TNT Kargo Takip

En Ucuz Yurtdışı Kargo

TNT Takip İşlemleri İle Gönderinizi Takip Edin

TNT takip ile şirketin hizmet verdiği 200 ülkeden herhangi birine yaptığınız gönderiminizi adım adım takip edebilir, olası sorunları bu sayede hızlı bir şekilde çözüme kavuşturabilirsiniz.

Hollanda merkezli bir şirket olan TNT Express  ülkeler arasında kapıdan kapıya uluslararası kargo taşıması gerçekleştiriyor. 1988 yılından bu yana TNT Türkiye olarak ülkemizde de hizmet veren şirket, 2015 yılında Fedex tarafından satın alındı. İki firma aynı bünyede olsa da hizmetlerine ayrı ayrı devam etmektedirler.

Kargonuzun “Ayak İzlerini” Takip Edin

Express kargo hizmeti veren ve kendi uçak filosu olan global kargo şirketlerinden biri olan TNT ile dünyanın değişik noktalarına, 1-4 iş günü içinde paket gönderebilirsiniz. Ülkeden ülkeye hatta kıtadan kıtaya gönderdiğiniz paketleri adım adım izlemek de TNT’nin sunduğu önemli ve en çok kullanılan hizmetleri arasında yer alıyor.

70 yılı aşkın süredir hizmet veren şirket global tecrübesi ile piyasanın önemli aktörlerinden biri olarak yoluna devam ederken, bu yazımızda TNT ile gönderilen bir paketin ayak izleri nasıl takip edilir? TNT kargo sorgulama  için hangi bilgilere ihtiyaç vardır? gibi sorulara yanıt vereceğiz.

YURTDIŞI KARGO FİYAT LİSTESİ

TNT Takip İçin Gereken Bilgiler Nelerdir?

TNT takip için öncelikle bu firma ile gönderim yapmış olmak gerekir. Sonrasında ise olmazsa olmaz tek gerekli bilgi kargo takip numarasıdır. Bu numara, paket teslim edilirken TNT ekiplerinin paketin üzerine yapıştırdığı barkod numarasıdır. Bu numara ile Avrupa’yı haftada 700 uçuşla birbirine bağlayan, 200 aşkın ülke ve bölgede kapıdan kapıya teslimat yapan TNT ile gönderimini sağladığınız paketiniz adım adım takip edebilir ve anlık bilgilere ulaşabilirsiniz.

Kargo Takip No İle Gönderi Sorgulama

TNT kargo takip için, yurtdışı kargo TNT ekiplerine teslim edildiğinde paket üzerine yapıştırılan barkod numarasına ihtiyaç vardır. Bu barkod ile gönderinin yeri ile ilgili bilgiler online olarak öğrenilebilir.

TNT kargo takip yapmak için ilk atılacak adım firmanın internet sitesinde kargo takip sayfasına girmek olacaktır. Bu sayfaya gelindiğinde karşınıza TNT takip no yazılacak alan çıkacak. Elinizdeki gönderi takip numarasını bu alana yazıp “Takip et” seçeneğine bastığınızda paketinizin o an için nerede olduğunu ve tahmini teslim zamanını görebilirsiniz.

Akıllı Telefon İle TNT Gönderi Takip

TNT gönderi takip işlemini, akıllı cep telefonunuzdan da gerçekleştirebilirsiniz. Eğer bilgisayara ulaşamayacak durumdaysanız ama internet bağlantınız varsa telefona indirilen bir aplikasyonla an be an kargo sorgulama yapabilirsiniz.

Bu seçenekte de yapmanız gereken takip sayfasına gelip gerekli alana TNT takip no yazmak ve “kargom nerede” sorusunu sormak olacak. Cevap birkaç saniye içinde telefonunuzun ekranında belirecektir.

Bu uygulama iPhone, Android, Blackberry ve Windows Mobile uyumu ile hemen her akıllı telefonda kullanılabilirken, uygulama expressmobile.tnt.com adresinden yükleniyor.

Takip Numarası Olmadan TNT Kargo Takip

TNT gönderi takip işlemini, takip numarası olmadan yapmak da mümkün. Eğer paketi bekleyen kişi sizseniz gönderenin referans numarasına ihtiyacınız olacak. Bu numara ile TNT’nin “Göndericinin Referans Numarası ile Takip Etme” hizmeti kullanılabilir. Böylece kargonuzu takip etmek için göndericiye ihtiyacınız kalmaz ve beklediğiniz paketin ne zaman elinizde olacağını ilk ağızdan kendiniz öğrenmiş olursunuz.

TNT Sorgulama  Alternatifleri

TNT takip için müşterilerine farklı seçenekler de sunuyor.  Öyle ki firmanın takip araçları son gönderi bilgilerini, gerçek zamanlı olarak doğrudan gönderenin bilgisayarına, cep telefonuna veya tabletine gönderme hizmetini de sunuyor. Bu hizmetlerden tüm TNT müşterileri istisnasız yararlanabiliyor.

Kısa Mesaj (Sms) İle Takip

Gönderi numaranızı veya müşteri referans numaranızı +44 7740 767 767’ye gönderip gönderi bilgilerinizin “cebinize” ulaşmasını sağlamak da sizin elinizde.

E- Posta ile kargo takibi

TNT gönderi bilgisini ve teslim detayını e-posta adresine de gönderiyor. Burada sizin yapmanız gereken tek şey gönderi numarasını [email protected] adresine göndermek olacak. Böylece kargo bilgileriniz mail adresinizde kayıtlı hale de gelecek.

TNT Müşteri Hizmetleri İle  Takip

TNT kargonuzun güncel durumunu öğrenmek istediğiniz anda online takip yapamayacak durumdaysanız veya e- posta hesabınıza erişemiyorsanız 444 0 868 numarasından müşteri hizmetleri temsilcilerine ulaşıp bilgi alma imkanınız her zaman var. Siz sadece müşteri temsilcisine adınızı soyadınızı ve kargo takip numarasını söylemelisiniz. Bu bilgiler size paketinizin nerede olduğu bilgisini getirecektir.

TNT Şubesi Yolu İle Sorgulama

TNT şubeleri yoluyla da kargo takibi yapılabileceği aklınızın bir köşesinde olsun. Yolunuzun üzerinde olan herhangi bir şubeye girip takip numaranızı gişedeki görevliye vermeniz halinde paketinizin durumu ile ilgili net bir bilgi alabilirsiniz.

TNT Kargo  İzleme Listesi

TNT size kargo takibinde izleme listesinden faydalanma imkanı da sunuyor.  Bir gönderiyi izlerken, menüdeki ‘İzleme listesine kaydet’ seçeneğine tıklayarak, izleme listesine ekleyebilirsiniz. İzleme listenize istediğiniz kadar gönderi ekleyebilir ve gönderilerinizi 90 gün boyunca izleyebilirsiniz.

NumunemKolay İle  Takip

TNT sorgulama yapmanın son belki de en kolay yollarından biri de Numunemkolay’ın takip araçlarını kullanmak. Eğer gönderiminizi TNT ile partnerlik ve çözüm ortaklığı yapan Numunemkolay ile  yaptıysanız, takip işlemini de numunemkolay ile yapabilirsiniz.

NumunemKolay.com adresine gelip, takip araçları sayfasını açıp, elinizdeki gönderi takip no’sunu gerekli alana yazarak bu işlemi kolayca yapabilme imkanınız her zaman var.