DHL HAVA KARGO TAŞIMACILIĞI

En Ucuz Yurtdışı Kargo

DHL HAVA KARGO TAŞIMACILIĞI

Bu yazımızda DHL hava kargo taşımacılığı nasıl yapılır, hava kargo fiyatları ve ücret hesaplama konusunda dikkat edilmesi gereken noktalar, kargo takip, tehlikeli madde taşınması gibi önemli konulara eğileceğiz.

HAVAYOLU TAŞIMACILIĞI

Havayolu taşımacılığı ürünlerin yurt içi ya da yurtdışına uçaklarla taşınmasıdır. Dünyadaki kargo hizmetlerinin yaklaşık yüzde 10’unun hava kargo yolu ile taşındığı hesaplanmaktadır.

Günümüzde teknolojinin artışı havalimanı sayısının artması, zamanın en değerli meta haline gelmesiyle birlikte yük ve eşya taşınmasında havayolu taşımacılığının etkinliği de her geçen gün artmaktadır. Özelikle maddi değeri yüksek elektronik eşyalar ile bozulacak kargoların taşınmasında havayolunun tercih edilme oranı artmaktadır.  Havayolu taşımacılığının karayolu ve demiryolu taşımcılığına göre bir adım öne çıkaran özelliği ise hızıdır. Hızlı teslimat süresi zamana karşı yarışın devam ettiği günümüzde bir evrakın, ya da ticari ürünün havayolu taşımacılığı ile gönderimini sağlamaktadır.

DHL hava kargo hizmeti ile gerek kişisel gönderileri gerekse de mikro ihracat gönderilerini dünyanın 220 ülkesine en hızlı şekilde ulaştırmaktadır.

TEKLİFLER

Hava kargotaşımacılığını tercih eden kişi ya da kurumlar gönderimleri için her şeyden önce gönderimi gerçekleştirecek olan firmadan teklif alırlar.

DHL teklif içinse her şeyden önce gönderinin kilogramı etkilidir. gönderinin hava kargo yolu kullanarak taşınabilmesi için 31.5 kg’dan fazla olması gerekmektedir. 30 kg ve altındaki gönderiler için Express kargo alternatifi kullanılabilir. Teklif alma aşamasında sürekli gönderim yapılması ya da tek seferlik bir gönderi olması gibi ayrıntılar da önem kazanmaktadır.

Tek bir çıkış yeri ve varış yerinin söz konusu olması ya da birçok çıkış ve varış yerinin söz konusu olması da teklifler üzerinde etkilidir. DHL hava kargo teklifleri için firmanın müşteri hizmetleri ile irtibata geçilebileceği gibi Türkiye’deki DHL Globalofisleri iletişim kurulabilir.

DHL HAVA KARGO ÜCRETİ HESAPLAMA

DHL hava kargo ücreti hesaplama işleminde önüne alınan ve yurtdışı kargo fiyatlarını doğrudan etkileyen ilk unsur paketin ağırlığı veya hacmidir. Kargonun gideceği ülkenin uzaklığı ya da yakınlığı da DHL kargo ücretleri açısından önemlidir. Türkiye açısından düşündüğümüzde akın coğrafyadaki Avrupa ülkelerine gidecek kargo ile Türkiye’den binlerce kilometre uzaktaki Uzakdoğu ülkelerine gönderilen bir paketin DHL ücret hesaplaması sonuçları farklı olacaktır. Uzakdoğu ülkelerine yapılan gönderim için daha yüksek kargo ücreti ödenirken, Avrupa’da herhangi bir ülkeye  yapılan gönderimin cüreti daha makul seviyelerde seyredecektir.

DHL yurtdışı kargo fiyatları ile ilgili bilgi almak isteyen kişi ya da kurum temsilcileri, bu hesaplamayı firmanın internet sitesindeki hesaplama araçları üzerinden yaparak yaklaşık sonuçlara ulaşabilirler. Öte yandan şirketin müşteri hizmetlerini arayıp DHL fiyat sorma yolunu tercih edebilirler ya da DHL şubeleri aracılığı ile bilgi edinebilirler.

DHL hava kargo ücret hesaplamasını, şirketin Türkiye’deki çözüm ortaklarından olan NumunemKolay’ın hesaplama araçlarını kullanarak da yapmanız mümkün.

YURTDIŞI HAVAYOLU TAŞIMACILIĞI VE TEKLİFLER

DHL hava kargo hizmetini yurtdışı ayağında farklı kategorilerde hizmet  sunuyor ve müşterilerinin karşısına farklı tekliflerle çıkıyor.

DHL hava kargonun bir versiyonu olan “Acil Havayolu Taşımacılığı”nda teslimat süresi ortalama 1-2 gün olarak belirlenirken, kargo ilk müsait ya da bağlantılı uçuşa veriliyor. Öncelikli elleçlemenin yapıldığı bu teklifte teslimat kapıdan kapıya şeklinde gerçekleşiyor.

DHL hızlı  & uygun havayolu taşımacılığında teslimat süresi 3-5 gün arasında seyrediyor. Bu taşıma şekli 17 binden fazla tarifeli kalkış noktasında yapılabiliyor.

DHL ekonomik hava kargon ise uygun fiyatlı olması ile öne çıkıyor. Bu teklifte teslimat süresi ortalama 5-7 gün olarak belirlenmiş.

DHL hava hizmetinde sunduğu farklı seçeneklere “Kargo Uçak Kiralama”yı da ekledi. Bu hizmette esnek kapasite ve gönderim seçenekleri ile büyük ölçekli ve ağır malların yüklenmesi gerçekleştiriliyor.

DHL hava kargo, ayrıca Uluslararası Isı Derecesi Kontrollü Hava Navlunu, Uluslararası Isı Derecesi Kontrollü Hava Kargo ve Multi Modal Nakliye Çözümleri ile müşterilerinin her türlü ihtiyacını karşılıyor.

YURTİÇİ HAVAYOLU TAŞIMACILIĞI VE TEKLİFLER

DHL Yurtiçi havayolu hizmetleri kapsamında Türkiye içinde de kargo taşımacılığı hizmeti vermektedir. Bu hizmet kapsamında Türkiye’nin şehirleri arasında kargolar hızlı ve güvenli bir şekilde iletilmektedir.

DHL’in Türkiye içi hizmetleri içinde “DHL EXPRESS 18:00 DOMESTIC” vardır. Bu hizmet kapsamında bir saat 18.00’e kadar teslim alınan paketler bir sonraki iş günü sonuna kadar yurtiçi kapıdan kapıya teslimat yöntemi ile varış adresine ulaştırılmaktadır. Yurtiçinde zaman hassasiyetli gönderiler için tercih edilebilecek olan bu gönderimde, müşteri talebi üzerine proaktif teslimat bildirimi de yapılmaktadır.

DHL HAVA KARGO TEHLİKELİ MADDE

DHL hava kargo tehlikeli madde taşımasında da kullanılabilir. Şirkethava taşımacılığında IATA ile ICAO Yönetmelikleri kapsamında her türlü hava yolu şirketi ile bütün ülkelere hava taşımacılığı yapabilme imkan ve kabiliyetine sahiptir. Bu maddelerin gönderimi aşamasında uyulması gereken kuralar zinciri vardır. Öncelikle kargo Doğru paketlenmeli, işaretlenmeli ve etiketlenmelidir

Gerekli belgeler doldurulmalıdır. Eğer var ise, sadece gönderici Tehlikeli Maddeler Beyannamesini doldurulup imzalamalı ve gönderiye eklemelidir. Ayrıca gönderinin toplanmasından önce DHL’de rezervasyonu yapılmış ve onayı alınmış Tehlikeli Maddeler kabul edilmektedir. Tehlikeli madde gönderimi ek ücrete tabi bir işlemdir.

Öte yandanuygun ambalajlama ve elleçleme yapılmadığı takdirde Tehlikeli Maddelerin taşınması risklidir. Eğer maddeler ne olduğu gizlenir, yanlış beyan edilir veya tam olarak beyan edilmezse, yanlış paketlenir veya etiketlenirse insan hayatı ve emniyeti tehlikeye girebilir.
DHL ile tehlikeli madde gönderimi yapmadan önce DHL Ekspress’teki Tehlikeli Maddeler Uzmanı bağlantıya geçmek faydalı olacaktır.

DHL kargonun yanı sıra gönderilerinizi UPS, TNT, FedEx ve PTT yurtdışı gönderilerinizi de NumunemKolay ayrıcalığı ile varış adreslerine ulaştırabilirsiniz. 2020 yılında da en hızlı ve güvenli yurtdışı hava kargo hizmeti, global şirketlerle partnerlik yapan NumunemKolay’da sizi bekliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir