UPS Kargo Takip

En Ucuz Yurtdışı Kargo

UPS Kargo Takip ile paketinizi izleyin

UPS kargo takip ile Türkiye’den dünyanın herhangi bir noktasına ya da dünyanın herhangi bir yerinden Türkiye’ye gönderdiğiniz kargolarınızı takip edebilirsiniz.

Gönderi takibi, kargoyu yollayan için olmazsa olmaz işlemlerin başında gelir. Yurtdışı gönderinin kat ettiği yol düşünülünce kargo sorgulama daha da önemli hale olur. Özellikle mikro ihracat gönderileri ya da ihracat numunesi ya da çok sevilen bir kişiye gönderilen doğum günü hediyesi ya da unutulan bir evrak söz konusuysa kargonun varış adresine hemen ulaşması istenir. Bunun için gerekli işlemleri yapan kişi ve kurumlar herhangi bir gecikme yaşanmaması için ya da yaşandıysa çabucak çözülmesi için kargo takip sorgulama yaparlar. Eğer yurtdışı gönderi dünyanın en büyük kargo şirketlerinden biri olan UPS ile gönderildiyse, söz konusu olan da UPS kargo takip sorgulama olacaktır.

UPS Sorgulama ile Kargonuz Nerede Öğrenin

İster bir paket bekleyin, isterseniz de her gün dünyanın değişik ülke ya da kıtalarına kargo gönderin, UPS kargo takip gönderinizin binlerce kilometre süren yolculuğu boyunca hangi duraklarda olduğu konusunda size güncel bilgiler sunar.

UPS’in geliştirilmiş takip seçenekleri ile paketinizin yolculuğunu adım adım takip edebilir, teslimatında yaşanan herhangi bir gecikme söz konusuysa duruma anında müdahale edebilirsiniz.

YURTDIŞI KARGO FİYAT LİSTESİ

UPS Kargo Takip Adımları

UPS kargo ile gönderdiğiniz herhangi bir evrak ya da kolinin gecikmeye uğramadan veya kaybolmadan varış adresine ulaşmasını isteyenler, UPS kargo gönderi takip yaparak işlerini garantiye almak ister.

UPS kargo takip için çeşitli yöntemler sunarak, gönderinizin mevcut durumu, beklenmedik gecikmeler, gümrükte hiç hesapta olmayan takılmalar vb. sorunların yanı sıra, teslim bilgisi alınması için basit yollar sunuyor.

Ancak gönderinin takibi için bazı olmazsa olmaz bilgilere ihtiyaç var. Bu bilgiler olmadan UPS kargo takibi hayli zor, hatta imkansız bir işlem haline gelebilir.

UPS Kargo Takip Sorgulama İçin Takip Numarası Yeterli

Aslında UPS kargo takip sorgulama için yapmanız gerekenler gayet basit işlemlerden oluşuyor. Bunu için ihtiyacınız olan firmanın internet sitesine girebileceğiniz bir bilgisayar ya da internet bağlantısı olan bir akıllı telefondan ibaret.

Bu ikisinden biri elinizde mevcutsa yurtdışı gönderiyi sizden teslim almaya gelen ekiplere teslim ettiğinizde size verilen ve paket üzerine yapıştırılan takip barkod numarasına da ihtiyacınız olacak. UPS kargo takip no olmadan gönderi takibi bir hayli zor bir işlem halini alacağı için takip numarasını istemeyi unutmayın ve mutlak surette bu numarayı alın.

Paketinizi sizden almaya gelen ekiplerden alacağınız bu barkod numarası yani kargo takip numarası ile gönderinin güncel yeri ile ilgili bilgi online olarak öğrenilebilir ve verimli bir kargo takibi yapılabilir.

UPS Kargo Takibi Nasıl Yapılır?

UPS kargo takibi için öncelikle firmanın internet sitesine girmelisiniz. Ardından “Kargo gönderi takip” sayfasını bulup bu sayfaya giderek işlemleri başlatabilirsiniz.

Elinizdeki UPS kargo takip no takip sayfasındaki ekrana yazıldığında paketin o an için nerede olduğu bilgisi karşınıza gelecektir. Bu işlemde her satırda bir tane olacak şekilde en fazla 25 UPS takip numarası girilebiliyor.

UPS Gönderi Takip Yapmanın Alternatifleri

UPS gönderi takip sorgulama işleminin internet dışında da alternatif yolları var. Eğer ki internetin olmadığı bir ortamdaysanız bu sefer telefonunuz devreye girer. Yurtdışına gönderdiğiniz kargo paketinin nerede olduğunu ve varış adresine ne zaman ulaşacağını öğrenmek istediğinizde şirketin çağrı merkezi kanalıyla, müşteri hizmetleri görevlilerinden konu ile ilgili bilgi almanız mümkün.

Müşteri hizmetlerine de UPS kargo takip no vererek kargonuzun o an için nerede olduğunu ve alıcısına tahmini teslim süresini öğrenebilir, gönderinizin güncel durumunu öğrenip belki de bu bilgiyi merakla bekleyen alıcısına iletebilirsiniz.

UPS Kargo Takip Sorgulama Yaparken Dikkat

Ancak bu noktada UPS kargo takip sorgulama yaparken dikkat etmeniz gereken çok önemli bir nokta var. UPS müşteri hizmetleri hafta içi 5 gün, Pazartesi- Cuma günleri 09.00-20.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Siz de UPS gönderi takibini bu süre zarfında yapabilirsiniz. Hafta sonu veya hafta için saat 20.00’den sonra yapacağınız sorgulama işlemleri için yine online yöntemleri kullanmanız gerekecektir.

UPS Kargo Takip Mobil İşlemler

UPS Kargo takip mobil işlemler ile de yapılabilir. Bu işlem için gerekli olan ise uygun işletim sistemine sahip akıllı cep telefonlarından birine sahip olmak. Telefona indirilecek UPS mobile uygulaması kanalıyla gönderinizin nerede olduğunu çok kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. UPS kargo takip mobil işleminde de takip numarasını telefonunuzun ekranında görünen alana yazıp “Takip et” demeniz yeterli olacaktır. Sonuç saniyeler içinde karşınıza gelecektir.

UPS Uzmanlarından Destek

UPS kargo gönderi takip işlemini isterseniz 0850 255 00 66 numaralı telefondan, Türkiye’nin her yerinden alan kodu çevirmeden yapma imkanınız da var. Bu telefon numarası aynı zamanda sorularınıza en detaylı cevapları da verecek uzmanlara ulaşmanızı sağlar. Öyle ki “UPS kargo takip edemiyorum” gibi önemli sorunların çözümü de bu yolla bulunabilir. UPS uzmanlarından alacağınız yardım verimli bir sorgulama işlemi yapabilmenizi sağlar. Belki de yanlış yazılan bir takip numarası nedeniyle yaşanan “UPS kargo takip edemiyorum” şeklindeki şikayetiniz, yardımla kısa sürede çözülebilecek bir sorun olabilir.

Şubeden UPS Kargo Gönderi Takip

UPS kargo gönderi takip yapmanın bir diğer yolu da firmanın şubelerinden geçer. Yurtdışı kargoyu İstanbul’dan gönderdiyseniz 8’i Anadolu Yakası’nda, 17’si Avrupa yakasında toplam 25 UPS şubesinden kargo gönderi takibi yapabilirsiniz.

Bu şubelerin herhangi birine gidip, gönderici bilgilerinizi gişede bulunan görevliye söylemeniz UPS gönderi takip işleminizi yüz yüze yapmanızı sağlayacaktır.

Alıcı da UPS Kargo Takip Yapabilir

Eğer yurtdışı gönderinin varış adresi sizseniz paketin alıcısı olarak siz de kargo sorgulama yapabilirsiniz. Böylece beklediğiniz kargonun size ulaşma zamanını tahmin edebilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan bilgi yine takip numarası. Bu bilgiyi kargoyu size gönderenden alıp istediğiniz takip platformunda kullanarak, beklediğiniz yurtdışı kargonun nerede olduğunu anında öğrenebilirsiniz.

UPS Detaylı Sorgu

UPS’in internet sayfasında hem gönderenin hem de kargoyu alacak olan kişi ya da kurumun kargo takibi yapabilmesi için “Detaylı sorgu” sayfası da yer alıyor. Buna göre, kargoyu gönderenseniz Müşteri Kodu ile beraber Referans ya da fatura/irsaliye numaranızı; alıcı iseniz, gönderiyi yapanın müşteri kodu ile referans ya da fatura/irsaliye numarasını yazarak takip işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Takip Numarası Olmadan Sorgulama Yapılabilir Mi?

UPS kargo takip numarası olmadan da belirli durumlarda kargo takibi yapılabilir. Bir gönderi oluştururken, gönderileri takip numarası girmeden izlemenize yardımcı olması için, maksimum 35 karakterlik bir satın alma emri numarası veya müşteri numarası gibi bir referans atayabilirsiniz.

Farklı UPS Gönderi Takip Hizmetleri

UPS gönderi takip konusunda farklı hizmetler de veriyor. Bu hizmetler;

UPS My Choice: Ev teslimatlarının takibi yapılabiliyor.  

Quantum View: Özelleştirilebilir görünümler, bildirimler ve raporlama ile tedarik zincirindeki gönderi etkinlikleri için ayrıntılı bilgi veriliyor.

Flex Global View: birden fazla taşımacılık modunda kurumsal çapta takip yapılabiliyor.

Numunemkolay İle UPS Kargo Takip

Tüm bu alternatiflerin yanında eğer Numunemkolay.com’dan UPS servisi alarak gönderim yaptıysanız, sorgulama işlemini numunemkolay’ın takip araçları aracılığı ile yapabilirsiniz.