DHL FİYAT HESAPLAMA

En Ucuz Yurtdışı Kargo

DHL FİYAT HESAPLAMA

DHL fiyat hesaplama dünyanın 220 ülke ve ya bölgesine bu şirket ile kargo gönderme aşamasında en önemli konudur. Peki DHL fiyat hesaplama işlemi nasıl yapılır? kargo ücreti nasıl hesaplanır?

Eğer DHL ile göndereceğiniz kargo için, koli ya da zarf içinde, hafif ya da ağır, uzak ya da yakın ülke fark etmeksizin ne kadar ücret ödeyeceğinizi öğrenmek için DHL ücret hesaplama konusunda az çok bilgi sahibi olmalısınız.

Bu yazımızda;

 • DHL uluslararası kargo gönderiminde fiyat hesaplama nasıl yapılır?
 • Fiyatın yükselmesinde ağırlık mı etkilidir, yoksa hacim mi?
 • En çok ihracat yaptığımız Almanya, ABD, Fransa, Hollanda, Rusya gibi ülkelere DHL ile ne kadar kargo gönderilir? gibi sorulara yanıt vereceğiz.

KARGO FİRMALARI VE TEKLİFLERİ

Kargo firmalarının yurtdışı kargo gönderimi aşamasında sundukları özel fiyat teklifleri ile müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamaya çalışırlar. NumunemKolay’ın çözüm ortakları DHL, TNT, FedEx, UPS ile PTT kargo Türkiye pazarında kendi fiyat politikalarına uygun olarak değişik fiyat listeleri ile hareket etmektedirler.  Gönderim yapma aşamasında iyi bir araştırma yapmak daha makul rakamlarla yurtdışı kargo gönderimlerinin yapılmasını sağlayabilir.

DHL FİYAT HESAPLAMA YAPARKEN FİYATI ETKİLEYEN FAKTÖRLER

DHL fiyat hesaplama yaparken pek çok faktör göz önüne alınır.

 • Öncelikle express gönderini varış adresi çok önemlidir. Uzak ve uçak seferinin daha az olduğu ülkelere gönderilen kargoların hesaplama sonucu daha yüksek çıkar. Hem uçak seferinin sık olduğu hem de Türkiye’ye coğrafi olarak yakın olan Almanya’ya gönderilecek kolinin DHL fiyat hesaplama sonucu ile ücreti ile Türkiye’den 10 bin kilometre uzakta olan ve uçak seferleri Japonya görece daha az olan Brezilya’ya gönderilen kolinin fiyatı hesaplama sonucu farklı olacaktır. 
 • DHL yurtdışı kargo fiyat hesaplama üzerinde etkili bir diğer faktör de  gönderinin ağırlığıdır. Gönderi ne kadar ağırsa ücreti o kadar yüksek olur. Daha düşük hızlı kargo ücreti için olabilecek en hafif paketi göndermek gerekir.
 • DHL hesaplama sonucunda hacim de önemli bir etkendir.  Hacmi b belirleyense gönderinin paketidir. Paket ne kadar büyükse hacimsel ağırlık o denli yüksek olacaktır. Hesaplama sırasında gerçek ağırlık ile hacimsel ağırlık karşılaştırılıp daha büyük olan değer ile işlem yapılmaktadır. Bu da hafif bir gönderiyi büyük bir koliye koyma durumunda daha yüksek kargo ücreti ödemek anlamına gelecektir. Hacimsel ağırlık hesaplama formülü; En x Boy x Yükseklik / 5000’dir. Koli ebatlarını kullanarak yapacağınız bu işlem ile kolinin hacmi hesaplanır. Çıkan sonuç ağırlıktan yüksekse hesaplama sırasında bu değer göz önüne alınır.
 • Öte yandan DHL yurtdışı kargo fiyatları gönderinin, yola çıkma gün ve saatine göre de değişkenlik gösterir. Eğer paketinizin kurye tarafından kapınızdan alınmasını istiyorsanız ve öğleden önce ilk sefer ile yola çıkmasını istiyorsanız doğal olarak bu hizmetin de bir karşılığı olacaktır. Ancak herkesin tercih etmediği zamanları kullanarak daha düşük DHL kargo ücreti ödeyebilirsiniz.

DHL fiyat hesaplama işlemini firmanın internet sitesindeki hesaplama araçları üzerinden yaparak en yaklaşık sonuçlara ulaşmak mümkün. Öte yandan şirketin müşteri hizmetlerini arayıp DHL fiyat sorma yolunu tercih edebilirler ya da DHL şubeleri aracılığı ile bilgi edinebilirler.

PAKET TÜRLERİ VE FİYATLARI

Paket türleri de DHL gönderi hesaplama aşamasında önemli bir etkendir. Zarf, doküman, ya da koli /paket için verilecek fiyat teklifi farklı olacaktır. Burada da gönderini hem ağırlığı hem de hacmi önemli olacaktır. Zarf ile herhangi bir belge göndermek, koli içinde ürün göndermekten daha az maliyetli olacaktır. Ancak aynı belgeyi koli içinde göndermek daha yüksek kargo ücreti ödeme sonucunu doğurur. 

DHL FİYAT HESAPLAMA SONUÇLARI

DHL ile en uygun fiyatlarla yurtdışı kargo göndermek için geleceğiniz adres ise global kargo markaları ile uzun yılardır başarılı bir şekilde çözüm ortaklığı yapan, kargonuzu bu global kargo servislerini kullanarak dünyanın herhangi bir noktasına gönderen NumunemKolay olacaktır.

Yazımızın devamında Türkiye’nin en çok ihracat yaptığı Almanya, ABD, Hollanda Rusya gibi belli başlı ülkelere gönderilecek hızlı kargoların fiyat hesaplamasını yapacağız.  Yazımızda NumunemKolay’ın uygun fiyatlara sunduğu DHL kargo fiyatları ile ilgili bilgiler vereceğiz.

Fiyat hesaplama aracımızı kullanarak yapacağınız DHL gönderi hesaplama yurtdışı kargonuz için daha uygun fiyatları karşınıza getirecektir.

DHL yurtdışı kargo ücretini hesaplamak için öncelikle ana sayfamıza buradan giriş yapabilirsiniz. Burada karşınıza “fiyat hesaplama” bölümü çıkacak.

Seçilecek kargonun niteliğiyle birlikte varış ülkesi ve kargonun ağırlığını da işaretlediğinizde DHL fiyat hesaplama için son bir adımınız kalacak.

Son adımda adınızı, soyadınızı ve telefon numaranızı da verdiğinizde DHL uluslararası kargo ücreti ortaya çıkacak.

Gelin Türkiye’nin ticari ilişkilerinin hareketli olduğu örnek ülkelere 5, 10 ve 20 kilogramlık bir yurt dışı kargonun fiyatını birlikte hesaplayalım.

DHL ALMANYA GÖNDERİM ÜCRETİ

Türkiye’nin ihracatında uzun yıllardır ilk sırada yer alan Almanya’ya gönderim ücreti hesaplama sonuçları aşağıdaki gibidir:

5 kg: 104.42 Euro

10 kg:161.54 Euro

20 kg: 242.61 Euro

DHL RUSYA GÖNDERİM ÜCRETİ

2019 yılında Türkiye ihracatın 11, ithalatında ise 1. sırada yer alan Rusya Federasyonu’na gönderi hesaplama sonuçları ise şöyledir:

 • 5 kg: 105.60 Euro
 • 10 kg: 183.70 Euro
 • 20 kg: 267.30 Euro

DHL ABD GÖNDERİM ÜCRETİ

2019 Türkiye ihracatında 5. sırada yer alan ABD’ye gönderim ücreti hesaplama sonuçları aşağıdaki gibidir:

 • 5 kg: 92.40 Euro,
 • 10 kg: 157.30 Euro
 • 20 kg: 226.60 Euro
  DHL HOLLANDA GÖNDERİM ÜCRET

Türkiye ihracatında 8. sırada yer alan Hollanda’ya gönderim ücreti hesaplama sonuçları ile şöyle:

 • 5 kg:104.42 Euro
 • 10 kg:161.54
 • 20 kg:242.61 Euro

DHL YURTİÇİ GÖNDERİM

DHL yurtdışı gönderimin yanı sıra yurt içinde express gönderi hizmeti vermektedir. Bu hizmetbir sonraki iş günü sonuna kadar yurt içi, kapıdan kapıya teslimat şeklindedir.  Ancak bu hizmet belirli yerel toplama ve teslimat noktalarında kullanılabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir