YURTDIŞI NUMUNE FATURASI NASIL DÜZENLENMELİDİR?

En Ucuz Yurtdışı Kargo

YURTDIŞI NUMUNE FATURASI NASIL DÜZENLENMELİDİR?

Ticari hayatımızdan devam edece olursak; yurtdışı müşterilerinizde gereken anlaşma ve protokollere göre sözleşmeye yapma aşamasına kadar geldiniz ve son aşama olarak yurtdışındaki müşteriniz sizden bir numune istedi ve bu numuneyi müşterinize göndermek için nasıl bir yol izleyeceksiniz bilmiyorsunuz. Normalde bu durumları eğer bulunuyorsa dış ticaret pazarlamacınız bu işlemleri sırası ile halledebilmektedir ama eğer dış ticaret pazarlamacınız yok ve bu tür işlemleri kendiniz yapıyorsanız burada devreye bilgi ve belgeler girmektedir.

Yurtdışı gönderimi için hazırlanan eşya ya da ticari mal gerekli işlem ve düzene göre hazırlandıktan sonra iş; yurtdışı numune faturasına gelmektedir. Bu durumda yapılması gereken faturanın nasıl kesileceğidir. Bu tür faturalarda iki görüş ön plana çıkmaktadır ve bu görüşler doğrultusunda işlemler yürütülmektedir. Bu görüşlerden bir tanesi proforma fatura düzenlenmesi ardından kargo şirketlerine teslim edilmesidir. Kesilen proforma faturanın bedelsiz olarak kesilmesi yönündedir. Diğer bir görüşe göre ise proforma fatura düzenlenmesi, ardından Türkçe fatura düzenlenmesi ve son olarak da kesilen Türkçe faturanın belirli bir bedel üzerinden düzenlenmesi işlemidir. Gördüğünüz üzere yurtdışı gönderileri her zaman bilgi ve belgelere dayanan bir ticaret türü olmasına karşın böyle durumlarda değişik fikirler meydana gelebilmektedir. Böyle görüş ayrılıkları arasında sizde nasıl bir yol izleyeceğinizi bilemiyor olabilirsiniz. Şimdi geriye yaslanın ve derin bir nefes alarak bütün yurtdışı ihraç yapılacak olan mallarınız için gümrük ve ihracat kurallarına ilişkin her şeyi bulabileceğiniz bir siteden bahsetmek isteriz.

NumunemKolay.com adresine girdiğinizde göreceksiniz ki; Türkiye’nin en ihracat müşavirlik yerine gelmiş gibi hissedeceksiniz. Bu konuda çok haklısınız. Tabiri caiz ise; işin erbabından alabileceğiniz, ihracata yönelik tüm işlemleri bulabileceğiniz bir platform da tüm işlemlerinizi halledebileceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir