YURTDIŞI GÖNDERİ HESAPLAMA NASIL YAPILIR?

En Ucuz Yurtdışı Kargo

YURTDIŞI GÖNDERİ HESAPLAMA NASIL YAPILIR?

Yurtiçi gönderilerinizin olduğu gibi, yurtdışı gönderilerinizin olması da mümkündür. Peki! Yurtdışı gönderilerinin yurtiçinden farkı nedir ve nasıl bir uygulama ile taşınmaktadır. Eğer bu kuralları sıralayacak olursak; dikkat edilmesi en önemli hususları şu şekilde sıralayabiliriz;

Taşınması gereken kargonun iyi bir şekilde paketlenmesi ve sağlam olarak taşınabileceğinden emin olduktan sonra kargo şirketleri araştırılmalıdır. Diğer yandan kargonuz nereye ve hangi ülkeye gidecek uzaklık mesafesi ne kadardır? Bilinmesi gerekmektedir. Bu iki bilgi edinildikten sonra kargomuzun en, boy, yükseklik ve ağırlık gibi taşıma için lazım olabilecek bilgilerini not etmemiz gerekmektedir. Geldik artık son aşamaya ve en önemlisine! Peki, kargonuz istediğiniz ülkeye; ne kadar zaman da ve ne kadar bir taşıma ücreti karşılığında istediğiniz yere gönderilecektir. Tüm bu bilgileri toparladıktan sonra herhangi bir arama motorundan yurtdışı gönderi ücretleri yazarak gönderinizin ne kadar ücret karşılığında ve ne kadar zaman ulaşacağını öğrenebilirsiniz.

Şunu hatırlatmak isteriz ki; her yıl kargo şirketlerinin yaptıkları gönderi ücretleri güncel listesi ile hesaplamanızda fayda vardır. Her yıl zamlanan fiyatlar karşısında, her esnaf, her tacir ve her şirket gibi kargo şirketleri de maalesef fiyatlarını zamlandırabilir ve bu durumu haliyle sizlere yansıtabilirler. Bu durumlar göz önünde bulundurulursa; yurtdışı gönderi hesaplama konusunda son bir kez de PTT kargo tarafından da ücret ve teslim süresi hakkında bilgi alınmasında fayda var. Yurtdışı PTT kargo ücretleri neredeyse her kargo ve taşıma şirketinden daha uygun olduğu bilinmektedir ve insanlar tarafından da çok tercih edilmektedir. Yurtiçi kargo ücretleri gibi bir fiyatla karşılaşamayacağınızdan dolayı iyi bir araştırma yaparak gönderilerinizi ondan sonra göndermenizde fayda olacağını bildiririz. Eğer iyi bir araştırma yaparsanız yurtiçi gönderi kadar bir fiyata bile kargonuzu istediğiniz ülkeye gönderebilirsiniz.

Hesaplamarın doğru olup olmadığını anlamak için NumunemKolay.com’daki Kilomatik alanını kullanabilir, anlık olarak gönderinizin fiyatını öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir