Yurtdışından Kargo Getirmek için Nasıl Bir Yol İzlenmelidir | NumunemKolay

En Ucuz Yurtdışı Kargo

Yurtdışından Kargo Getirmek için Nasıl Bir Yol İzlenmelidir | NumunemKolay

YURTDIŞINDAN KARGO GETİRMEK

Yurtdışından kargo getirmek sınırların kalktığı dünyamızda olağan işlerden biri haline geleli uzun bir zaman oldu. Özellikle uluslararası e-ticaret işlemlerinin her geçen gün arttığı ve kolaylaştığı bu dönemde kıyafet, aksesuar, ev dekorasyon ürünleri ya da iç pazarda satışa sunulacak ticari ürünler kolaylıkla satın alınabiliyor. Peki ama bu satın alınan ürünler siparişi verenin eline ne zaman ulaşıyor? İşte can alıcı ve cevaplanması gereken soru tam da bu.

Herkes doğal olarak sipariş verdiği ürünün bir an önce eline ulaşmasını ister Bu nedenle yurtdışından kargo getirmek için en kısa yolu bulmak isterler ve yurtdışı kargo işlemleri yaparlar.

Ancak yurtdışından kargo getirmek kendine has kuralları olan bir işlemdir. Bu kuralları yerine getirerek daha sorunsuz işlemlere yapılabilir. Bu yazımızda elektronik pazar yerleri kanalıyla yurtdışından ürün ve kargo getirmenin yollarını irdeleyeceğiz.

YURTDIŞINDAN ÜRÜN GETİRME

Yurtdışından ürün getirmek için, uluslararası bilinirliliği ve güvenilirliği olan e-ticaret sitelerine başvurmak en kısa ve garantili yoldur.

Her şeyin taklidinin yapılabildiği, aranan her şeyin mutlaka bulunabildiği ve “yok yok” olan Çin’den ürün getirmek için Aliexpress ve Alibaba‘ya başvurulabilirken, e-ticaretin en bilinen adresi Amazon Amerika’dan istenen ürünlerin getirilmesi için kullanılan bir yoldur.

Bu dijital pazar yerlerinin müşterisi de hiçbir zaman azalmadığı gibi tam tersine müşterileri her an daha da artar.

YURTDIŞINDAN KARGO İLE NE GETİRİLEBİLİR?

Yurtdışından kargo getirmek e-ticaret sitelerinin iş hacimlerini ciddi ölçüde artıran bir işlemdir. Çünkü yurtdışı kargo işlemleri, sipariş verilen herhangi bir ürünün alıcısına çok daha kısa sürelerde ulaşmasının garantisi haline gelmiştir. Kim istemez ki verdiği sipariş verdiği ürünlerin en kısa sürede kapısında olmasını?

Yurtdışı kargo şirketlerinin sunduğu bu hizmet sayesinde ürünlerine daha kısa sürede kavuşan alıcılar, beğendikleri herhangi bir ürün için bile uluslararası siteleri tercih etmeye başladı.

Peki yurtdışından hangi ürünler getirilebilir? Oyuncaklar, aksesuarlar, takılar, ev dekorasyon ürünleri, spor aletleri, tekstil ürünleri, ayakkabı, cep telefonu kılıfları, power bankler, saatler, mikrofon, matkap ve daha binlerce ürün yurtdışından ucuza getirilip, şahsen kullanılabilir ya da iç pazarda satışa sunulabilir.

Yurtdışından kargo getirmek söz konusu tüm bu ürünler için hem toptan hem de perakende işlemlerinde geçerli ve hızlı bir yol olarak karşımıza çıkar.

ALİEXPRESS ÜRÜN GETİRME

Aliexpress ürün getirme yurtdışından kargo getirmenin en çok tercih edilen yöntemlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Hem getirttiği ürünleri kendisi kullanacak olanlar r hem de bu işin ticaretini yapacak kişiler Aliexpress ürün getirme yolunu tercih edebilirler.

Aliexpress işlem hacminin en yüksek olduğu e- ticaret sitelerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Çünkü online pazar yerlerinin en ünlülerinden olan Aliexpress’te A’dan Z’ye her şeyi bulmak mümkün.

Buradan alınan herhangi bir ürünü kargo ile getirmek ise ürüne kavuşmanın en kısa yolu olarak kabul ediliyor. Aksi durumda alınan bir ürünün örneğin Türkiye’ye ulaşması 1- 1.5 ay gibi bir süreyi bulabiliyor. Yurtdışından kargo getirmek bu zamanı kısaltmak  için kullanılabilecek en etkili yöntemlerden biri olarak kullanılabilir.

AMAZON’DAN ÜRÜN GETİRME

Amazon’dan ürün getirme, Amerika’dan ucuz ürün getirmenin yollarını belki de en bilineni. 1994 yılından bu yana e- ticareti dünyaya öğreten Amazon, gerek işlem hacmi gerekse de piyasa değeri açısından dünyanın en büyük e- ticaret sitesi olarak yoluna devam ediyor. Ev ve mutfak aletlerinden, kırtasiye ürünlerine, akıllı telefonlardan kulaklıklara kadar, elektronik ürünlerden, fotoğraf makinesine, diş fırçasına kadar akla gelen her şeyin bulunup satın alınabileceği Amazon’dan ürün getirme listesine bu çeşitlilik sayesinde her şey yazılabilir. Yurtdışından kargo getirmek bu listenin oluşmasından sonra devreye girer ve alınan ürün ya da ürünler kargo kısa süre içinde ile kapınızda olur.

ETSY’DEN ÜRÜN GETİRME

ETSY’den ürün getirme ise diğer e- ticaret sitelerine göre biraz daha spesifik bir konu. Çünkü sitenin kendisi özel bir site. Site sadece el işi ürünleri ile sanat eserleri ve bunları yapabilmek için gerekli malzemelerin satışının yapıldığı bir e- ticaret sitesi.

El işi ünler arasında tişörtler, ayakkabılar, çantalar, kemerler,

fotoğraf makinesi askısı, ev dekorasyon aksesuarları, oyuncaklar gibi orijinal ama aynı zamanda akla gelebilecek her ürünün bulunduğu ETSY’den ürün getirme yoluyla unutulmaz bir yıldönümü ya da doğum günü hediyesi verebilirsiniz. Bu yolla kendi sanat eserinizi ortaya çıkarmak için gerekli malzemelere de ulaşabilirsiniz.

YURTDIŞINDAN KARGO İLE TELEFON GETİRMEK 2020

Yurtdışından kargo ile telefon getirmek 2020 yılında da yapılabilecek işlemler arasında. Özellikle yurtdışında olup henüz iç pazara sunulmamış veya hiç sunulmayacak bir telefona herkesten önce sahip olamayan kişilerin gerçekleştireceği bu işlem sırasında sorunlarla karşılaşılabiliyor.

Sıfır ya da 2. el olsun yurtdışından kargo ile telefon getirmek isteyenler, bu işlemi gerçekleştirebilirler. Ama karşılarına çıkacak hayli yüksek vergilere de hazırlıklı olmalılar.

Öte yandan bazı telefonların pilleri yani bataryaları nedeniyle ülkeye girişlerinde sorunlar yaşanabiliyor. Yurtdışından telefon getirmek isteyen, bunu da kargo yoluyla yapacak kişiler arasındaysanız NumunemKolay’a başvurmak işleminizin daha sorunsuz olmasını sağlayacaktır.

Ayrıca yurt dışına giden bir kişinin IMEI numarası  kayıtlı olan cep telefonunu yurtdışında unutması durumunda bu telefon kargo yoluyla geri gönderilebilir. Tabi bunun için de IMEI numarasının kayıtlı olması gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp