TNT HAVA KARGO NEDİR? HAVA KARGO NEDEN TERCİH EDİLİR?

En Ucuz Yurtdışı Kargo

TNT HAVA KARGO NEDİR? HAVA KARGO NEDEN TERCİH EDİLİR?

TNT hava kargo taşımacılığı ile dünyanın 220 ülkesini birbirine bağlamanın yanı sıra ticari eşya/ürünleri hava yolu ile bir yerden bir yere, en hızlı ve en güvenli şekilde taşıyor. Hem klasik, hem de mikro ihracatta malların taşınmasının en hızlı yollarından biri olan TNT hava kargo yurtdışı kargoda ciddi avantajlar sunuyor.

TNT hava kargo hizmetinde, isteğe bağlı garantili sabah teslimatı, kapıdan kapıya hizmet, çevrimiçi gönderi takibinin yanı sıra ilave hizmetler de vermektedir.

Bu yazımızda TNT hava kargo taşımacılığı nasıl yapılır, hava kargonun avantajları nelerdir, neden tercih edilir, hava kargo ile hangi paketler gönderilebilir gibi sorulara yanıt vereceğiz.

HAVA KARGO NEDİR?

Hava kargo belirli bir kilogram limitini aştığı için Express kargo ile gönderilemeyen paketlerin en hızı gönderim biçimidir. Paketler sadece bu iş için kullanılan kargo uçakları ya da yolcu uçaklarının kargo bölümüne konur ve “Havadan”  yolculuk ederek varış adresine ulaşır.  Bu sayede gönderiler çok kısa süreler içinde alıcısına ulaştırılmaktadır. Dünya genelinde gerçekleştirilen kargo işlemlerinin yüzde 10’u hava kargodan oluşmaktadır.

Hollanda merkezli bir şirket olan TNT  de 200’ü aşkın ülkeye kapıdan kapıya uluslararası teslimat sözü veriyor. Bu sözü verirken de en hızlı olma, isteğe bağlı olarak aynı gün içinde teslim etme iddiasını ortaya koyuyor.

TNT hava kargo hizmetleri ağır, acil olmayan gönderiler için dünya genelinde uygun maliyetli bir çözümdür. Kapıdan kapıya seçeneği, adresten havalimanına seçenekleri ile kargoları en hızlı şekilde alıcısına ulaştırma söz veren TNT, 100 kilogram üzerindeki veya şekilsiz gönderiler için ideal taşıma şekli olarak lanse ediliyor.

HAVA KARGO AVANTAJLARI

Hava kargo avantajları hayli fazla olan bir taşıma şeklidir.

Özellikle ihracat ürünlerinin daha kısa sürede varış noktasına ulaştırılması açısından avantajlıdır. Öyle ki ertesi gün teslimatlarının ağırlıklı olduğu bu taşıma şeklinde aynı gün teslimat seçeneği bile vardır. Bu da daha az zaman daha düşük fiyat ilişkisini ortaya çıkarır.

Bu taşıma modelinin diğer avantajı da güvenlik unsurudur. Özellikle hassas gönderilerin taşınmasında güvenlik üst seviyededir.

Kargo şirketleri ürün sigortası yaparak olası kayıpların önüne geçmeye çalışır.

Küçük hacimli yüklerin taşınmasını sağlar.

Sektörde bulunan çok sayıda taşıma operatörü sayesinde esnek planlamaları mümkün kılar. Planlı ve tarifeli uluslararası seferler sayesinde de daha düzenlidir.

Hava kargoda kapıdan kapıya taşımalar göndericinin bu iş için çok fazla enerji harcamasının önüne geçmektedir. Bu da çok önemli bir avantaj olarak karşımıza çıkmaktadır.

Havayolundaki gelişmiş lojistik seçenekleri sayesinde gümrük işlemleri de daha hızlı gerçekleştirilmektedir.

Dünyanın hemen her noktasına yapılmış olan havalimanları sayesinde ulaşılabilirlik sorunun ortadan kaldırır.

Ayrıca takip işlemi de gelişmiş takip araçları ile yapıldığı için gönderici yolculuktan an be an haberdar olur.

HAVA KARGO GÖNDERİMİ

Hava kargo gönderimi yaşacak kişi ya da şirketler, hizmeti alacakları şirketi seçtikten sonra işlemler hız kazanır. Şirketin kuryesi kapıya gelerek taşınacak malları teslim alır. Gerekli işlemlerin ardından müşterinin isteğine bağlı olarak seçilen tarifeye göre ürünler yola çıkar. Karayolu taşımacılığında söz konusu olan sınır kapılarında bekleme gibi dezavantajlar burada yoktur.

İstanbul Sabiha Gökçen havalimanından uçak kalkar ve örneğin Almanya’ya birkaç saat içinde iniş yapar, gümrük işlemlerinin gerçekleşmesinden sonra da hava kargo gönderileri alıcısına teslim edilir.

Hizmet çeşitliliği ve sunduğu avantajlar hava kargonun gelişmesinin çok hızlı olmasını sağlamıştır.

HANGİ DURUMLARDA HAVA KARGO TERCİH EDİLİR?

Hava kargo, zamanın kısıtlı olduğu, gönderinin en kısa sürede yerine ulaşması gereken durumlarda kurtarıcıdır. Ayrıca uzun mesafeler söz konusuysa da hava kargo tercih edilecektir. Öbeğin karayolu ile gidişin hayli uzun süreceği Avustralya ya da Yeni Zelanda gibi uzak ülkelere gönderi yapmanın en kolay Yolu hava kargodur. Ayrıca karayolundaki trafik kazası, denizyolundaki gibi korsanlar ve kaçırılma gibi pek çok riskten uzak durmak için de hava kargo seçilir. Öte yandan taşınacak gönderi küçük hacimliyse de tercih edilir.

HAVA KARGO İLE HANGİ PAKETLER GÖNDERİLİR?

Hava kargo gönderimlerindeözel bir hizmet veya depolama gerektirmeyen, tehlikeli madde, bozulabilir gıda veya hayvan sınıfına girmeyen kuru ve temiz ürünler söz konusudur. Bu gönderilere genel kargo adı verilmektedir.

Ayrıca taşınması ve depolanmasında özel işlem gerektiren kargolar söz konusudur. Tehlikeli maddeler, canlı hayvan, değerli kargolar, ağır ve özel ebatlı kargolar kendilerine has işlemler sonrasında taşındığı için “Özel kargo” adını alırlar.

TEKLİFLER

TNT hava kargo hizmeti ile ağır, acil olmayan gönderileri dünya genelinde uygun maliyetli tarifelerle taşımaktadır.

Size sadece bütçenize uyan hızı ve fiyatı seçmek düşüyor.

TNT bu aşamada cazip teklifler ile müşterilerinin karşısına çıkıyor. Bu teklifler;

  • Kapıdan kapıya seçeneği,
  • Tüm ithalat ve ihracat gümrükleme
  • Adresten havaalanına seçeneği
  • 100 kg üzerindeki veya şekilsiz gönderiler için ideal taşıma şeklidir.

TNT hava kargo kaydı vermek için firmanın internet sitesi kullanılabileceği gibi telefon üzerinden de kayıt bırakılabilir.

İLETİŞİM VE TELEFON

TNT hava kargo hizmeti almak için şirket ile iletişime geçmeniz gerekecektir.

TNT ile 444 0 868 numaralı telefon ile müşteri hizmetlerine ulaşabilirsiniz.

Müşteri hizmetleri temsilcilerine nasıl hava kargo gönderebilirim sorusunu  diye sorup cevabını alabileceğiniz gibi,bir uluslararası gönderiyi nasıl hazırlarım gibi sorulara da  burada yanıt bulabilirsiniz.

İnternet sayfasında bulunan formu doldurarak da destek talebinde bulunabilirsiniz. Bu formda kişisel bilgilerinizi verdikte sonra, açıklama kısmına destek istediğiniz konuyu yazabilir, alacağınız cevaba göre de hava kargo işleminize devam edebilirsiniz.

Hava kargo hizmetini TNT‘nin Türkiye’deki taşıma partnerlerinden biri olan NumunemKolay’dan da alabilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir