YURTDIŞI GÖNDERİ ÜCRETLERİ NASIL HESAPLANIR?

En Ucuz Yurtdışı Kargo

YURTDIŞI GÖNDERİ ÜCRETLERİ NASIL HESAPLANIR?

Yurtdışı gönderilerinin ücretlerinin hesaplanması konusunda birçok kargo ve taşıma şirketi vardır ki; bu şirketlerin hepsinin kendi fiyat tarifeleri ve taşıma fiyatları vardır. Bazen göndereceğiniz kargo küçük ama çok yüksek fiyatlı gönderilirken, bazen büyük kargolarınız uygun fiyatlı gidebilir. Bu gönderilerinizin içeriklerinin ne olduğuna ve nasıl gideceğine bağlıdır. Bu unsurları şu şekilde açıklayabiliriz.

Kargolarınız gidecekleri yer ve ülkeye göre sigortalanır ve nasıl gideceğine bakılır ilk öncelikle. Bazı kargolarınız acil gitmesi gerekebilir, bazı kargolarınızda standart varış tarihine göre teslim edilir. Teslim zamanına göre de kargolarınızın ücretleri artmakta ve ya azalmaktadır. Eğer siz Amerika’nın herhangi bir eyaletine kargo gönderecekseniz ve ertesi gün orada olmasını istiyorsanız ve ya gönderdiğiniz kargo çok değerli bir eşya ve ya ticari ürün ise normal taşıma sigortanın yanı sıra her türlü tehlikeye karşı kasko yaptıracaksanız gönderiniz bir hayli ücret tutacak ve sizin istediğiniz gibi istediğiniz zaman istediğiniz yerde olacaktır.

Her yıl hesaplanan ve kargo ve ya taşıma şirketleri tarafından güncellenen fiyat listelerinden bakarak, göndereceğiniz kargonun en, boy, yükseklik, ağırlık gibi bilgilerini biliyorsanız bu kargonun, kargo ücretini kendiniz de hesaplayabilirsiniz. Diğer yandan; elinizde kargonuzun bütün bilgileri var ve nasıl hesaplayabileceğinizi bilmiyorsanız, herhangi bir arama motorundan internet aracılığı ile bütün kargo şirketlerini arayabilir ya da internet sitelerinden gönderinizin ücretini hesaplayabilirsiniz. Yapacağınız işlem bu kadar basittir. Diğer yandan da direkt olarak kargo şirketlerini arayabilir ve birebir fiyat alabilir, böylelikle daha kesin sonuçlara sahip olabilirsiniz. Ek bilgi olarak sunmak isteriz ki; PTT yurtdışı kargo ücretleri 2016 yılında değişim göstermiştir ve PTT kargo fiyat hesap hesaplama konusunda da birçok seçenek sunmuştur. En ucuz yurtdışı kargo fiyatları arasında kıyaslama yapmak isterseniz size belirttiğimiz yolları kullanabilirisiniz.

Eğer zaman ve maliyet sizin için önemliyse, NumunemKolay.com’dan anlık olarak online fiyat teklifinizi alarak, hemen gönderinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp