Venezuela Kargo | Venezuela’ya Kargo Fiyatları | NumunemKolay

En Ucuz Yurtdışı Kargo

Venezuela Kargo | Venezuela’ya Kargo Fiyatları | NumunemKolay

Venezuela Yurtdışı Kargo Gönderimi - Evrak | Koli | Numune

VENEZUELA KARGO İŞLEMLERİ

Venezuela kargo işlemleri petrol rezervleri bakımından dünyanın birinci ülkesi olan ve Türkiye’den 11 bin kilometre uzakta olan bu ülkeye en kolay gönderi yapma yoludur. Türkiye’nin Latin Amerika ve Karayipler’de  ilk diplomatik ilişki kurduğu ülkelerden biri  olan Venezuela’ya  en hızlı ve güvenli kargo gönderimi ise uçak kargo ile olmaktadır.

Venezuela’ya kargo gönderimleri ile ilgili soruları bu yazımızda yanıtlayacağız.

  • Venezuela’ya  kargo nasıl gönderilir?
  • Venezuela gönderi ücreti ne kadardır?
  • Venezuela Türkiye kargo süresi kaç gündür?
  • Venezuela’ya kargo takibi nasıl yapılır? sorularına yanıt vereceğiz ama öncelikle gönderi trafiğini etkileyen ilk ve en önemli etken olan Venezuela -Türkiye arasındaki ticari faaliyetleri incelemekte fayda var.

VENEZUELA TÜRKİYE İLİŞKİLERİ 70 YILDIR ETKİN

Türkiye ile Venezuela ilişkileri 1950’li yıllarda başlamıştır ancak özellikle coğrafi uzaklık ve ulaşım zorlukları nedeniyle uzun yıllar sınırlı kalan ikili ilişkiler, son dönemde hem siyasi açıdan hem de ekonomik açıdan yeni bir ivme kazanmıştır.

İki ülke arasındaki yakınlaşmanın doğurduğu hareketlilik kendini önce dış ticarette göstermiştir. 2019 yılında ikili ticaret hacmi 150,060 milyon dolar olmuştur. Bunun 129,712 milyon doları ihracat olurken, bu ülkeden ithalat da 20 milyon dolar olmuştur. Türkiye Venezuela’nın en çok ithalat yaptığı 10. ülke konumundadır.

Türkiye, enflasyonun çok yüksek olduğu hatta hiper enflasyon yaşayan Venezuela’ya ağırlıklı olarak gıda ürünleri ihraç etmektedir. Özellikle makarna, ayçiçekyağı ve buğday unu ihracatın önemli bir bölümünü oluştururken 2020 yılının ilk 3 ayında en çok makarna ihracatı yapılan ülke Venezuela oldu. Bu yılın Mart ayında Venezuela’ya yüzde 136’lık ihracat artışı yaşanması ise diğer önemli bir ayrıntı oldu.

Öte yandan Türkiye, büyük bir ekonomik kriz yaşayan ülkeye gıda yardımı yapan ülkeler arasında da ilk sıralarda yer alıyor.

Türkiye ‘nin 2018’de bu ülkeden ithalatı ise 1 milyar doların üzerindeydi. Bu yüksek rakamda özellikle başta altın olmak üzere kıymetli madenlerin ithalatı etkili oldu ama 2019’da bu rakam normal seyrine indi.

Türkiye’nin bu ülkeye ihracatı arttıkça Venezuela kargo işlemlerinin trafiği de yoğunlaşacaktır.

VENEZUELA’YA KARGO GÖNDERİMİ NASIL YAPILIR?

Venezuela’ya kargo gönderimi TNT, FEDEX, UPS veya DHL gibi global kargo firmalarından, ya da yurt içinde aynı hizmeti veren örneğin NumunemKolay’dan hizmet alarak en uygun fiyatlarla yapılabilir.

NumunemKolay’ın internet sitesine girdiğinizde karşınıza çıkan ana sayfada Venezuela gönderi işlemleri kolayca yapılabilir.

Kargonun gideceği ülke olarak Venezuela’yı seçip, kilogram bilgisini de verdiğinizde kargonun ücretini öğrenmek için kolay bir işlem yapmaya sıra gelir.

VENEZUELA’YA KARGO HESAPLAMA ARACI

Venezuela’ya gönderi hesaplaması yapmak, fiyat hesaplama araçları kullanıldığında oldukça kolay bir işlem. Hesaplama yapılırken, gönderinin gerçek ağırlığı ile hacimsel ağırlığı göz önüne alınır. Hangi değer daha yüksekse hesaplama sırasında o kullanılır ve bu işlem sonunda kargonuzun ne kadar bir ücret karşılığı Venezuela’ya ulaşacağı ortaya çıkar.

VENEZUELA’YA KARGO NE KADARA GİDER?

Venezuela kargo ücreti ne kadardır sorusunun yanıtını bulmak için NumunemKolay’ın hesaplama aracını kullanacağız.

NumunemKolay’ın anasayfasına geldiğinizde ekranınıza gelen “Hemen fiyat al” butonuna bastığınızda yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümüne yönlendirilirsiniz. Burada kargonuzun gideceği ülke olarak Venezuela’yı işaretledikten sonra, kilo bilgisini vermelisiniz.

Böylece kargo ücreti gümrük uygulama ve harçları hariç olmak üzere karşınıza çıkar.

NumunemKolay ile 5 kg, 10 ve 20 kg’lık Venezuela’ya kargo gönderim ücreti aşağıdaki gibidir:

  • 5 kg: 128.70 Euro
  • 10 kg: 223.30 Euro
  • 20 kg:323.40 Euro.

Ancak bu rakamlar kapıdan kapıya taşıma ücretleridir. Gümrüklerde ortaya çıkacak uygulama ve harçlar Venezuela kargo ücretine dahil değildir.

VENEZUELA TÜRKİYE KARGO ÜCRETİ

Venezuela Türkiye kargo ücreti de aynı hesaplama aracını kullanılarak de hesaplanabilir. Burada sadece kargo “Getirt” seçeneğini işaretlemek gerekiyor.

  • 5 kg:212.30 Euro
  • 10 kg: 370.70 Euro
  • 20 kg: 602. 80 Euro

Türkiye’den Venezuela’ya  gönderilen bir paket express servis ile ortalama 3 iş günü içinde varış adresinde olmaktadır.

VENEZUELA KARGO TAKİBİ

Kargo takibi ile gönderinizi takip ederek dolaşıma çıktığı anı, kargo şirketinin şubesine gidiş anını ve teslim edildiği anı kontrol edebilirsiniz.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek firmaya teslim ettiğinizde size verilen kargo takip numarası size bu işlem için gereken tek bilgi. Gönderimi yaptığınız firmanın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne takip numarasını girmeniz bu işlem için yeterli.

Eğer kargonuzu NumunemKolay’dan DHL servisi alarak ile gönderdiyseniz DHL Venezuela kargo takip yapmanız gerekecektir. Bu işlemi NumunemKolay takip araçlarını kullanarak yapabilirsiniz. İşlemi takip numaranızı yazdıktan sonra “Kargom nerede“ butonuna basarak gerçekleştirebilirsiniz ve paketinizin Venezuela’da sonuçlanacak yolculuğu ile ilgili anlık bilgi almış olursunuz.

VENEZUELA EN UCUZ KARGO İÇİN NUMUNEMKOLAY

Venezuela en ucuz kargo için en güvenli adres ise NumunemKolay. İsterseniz İstanbul Venezuela kargo gönderiniz olsun, isterseniz diğer şehirlerden gönderileriniz olsun, şirketimiz bütün ihtiyaçlarınız için iş başında.

Venezuela en ucuz kargo işlemlerini en güvenli şekilde gerçekleştirmek için yapmanız gereken tek şey NumunemKolay’a ulaşmak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp