Yemen Kargo | Yemen’e Kargo Fiyatları | NumunemKolay

En Ucuz Yurtdışı Kargo

Yemen Kargo | Yemen’e Kargo Fiyatları | NumunemKolay

Yemen Yurtdışı Kargo Gönderimi - Evrak | Koli | Numune

YEMEN KARGO İŞLEMLERİ

Yemen kargo işlemleri, ülkede 2015 yılının Mart ayından bu yana devam eden iç savaş nedeniyle önemli hale gelmiştir. Ülkenin devam eden bu savaş nedeniyle insani yardıma muhtaç hale gelmesi ve insani yardımların da hava kargo ile gönderilmesi Yemen’e kargo rakamlarını etkilemiştir.

Bu yazımızda, Yemen’e kargo işlemleri ile ilgili merak edilenleri irdeleyeceğiz.

  • Yemen’e kargo nasıl gönderilir?
  • Yemen gönderi ücreti ne kadardır?
  • Yemen Türkiye kargo süresi kaç gündür?
  • Yemen’e kargo takibi nasıl yapılır? sorularına yanıt vereceğiz ama öncelikle gönderi trafiğini etkileyen ilk ve en önemli etken olan Yemen -Türkiye arasındaki ticari faaliyetleri incelemekte fayda var.

YEMEN TÜRKİYE TİCARİ İLİŞKİLERİ

Arap yarımadasının en fakir ülkesi Yemen ile Türkiye ilişkileri 5 yıldır yana devam eden Yemen iç savaşı nedeniyle kesintiye uğramıştır. Ülkemizden Yemen’e, BM’nin verilerine göre ülke nüfusunun yaklaşık yüzde 80’inin yardıma muhtaç olması nedeniyle insani yardımlar gönderilmektedir

Öte yandan 2014’te 643,8 milyon dolarla en üst seviyesine ulaşan Yemen’e ihracatı, Yemen’deki iç karışıklıklar nedeniyle 2015’te önemli oranda azalarak 400 milyon doların altına gerilemiştir. 2016’da tekrar toparlanan ihracat 2017 yılında 571 milyon dolar, 2018 yılında ise 730 milyon dolar civarında gerçekleşmiştir.

Türkiye Yemen’e en çok demir-çelik çubuk ve profil, bisküvi, çimento, buğday unu, çikolatalı mamuller, ayçicek yağı, ilaç, hijyenik havlu ve bebek bezleri, ayakkabı, halı, maya, kadife kumaş, römork, izole kablo ve teller, kuru baklagiller, makarna ve bulgur ihraç etmektedir. Türkiye’nin Yemen’den hem miktar bazında hem de ürün bazında önemli bir ithalatı bulunmamaktadır.

Yemen ticari ilişkileri ve dolayısıyla Yemen kargo işlemlerinin artması için öncelikle ülkede yaşanan olayların sona ermesi gerekmektedir.

YEMEN’E KARGO GÖNDERİMİ NASIL YAPILIR?

Yemen’e kargo gönderimi TNT, FEDEX, UPS veya DHL gibi global kargo firmalarından, ya da yurt içinde aynı hizmeti veren örneğin NumunemKolay’dan hizmet alarak en uygun fiyatlarla yapılabilir.

NumunemKolay’ın internet sitesine girdiğinizde karşınıza çıkan ana sayfada Yemen gönderi işlemleri kolayca yapılabilir.

Kargonun gideceği ülke olarak Yemen’i seçip, kilogram bilgisini de verdiğinizde kargonun ücretini öğrenmek için kolay bir işlem yapmaya sıra gelir.

YEMEN KARGO HESAPLAMA ARACI

Yemen gönderi hesaplaması yapmak, fiyat hesaplama araçları kullanıldığında oldukça kolay bir işlem. Hesaplama yapılırken, gönderinin gerçek ağırlığı ile hacimsel ağırlığı göz önüne alınır. Hangi değer daha yüksekse hesaplama sırasında o kullanılır ve bu işlem sonunda kargonuzun ne kadar bir ücret karşılığı Yemen’e ulaşacağı ortaya çıkar.

YEMEN KARGO NE KADARA GİDER?

Yemen kargo ücreti ne kadardır sorusunun yanıtını bulmak için NumunemKolay’ın hesaplama aracını kullanacağız.

NumunemKolay’ın anasayfasına geldiğinizde ekranınıza gelen “Hemen fiyat al” butonuna bastığınızda yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümüne yönlendirilirsiniz. Burada kargonuzun gideceği ülke olarak Yemen’i işaretledikten sonra, kilo bilgisini vermelisiniz. Böylece kargo ücreti en yakın sonuçla karşınıza çıkar.

NumunemKolay ile 5 kg, 10 ve 20 kg’lık Yemen’e kargo gönderim ücreti aşağıdaki gibidir:

  • 5 kg: 102.30 Euro
  • 10 kg:177.10 Euro
  • 20 kg:259.60 Euro.

Ancak bu noktada ülkenin kendine özel şartlarının göz önüne alınması da gerekmektedir.  Ülkede yaşanan iç savaş gönderilerin fiyatına  “Ek ücretler” konmasına neden olabilir.    Öte yandan bu fiyatlar kapıdan kapıya taşıma fiyatıdır. Gümrüklerde oluşabilecek uygulama ve vergiler hariçtir.

YEMEN TÜRKİYE KARGO ÜCRETİ

Yemen Türkiye kargo ücreti de aynı hesaplama aracını kullanılarak de hesaplanabilir. Burada sadece kargo “Getirt” seçeneğini işaretlemek gerekiyor.

  • 5 kg: 201.30 Euro
  • 10 kg: 354.20 Euro
  • 20 kg: 572 Euro

Yemen Türkiye kargo ücreti Türkiye’den bu ülkeye gönderilen  paketlere göre daha yüksek seviyelerde seyretmektedir.

Türkiye’den Yemen’e gönderilen bir paket express servis ile ortalama 2 iş günü içinde varış adresinde olmaktadır.

YEMEN KARGO TAKİBİ

Kargo takibi ile gönderinizi takip ederek dolaşıma çıktığı anı, kargo şirketinin şubesine gidiş anını ve teslim edildiği anı kontrol edebilirsiniz.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek firmaya teslim ettiğinizde size verilen kargo takip size bu işlem için gereken tek bilgi. Gönderimi yaptığınız firmanın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne takip numarasını girmeniz bu işlem için yeterli.

Eğer kargonuzu NumunemKolay’dan DHL servisi alarak ile gönderdiyseniz DHL Yemen kargo takip yapmanız gerekecektir. Bu işlemi NumunemKolay takip araçlarını kullanarak yapabilirsiniz.  İşlemi takip numaranızı yazdıktan sonra “Kargom nerede“ butonuna basarak gerçekleştirebilirsiniz ve paketinizin yolculuğu ile ilgili anlık bilgi almış olursunuz.

YEMEN EN UCUZ KARGO İÇİN NUMUNEMKOLAY

Yemen en ucuz kargo için en güvenli adres ise NumunemKolay. İsterseniz İstanbul Yemen kargo gönderiniz olsun, isterseniz diğer şehirlerden gönderileriniz olsun, şirketimiz bütün ihtiyaçlarınız için iş başında.

Yemen en ucuz kargo işlemlerini en güvenli şekilde gerçekleştirmek için yapmanız gereken tek şey NumunemKolay’a ulaşmak.

Yemen uçak kargo fiyat listesi için hemen tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp