Euro

Ürdün Türkiye kargo ücreti Türkiye’den bu ülkeye gönderilen  paketlere göre daha yüksek seviyelerde seyretmektedir.

Türkiye’den Ürdün’e gönderilen bir paket Express servis ile ortalama 2 iş günü içinde varış adresinde olmaktadır.

ÜRDÜN KARGO TAKİBİ

Kargo takibi ile gönderinizi takip ederek dolaşıma çıktığı anı, kargo şirketinin şubesine gidiş anını ve teslim edildiği anı kontrol edebilirsiniz.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek firmaya teslim ettiğinizde size verilen kargo takip size bu işlem için gereken tek bilgi. Gönderimi yaptığınız firmanın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne takip numarasını girmeniz bu işlem için yeterli.

Eğer kargonuzu DHL’den servis alarak ile gönderdiyseniz DHL Ürdün kargo takip yapmanız gerekecektir. Bu işlemi NumunemKolay takip araçlarını kullanarak yapabilirsiniz.  İşlemi takip numaranızı yazdıktan sonra “Kargom nerede“ butonuna basarak gerçekleştirebilirsiniz ve paketinizin yolculuğu ile ilgili anlık bilgi almış olursunuz.

ÜRDÜN EN UCUZ KARGO İÇİN NUMUNEMKOLAY

Ürdün en ucuz kargo için en güvenli adres ise NumunemKolay. İsterseniz İstanbul Ürdün kargo gönderiniz olsun, isterseniz diğer şehirlerden gönderileriniz olsun, şirketimiz bütün ihtiyaçlarınız için iş başında.

Ürdün en ucuz kargo işlemlerini en güvenli şekilde gerçekleştirmek için yapmanız gereken tek şey NumunemKolay’a ulaşmak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp