DHL Kargo Takip

En Ucuz Yurtdışı Kargo

DHL Kargo Takip

DHL kargo takip ile Almanya, Çin, Japonya, Yeni Zelanda ya da Afrika kıtasının en uzak ucuna gönderdiğiniz herhangi bir evrak ya da kolinizi adım adım takip edebilir ve gönderiniz varış adresine ulaşıp alıcısına ulaştığında tam zamanlı bilgiye kavuşursunuz.

Gelin şimdi bireysel ya da kurumsal olarak yapılan DHL gönderisinin takibi nasıl yapılır sorusunu birlikte yanıtlayalım.

DHL İle Gönderi Yaparken

DHL kargo, yurtdışına kargo gönderirken kullanılacak yollardan biri olarak çıkar.  1696 yılından bu yana hizmet veren şirket 220’yi aşkın ülke ve bölgede 380 binden fazla çalışanıyla gönderi hareketliliğini sağlar.  Yıllık 1.5 milyar teslim edilen koli sayısı ile öne çıkan şirketle dünya haritası üzerinde yer alan herhangi bir ülkeye gönderi yapmaya karar verdiniz ve işlemleri birer birer gerçekleştirdiniz ve sonunda gönderiniz yola çıktı.

Hemen her gönderi yapan kişinin korkusu, hatta kabusu paketini yerine gecikmeli ulaşması hatta hiç ulaşmamsıdır. Bu nedenle de kargo sorgulama işlemi yaparak paketinin nerede olduğunu, ne zaman teslim edileceğini ya da teslim edildiyse kime verildiğini öğrenmek ister.

Bu noktada devreye DHL kargo takip girer…

YURTDIŞI KARGO FİYAT LİSTESİ

DHL gönderi takip İçin Ne Gerekir?

DHL gönderi takip için gereken tek şey, DHL takip numarası. Bu numarayı gönderinizi teslim ettiğiniz kuryeden almanız gerekmektedir. Kurye size DHL takip no vermeyi unutursa bile sizin mutlak surette istemeniz daha sonra yapacağınız işlemleri daha kolay yapmanızı sorun yaşamamanızı sağlayacaktır. Eğer ki DHL takip no almayı unutursanız; bir de bu numarayı öğrenmek için çaba harcamanız gerekecektir. Eğer bu takip no elinizde değilse bu sefer şirketin müşteri hizmetleri departmanını arayıp DHL takip no sorgulama yapmanız gerekecektir.

DHL Yurtdışı Kargo Takip Nasıl Yapılır?

DHL yurtdışı kargo takip gerekli olan barkod numarasını öğrendikten sonra şirketin internet sitesine, ardından da gönderi takip aracına gelmeniz gerekmektedir.

Bu aşamadan sonra elinizdeki DHL takip no sorgulama ile öğrendiğiniz numarayı gerekli kutucuğa yazmanız yeterli. Bunu yaptığınızda karşınıza “Kargom nerede”  yazısı çıkacak. Bu yazıya tıkladığınızda DHL paket takip işleminizin o an için sonucunu öğrenebileceksiniz. Burada her seferde 10 adede kadar gönderi takibi yapılabilir. Takip numaralarını birbirinden virgül ile ayırarak yazdığınız takdirde bu çoklu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Eğer gönderiyi bekleyenseniz ve elinizde DHL takip numarası yoksa DHL  global takip yapabilmeniz için gönderenin referans numarasına ihtiyacınız olacak. Bu numara ile DHL’in “Göndericinin Referans Numarası ile Takip Etme” özelliğini kullanabilirsiniz.

DHL Kargo Takip Araçları

DHL Express takip araçları gönderi ile ilgili son bilgileri gerçek zamanlı olarak müşterilerinin bilgisayarına ya da cep telefonuna gönderme hizmeti de sunarken bu hizmetten sadece DHL müşterileri faydalanabiliyor. Bu hizmet DHL Express kargo takibi yapanların bu iş için harcadıkları zamanı olabildiğince kısaltmış oluyor ve tam müşteri memnuniyeti sağlamış oluyor.

DHL Global Takip Araçları

DHL gönderi takip yapmanın farklı yöntemleri de var. DHL E-TRACK, DHL ExpresSMS, DHL ExpressWAP ve DHL Express iPhone, iPad ve iPod Touch Mobil hizmetleri ile her yerde her an DHL kargo takibi yapılabilir ve gönderinin mevcut durumu öğrenilebilir. 

DHL E-TRACK ile gönderi takip

DHL e-Track için öncelikle etkin durumda bir e-posta adresine ihtiyaç var. Sistem herhangi bir zamanda yapılan 50 adet express gönderiye kadar kargo takip yapabilir ve e-postası etkin durumdaki bir bilgisayar, cep telefonu veya portatif cihaz üzerinde çalışır.

DHL eTrack nasıl kullanılır?

  • Bir e-postaya bir seferde 50 adede kadar konşimento numarası yazılır.
  • E-mail’in adres bölümüne [email protected] yazılır.
  • Mesaj gönderilir ve sonuçlar saniyeler içinde geri dönen e-posta ile alınır.

DHL ExpresSMS

DHL Express SMS ise tek bir gönderinin dağıtım sürecini takip imkanı verir.  Gönderinin kargo takip numarası kısa mesajla DHL’e gönderilirse firmadan gönderinin durumu hakkında bilgi verilir.

DHL ExpressWAP

DHL ExpressWAP, WAP hizmeti etkin bir cihaz ile nerede olunursa olunsun, gece ya da gündüz herhangi bir zamanda dünyanın her yerinde şirketin  hizmet bilgilerine erişme veya DHL gönderi takip yapılabilmesine imkan sağlar.

Bu hizmet için Wap telefonunun tarayıcısına www.dhl.com adresi girildikten sonra, ”İzleme/Takip” seçeneğini seçilip, takip edilmek istenen kolinin kargo takip numarasını girilir. 21 dünya dilinde hizmet veren DHL ExpressWAP’tan sonuçları almak için dil seçeneği kullanılmalıdır. Türkçe takip yapılacaksa Türkçe seçeneği tercih edilmelidir.

DHL Express iPhone, iPad ve iPod Touch Mobil

DHL kargo takip için ayrıca iPhone, iPad ve iPod Touch kullanıcılarına özel olarak oluşturulan takip uygulaması “M-takip” de kullanılabilir.

DHL Kargo Takip İçin Yeni Bir Hizmet: ProView ile Gönderi Takibi

DHL kargo takip için yeni bir hizmeti de devreye aldı. DHL Proview adı verilen sistem gönderilerin hızlı ve online olarak takip edilebildiği bir hizmettir. Şirket bu sistem ile tüm ekspres teslimatlarınız ve gönderileriniz için gerçek zamanlı gönderi takip hizmeti ve e-posta ya da kısa mesaj yoluyla bilgilendirme hizmetleri sunuyor. Bu hizmetten DHL Hesap sahibi müşteriler faydalanabiliyor.

DHL ProView, DHL Express hesap sahiplerine ve belirleyecekleri kişilere gönderileri teslim alındığında ve teslim edildiğinde e-posta ve kısa mesaj ile otomatik bildirim sağlayan web tabanlı gönderi takip hizmetidir. DHL ProView hesap numaranızı kullanarak gönderilerinizin durumunu online olarak takip edebilmenizi sağlar. Bu sayede ister ofiste ister dışarıda olun gönderilerinizin durumu hakkında her zaman bilginiz olur.

Bu hizmetlerin dışında bizzat şubeye giderek gönderi sorgulaması yapılabilir ama bu ancak mesai saatleri içinde geçerli bir seçenektir. Ayrıca telefonla firmanın müşteri hizmetleri aranarak da DHL gönderi takip yapılabilir.  

Numunemkolay İle DHL Kargo Takip

Yurtdışı kargo gönderiminizi NumunemKolay’dan DHL servisi alarak gönderme yolunu seçtiyseniz, DHL kargo takip işleminizi de NumunemKolay üzerinden yapabilirsiniz.

Burada da tıpkı yukarıda anlattığımız gibi kargo takip numarasına ihtiyacınız olacak. Numunemkolay ana sayfasına geldiğinizde “Yurtdışı kargo takip” sekmesine tıklayarak işleminize başlayabilirsiniz. Önünüze çıkacak kutucuğa takip numaranızı yazdıktan sonra “Kargom nerede butonuna bastığınızda karşınıza paketinizin o an için geçerli olan konumu ve teslim bilgileri gelecektir.