Yurtdışı Kargo Takip

En Ucuz Yurtdışı Kargo

YURTDIŞI KARGO TAKİP İŞLEMLERİ

  • Yurtdışı kargo takip nasıl yapılır?
  • Uluslararası gönderi takip yapmaya neden ihtiyaç duyulur?
  • Yurtdışı gönderi takip ile bir paketin ne zaman varış adresinde olacağı nasıl öğrenilir?
  • Alıcısına teslim edilen bir kargodan anında haberdar olunabilir mi?
  • Zamanında teslim edilmeyen gönderiler için nasıl bir izlenir?

Bu ve benzeri sorular yurtdışı gönderi yapan herkesin aklına takılan ve cevabını aradığı sorular olarak karşımıza çıkıyor. Cevapları gönderenin de, alıcının da iş akışını programlaması bakımından hayli önemli olan soruların yanıtlarını bu yazımızda sizin için bir araya getirdik.

Yurtdışı Gönderi Sorgulamaya Neden İhtiyaç Var?

Yurtdışı kargo takip ile uluslararası yolculuğa çıkan evrak ya da kolinizin ne zaman, nerede olduğunu, varış adresine ne zaman ulaşacağını anlık olarak öğrenebilirsiniz. Çok zahmete girmeden yapabileceğiniz bu işlemi nasıl gerçekleştireceğinizi bu yazımızda adım adım anlatacağız.

Yurtdışına da yurt içine de kargo gönderirken herkesin korkusu hatta kabusu, paketin bir yerlerde unutulması, kaybolması ya da çok acil olan bir gönderinin gitmesi gereken zamandan çok sonra alıcısının eline ulaşmasıdır. Yurtdışı gönderiler için en büyük risklerden biri de budur zaten.

Uluslararası kargo gönderirken zamanın daha da önemli hale gelmesi nedeniyle göndericiler, söz verilen süre içinde paketin teslimatının zamanında yapılmasını beklerler. Ki zaten bu en doğal haklarıdır aynı zamanda.

Gönderinin tahminen ne zaman teslim edilebileceği, hangi duraklarda beklediği, uluslararası gönderi takip yapıldığı anda nerede olduğu, bir sonraki durağının neresi olduğu gibi önemli bilgilere yurtdışı kargo takip yapılarak ulaşılabilir. Ya da yapılan uluslararası kargo takip sonrasında gecikmeli varacağı belli olan gönderi için müdahalelerde bulunulabilir.

Gelin birlikte yurtdışı kargo takibi yapalım…

YURTDIŞI KARGO FİYAT LİSTESİ

Uluslararası Kargo Takip İçin Gerekli Bilgiler Nelerdir?

Yurtdışı gönderi takip için gerekli en önemli ve tek bilgi, paketinizi kuryeye teslim ederken size verilecek olan kargo takip numarası ya da diğer ismiyle barkod numarasıdır. 

Örneğin Almanya Hannover’e gönderilecek bir paketiniz varsa bu paketi çağırdığınız kuryeye teslim ettiniz. Kurye size paketinizin üzerine de yapıştırılmış olan bir barkod numarası verecek. Bu numara sizin uluslararası kargo takip numaranız…

Adım Adım Kargo Takip

Yurtdışı gönderimi gerçekleştirdiğiniz firmanın internet sitesindeki kargo takibi sayfasına gelip size verilen barkod numarasının buradaki kutucuğa girerseniz,  uluslararası kargo takip işleminiz de başlamış olacak. Kargo sorgulama numaranızı yazdıktan sonra yapmanız gereken tek işlem “ Kargom nerede” butonuna basmak. Sonuç saniyeler içinde karşınızda olacak.

Hannover’e gitmesi için kuryeye verdiğiniz paketiniz belki de siz yurtdışı kargo takibi yaptığınız sırada Hannover Havalimanı’nın deposuna indirilmiş teslim edilmeyi bekliyor olacak ki, bu bilgi size sorgulama yaptığınız sırada zaten verilecek. Siz de aldığınız bu sonucu gönderinin alıcısına ilettiğinizde verimli bir yurtdışı kargo takip yapmış olursunuz. Veya alıcı kendisi uluslararası kargo takip yapmak isteyebilir.

Diğer taraftan yurtdışı gönderi takip ile kargonuzun ne zaman varış adresine teslim edildiğini de anında öğrenebilirsiniz. Gerek mail adresiniz gerekse de cep telefonunuza “kargonuz teslim edildi” mesajı mutlak gelecektir. Bu da uluslararası gönderi takip işlemininizin sonuç alması anlamına gelmektedir.

Yurtdışı Kargo Takip PTT

Yurtdışı kargo takip PTT, uluslararası gönderimi PTT kanalı ile yaptıysanız, gerçekleştirmeniz gereken takip işlemidir. Bunun için yine PTT’nin yurtdışı kargo takibi yapılan internet sayfasına gitmelisiniz. paketinizi PTT’ye teslim ettiğinizde size verilen 13 haneli takip numarasını internet sitesindeki kutucuğa yazıp “Sorgula” dediğinizde kargonuzun o an nerede olduğu bilgisi ekranınızda olacak. Bu alanda en fazla 5 adet barkod numarası ile 5 farklı kargonun uluslararası kargo takip işlemini yapabilirsiniz. Ancak burada yurtdışı kargo takip PTT sonuçlarının kesinliğini olmadığına, sadece bilgi amaçlı olduğuna dikkat etmeniz gerekmektedir.

Uluslararası Gönderi Takibi

Uluslararası gönderi takibi dediğimiz zaman sadece gönderdiğiniz kargoları akla getirmemek lazım. Adınıza yurtdışından gelen herhangi bir koli varsa, bu koli için hem gönderen kişi hem alıcı kişi yurtdışı gönderi takip yapabilir.

Burada da gönderim yapıldığı zamanki işlemleri aynı sırayla yapmak uluslararası gönderi takibi yapmak için yeterli. Barkod numarasını yazıp “Sorgula” butonuna bastığınızda beklediğiniz kargonun size ne zaman teslim edileceğinizi tahmini sonuçlarla öğrenebilirsiniz. 

Belki de üretim hattında kullanacağınız bir yedek parçayı içeren uluslararası kargonun sorgulama sonucuna göre iş akışını planlayıp, üretim bandından çıkacak ürünü de yine yurtdışı kargo yolunu kullanarak e-ihracat yapacaksınızdır.

Bu açıdan baktığımızda yurtdışı gönderi takip, kargoyu gönderen kişi ya da kurum için de alıcı kişi ya da kurum için de mutlaka yapılması gereken işlemler arasında yer alıyor.  Çıkan sonuçlara göre iş planlaması yapılırken, zamanında teslim edilen bir gönderinin getireceği prestijin de paha biçilemez olduğunu herkes kabul edecektir.  

Zamanında Teslim Edilmeyen Gönderiler İçin Nasıl Bir Yol İzlenebilir?

Yurtdışı gönderi takip işlemi yaptınız, gönderinizin varış adresinde olma süresinin tahminen de olsa öğrendiniz ama paket zamanında teslim edilmedi. İşlerinizi ciddi anlamda aksatacak bu ve benzeri durumlarda yapılacak ilk ve tek şey gönderimi yaptığınız kargo şirketini aramak ve işlemin gecikme sebeplerini öğrenmek olmalıdır.

Gönderinin teslimatının gecikmesi paketin içeriğinden kaynaklanabileceği gibi, gümrükte yaşanacak bir sorundan da kaynaklanabilir. Her iki durumda kargonun teslim edilememesinden taşıyıcı firma değil gönderen olarak siz sorumlu olacağınız için sorunu çözmek de sizin elinizde olacaktır.

Öte yandan gecikmenin sorumlusu kargo firması ise firmadan paketinizin bir an önce teslim edilmesini istemek de en doğal hakkınız olacaktır.

Yurtdışı Gönderilerinizi Numunemkolay İle Takip Edin

Yurtdışına kargo gönderirken UPS, DHL, TNT ve FEDEX ile çözüm ortaklığı yaparak, gönderilerinizi en ucuz şekilde istediğiniz ülkeye, zamanında teslim etme taahhüdü veren Numunemkolay’ı tercih ederseniz gönderi sorgulama yapmanız da hayli kolay olacaktır. “En ucuz kargo” sloganıyla yola çıkan NumunemKolay zamanında yaptığı teslimatlarla da iş programınızın rayında devam etmesini sağlıyor.

Numunemkolay ile dünyanın herhangi bir köşesine gönderdiğiniz paketinizi gece- gündüz demeden, 7 gün 24 saat kargo sorgulama ile takip edebilir, anlık bilgiler alabilirsiniz. Bunun için kargo takip numaranızı, takip sayfasındaki kutucuğa yazıp, “kargom nerede” butonuna basmanız yeterli olacaktır.

Anlık veriler alabileceğiniz bu sorgulama ile paketiniz ne zaman teslim edilecek yaklaşık olarak öğrenebilir, paketin alıcısına da bu önemli bilgiyi verip, zamanında teslim edilen gönderinin keyfini numunemkolay ile sürebilirsiniz.

Bunun için yapmanız gereken tek şey istediğiniz iletişim yolu ile bize ulaşmak….