Yeni Zelanda Kargo | Yeni Zelanda Kargo Fiyatları | NumunemKolay

En Ucuz Yurtdışı Kargo

Yeni Zelanda Kargo | Yeni Zelanda Kargo Fiyatları | NumunemKolay

Yeni Zelanda Yurtdışı Kargo Gönderimi - Evrak | Koli | Numune

YENİ ZELANDA KARGO İŞLEMLERİ

Yeni Zelanda kargo işlemleri Türkiye’den 17 bin kilometre uzakta olan ülkeye gönderim yapmanın en hızlı yolu olarak karşımıza çıkıyor. İki büyük ve bir çok küçük adacıktan oluşan ülke, dünyanın 68. büyük ekonomisi olarak öne çıkarken, ticaretinin büyük kısmını denizyolu ile yapan ülkeye bu yolla gönderilen ürünlerin ulaşma süresi 45 günü bulabiliyor. Bu nedenle Yeni Zelanda’ya hava kargo işlemleri günümüzde daha da önem kazanmıştır.

Büyük, geniş, beyaz bulutların ülkesi pasifik’in cenneti Yeni Zelanda’ya kargo gönderimleri ile ilgili soruları bu yazımızda yanıtlayacağız.

  • Yeni Zelanda’ya kargo nasıl gönderilir?
  • Yeni Zelanda gönderi ücreti ne kadardır?
  • Yeni Zelanda Türkiye kargo süresi kaç gündür?
  • Yeni Zelanda’ya  kargo takibi nasıl yapılır? sorularına yanıt vereceğiz ama öncelikle gönderi trafiğini etkileyen ilk ve en önemli etken olan Yeni Zelanda -Türkiye arasındaki ticari faaliyetleri incelemekte fayda var.

YENİ ZELANDA TÜRKİYE İLİŞKİLERİ 1900’LERE DAYANIYOR

Türkiye-Yeni Zelanda ilişkilerinin tarihsel zeminini Çanakkale Savaşları oluşturmaktadır. Yeni Zelandalı askerlerin Anzak Birlikleri içinde yer alması ile başlayan ilişkiler, ülkenin kendi ulusal kimliğinin olgunlaşması sürecinde en önemli dönüm noktası olarak kabul edilmektedir. Resmi ulusal günleri “Waitangi Günü” olmakla birlikte, “Anzak Günü” de ulusal gün olarak kabul görmektedir.

Kökü 1915 ‘e dayanan bu ilişkiler günümüzde ticari ağırlıklı devam etmektedir. Kökü 1915’e e dayanan bu ilişkiler günümüzde ticari ağırlıklı devam etmektedir. 2001 yılında 28 milyon dolar seviyesinde olan dış ticaret hacmi bugün 130 milyon doları aşmıştır. Türkiye ihracatı 2018 yılında 2018 yılında bir önceki yıla göre yüzde 5,9 oranında artarak 110 milyon dolar olmuştur. Söz konusu ülkeden ithalatımız ise 2018 yılında bir önceki yıla göre yüzde 25,9 oranında azalarak 25,8 milyon dolara düşmüştür.

Başlıca ihraç ürünlerimiz, tren ve tramvay harici araç; meyve, çerez, narenciye kabuğu, kavun-karpuz; makine, nükleer reaktör, kazan; sebze, meyve, çerez vb. gıda preparatları olarak öne çıkmaktadır.

Başlıca ithal ürünlerimiz ise mandıra ürünleri, yumurta, bal ve tüketim amaçlı hayvansal ürünler; yün, hayvan kılı, at kılı, iplik ve ürünleri; hayvan derisi; optik, resim, teknik ve sağlık aparatlarıdır.

İki ülke arasındaki ticaretin daha üst seviyelerde olmaması uzaklığa bağlıdır ancak hem ihracatta hem de ithalatta en kısa ve hızlı yol Yeni Zelanda uçak kargo olarak öne çıkmaktadır.  Ki ülkede 26 bölgesel havaalanının yanı sıra Auckland, Wellington, Hamilton, Rotorua,Christchurch, Dunedin ve Queenstown olmak üzere toplam 7 uluslararası havaalanının bulunması hava kargoyu oldukça kolaylaştırmaktadır.

YENİ ZELANDA’YA KARGO GÖNDERİMİ NASIL YAPILIR?

Yeni Zelanda’ya kargo gönderimi TNT, FEDEX, UPS veya DHL gibi global kargo firmalarından, ya da yurt içinde aynı hizmeti veren örneğin NumunemKolay’dan hizmet alarak en uygun fiyatlarla yapılabilir.

NumunemKolay’ın internet sitesine girdiğinizde karşınıza çıkan ana sayfada Yeni Zelanda gönderi işlemleri kolayca yapılabilir.

Kargonun gideceği ülke olarak Yeni Zelanda’yı  seçip, kilogram bilgisini de verdiğinizde kargonun ücretini öğrenmek için kolay bir işlem yapmaya sıra gelir.

YENİ ZELANDA KARGO HESAPLAMA ARACI

Yeni Zelanda gönderi hesaplaması yapmak, fiyat hesaplama araçları kullanıldığında oldukça kolay bir işlem. Hesaplama yapılırken, gönderinin gerçek ağırlığı ile hacimsel ağırlığı göz önüne alınır. Hangi değer daha yüksekse hesaplama sırasında o kullanılır ve bu işlem sonunda kargonuzun ne kadar bir ücret karşılığı Yeni Zelanda’ya ulaşacağı ortaya çıkar.

YENİ ZELANDA’YA KARGO NE KADARA GİDER?

Yeni Zelanda kargo ücreti ne kadardır sorusunun yanıtını bulmak için NumunemKolay’ın hesaplama aracını kullanacağız. 

NumunemKolay’ın anasayfasına geldiğinizde ekranınıza gelen “Hemen fiyat al” butonuna bastığınızda yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümüne yönlendirilirsiniz. Burada kargonuzun gideceği ülke olarak Yeni Zelanda’yı işaretledikten sonra, kilo bilgisini vermelisiniz.

Böylece kargo ücreti gümrük uygulama ve harçları hariç olmak üzere karşınıza çıkar.

NumunemKolay ile 5 kg, 10 ve 20 kg’lık Yeni Zelanda’ya kargo gönderim ücreti aşağıdaki gibidir:

  • 5 kg: 117.70 Euro
  • 10 kg: 200.20 Euro
  • 20 kg:290.40 Euro.

Ancak bu rakamlar kapıdan kapıya taşıma ücretleridir. Gümrüklerde ortaya çıkacak uygulama ve harçlar Yeni Zelanda kargo ücretine dahil değildir.  

YENİ ZELANDA TÜRKİYE KARGO ÜCRETİ

Yeni Zelanda Türkiye kargo ücreti de aynı hesaplama aracını kullanılarak de hesaplanabilir. Burada sadece kargo “Getirt” seçeneğini işaretlemek gerekiyor.

  • 5 kg: 201.30 Euro
  • 10 kg: 354.20 Euro
  • 20 kg: 572 Euro

Türkiye’den Yeni Zelanda’ya gönderilen bir paket express servis ile ortalama 2 iş günü içinde varış adresinde olmaktadır.

YENİ ZELANDA KARGO TAKİBİ

Kargo takibi ile gönderinizi takip ederek dolaşıma çıktığı anı, kargo şirketinin şubesine gidiş anını ve teslim edildiği anı kontrol edebilirsiniz.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek firmaya teslim ettiğinizde size verilen kargo takip numarası size bu işlem için gereken tek bilgi. Gönderimi yaptığınız firmanın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne takip numarasını girmeniz bu işlem için yeterli.

Eğer kargonuzu NumunemKolay’dan DHL servisi alarak ile gönderdiyseniz DHL Yeni Zelanda kargo takip yapmanız gerekecektir. Bu işlemi NumunemKolay takip araçlarını kullanarak yapabilirsiniz. İşlemi takip numaranızı yazdıktan sonra “Kargom nerede“ butonuna basarak gerçekleştirebilirsiniz ve paketinizin Yeni Zelanda’da sonuçlanacak yolculuğu ile ilgili anlık bilgi almış olursunuz.

YENİ ZELANDA EN UCUZ KARGO İÇİN NUMUNEMKOLAY

Yeni Zelanda en ucuz kargo için en güvenli adres ise NumunemKolay. İsterseniz İstanbul Yeni Zelanda kargo gönderiniz olsun, isterseniz diğer şehirlerden gönderileriniz olsun, şirketimiz bütün ihtiyaçlarınız için iş başında.

Yeni Zelanda en ucuz kargo işlemlerini en güvenli şekilde gerçekleştirmek için yapmanız gereken tek şey NumunemKolay’a ulaşmak.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp