Hollanda Kargo | Hollanda Kargo Fiyatları | NumunemKolay

En Ucuz Yurtdışı Kargo

Hollanda Kargo | Hollanda Kargo Fiyatları | NumunemKolay

Hollanda Yurtdışı Kargo Gönderimi - Evrak | Koli | Numune

HOLLANDA KARGO İŞLEMLERİ

Hollanda kargo işlemleri Türkiye’nin en çok ihracat yaptığı ilk 20 ülke içinde 8. sırada bulunan Hollanda için son dönemde daha da önem kazanmıştır. Ticari ilişkilerde zamanı daha iyi kullanarak rakiplerinin bir adım önüne geçmek isteyenler Hollanda hava kargo işlemlerini daha sık kullanır olmuşlardır.

Bu nedenle;

 • Hollanda kargo nasıl gönderilir?
 • Hollanda’ya kargo ücretleri hangi seviyelerde seyretmektedir?
 • Hollanda’dan Türkiye’ye kargo göndermek isteyenler ne kadar ücret öder?
 • Hollanda fiyat hesaplama nasıl yapılır?
 • Hollanda gönderi takibi nasıl yapılır? gibi sorulara yanıtlar aranmaktadır.
 • Bu yazımızda bu soruların cevaplarını vereceğiz.

Hollanda yurtdışı kargo trafiği öncelikle Türkiye ile olan ticari ilişkilerden etkilediği için 2019 yılı ithalat ihracat performansına göz atmakta fayda var.

HOLLANDA’YA YAPILAN İHRACATTA ARTIŞ, İTHALATTA DÜŞÜŞ VAR

TÜİK geçici verilerine göre 2019 yılında Türkiye’den Hollanda’ya yapılan ihracatta artış yaşandı. 2018 yılında 4 milyar 760 milyon 562 dolar olan ihracat, 2019 yılı sonunda 5 milyar 446 milyon 100 dolara yükselmiştir. Bu rakamla en çok ihracat yapılan ülkeler listesindeki sıralamasını koruyan Hollanda’dan yapılan ithalatta ise düşüş gözlenmiştir. 2018‘de 3 milyar 304 milyon 668 dolarlık dış alımın yapıldığı bu ülkeden 2019’da 3 milyar 071 milyon 276 dolarlık ithalata imza atılmıştır. Hollanda bu rakamla en çok ithalat yapılan ülkeler arasında 16. sırada yer almıştır.

İhraç edilen başlıca ürünler eşya taşımaya mahsus motorlu taşıtlar, otomobiller, steyşın vagonlar, yarış arabaları, tekstil ürünleri olarak öne çıkmaktadır.

İthal edilen başlıca ürünler ise demir çelik, döküntü ve hurdaları, poliasetaller, diğer poliaterler, epoksit – alkid reçineler, petrol yağları ve bitümenli minerallerden elde edilen yağlar, traktörlerdir.

İhracatta yaşanan bu artış Hollanda uçak kargo trafiğini etkileyecek bir faktör olarak karşımıza çıkmaktadır.

TÜRKİYE’DEKİ HOLLANDA YATIRIMLARI VE KARGO POTANSİYELİ

Dışişleri Bakanlığı verilerine göre 2002-2019 Haziran döneminde Hollanda, 24 milyar 798 milyon dolarla Türkiye’ye yapılan doğrudan yabancı yatırımda Avrupa ülkeleri arasında birinci sırada yer almıştır.

31 Aralık 2018 tarihi itibariyle, aralarında Unilever, ING Bank, Credit Europa Bank, AGT Netherlands, Achma gibi firma ve bankaların da olduğu 2 bin 873 Hollanda firması faaliyet göstermektedir. Bu şirketler arasında kayıtlı, sermayesi 500.000 Dolar’ın üzerinde olan 18 şirket bulunmaktadır.

Merkez Bankası verilerine göre ise 2002-2019 Haziran döneminde Türkiye’den Hollanda’ya yapılan uluslararası doğrudan yatırımların toplamı 13 milyar 537 milyon dolara ulaşmıştır. Türkiye’den yurtdışına yapılan doğrudan yabancı yatırım bakımından Hollanda ilk sırada yer almaktadır.

Bu verilerle birlikte 450 bin Türk’ün Hollanda’da yaşaması da  bu ülkeye kargo trafiğinin önümüzdeki süreçte artacağı beklentisini yükseltmektedir.

HOLLANDA’YA KARGO GÖNDERİMİ

Hollanda’ya kargo gönderimi global kargo firmalarından, ya da yurt içinde aynı hizmeti veren örneğin NumunemKolay’dan hizmet alarak en uygun fiyatlarla yapılabilir.

NumunemKolay’ın internet sitesine girdiğinizde karşınıza çıkan ana sayfada Hollanda işlemlerini yapmak oldukça kolay.

Kargonun gideceği ülke olarak Hollanda’yı seçip, kilogram bilgisini de doğru verdiğinizde sıra kargonun ücretini öğrenmeye gelir.

HOLLANDA KARGO HESAPLAMA ARACI

Hollanda kargonun hesaplamasını yapmak fiyat hesaplama araçları kullanıldığında kolay bir işlem. Hesaplama yapılırken, gönderinin gerçek ağırlığı ile hacimsel ağırlığı göz önüne alınır.

Bu işlem sonunda kargonuzun ne kadar bir ücret karşılığı Hollanda’ya ulaşacağı ortaya çıkar.

Desi hesaplaması;

EN X BOY X YÜKSEKLİK/5000 olarak formüle edilmiştir.

Bu işlem sonunda daha büyük olan değer hesaplamada kullanılır. Bu nedenle kargo paketleme sırasında olabildiğince küçük paket kullanmak göndericinin lehine olacaktır. Gönderinin ağırlığı 4 kilogramken, hacimsel ağrılığı 16 değerde çıkarsa maalesef hesaplama, büyük olan değer üzerinden yapılacak ve göndericinin cebinden daha yüksek kargo ücreti çıkacaktır.

HOLLANDA FİYAT HESAPLAMA

Hollanda gönderi fiyatları nasıl hesaplanır sorusunun yanıtını bulmak için NumunemKolay’ın hesaplama aracını kullanmak hayli pratik bir yol olarak karşımıza çıkıyor.

NumunemKolay’ın anasayfasına geldiğinizde ekranınıza gelen “Hemen fiyat al” butonuna bastığınızda yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümüne yönlendirilirsiniz. Burada kargonuzun gideceği ülke olarak Hollanda’yı  işaretledikten sonra, kargonuzun kilo bilgisini vermelisiniz. Böylece gönderinizin Amsterdam’a ne kadar bir ücret karşılığı gönderileceğini hemen öğrenebilirsiniz.

Türkiye Hollanda kargo ücreti ile ilgili bilgiyi aldıktan sonra sıra ödemeyi yapmaya ve kargoyu teslim etmeye gelir. Paketi kendiniz teslim edebileceğiniz gibi, bulunduğunuz yere kurye çağırma yolunu da seçebilirsiniz.

HOLLANDA KARGO FİYATLARI

Hollanda kargo firmaları arasında en uygun fiyatı veren NumunemKolay ile 5 kg, 10 ve 20 kg’lık Türkiye Hollanda gönderi ücreti aşağıdaki gibidir:

 • 5 kg: 71.50 Euro
 • 10 kg:122.10 Euro
 • 20 kg: 178.20 Euro.

Hollanda’dan Türkiye’ye kargo ücretleri de aynı hesaplama aracını kullanılarak de hesaplanabilir. Burada sadece kargo “Getirt” seçeneğini işaretlemek gerekiyor.

 • 5 kg: 99 Euro
 • 10 kg: 162.80 Euro
 • 20 kg: 247.50 Euro

TÜRKİYE- HOLLANDA ARASI KARGO TESLİMAT SÜRESİ

Kuryemiz Hollanda gönderinizi aldıktan sonra pazar günü hariç her akşam yapılan uçuşlarla gönderinizi yola çıkarıyoruz. Hollanda’ya ortalama 1 iş gününde teslimat yapılabiliyor.

Hollanda Türkiye kargo süresi de bu ülkeden kalkan uçak seferlerinin sıklığına göre değişmektedir.

Teslimatın bu kadar kısa sürede yapılabilmesinin altında hem Hollanda’nın Türkiye’ye yakınlığı, hem de iki ülke arasında çok sayıda uçak seferinin bulunması yatar.

HOLLANDA PTT KARGO

Hollanda PTT kargo yolunu kullanarak gönderim yapılabilecek ülkeler arasındadır. Bu nedenle PTT kargo Hollanda fiyatlarını öğrenmek faydalı olacaktır.

PTT yurtdışı kargo hesaplamayı yapmak için PTT’nin internet sitesinde TURPEX’e tıklayıp, gönderimi yapacağınız ülkeyi seçip, ağırlık bilgisini vermeniz yetiyor.

Hollanda’ya 1 kg, 10 kg ve 20 kiloluk bir PTT uluslararası kargo  göndereceğinizi varsayalım ve bu kargonun PTT kargo Hollanda fiyatını hesaplayalım.

 • 1 kg: 111.50 TL
 • 10 kg: 441.50 TL
 • 20 kg: 851.50 TL

HOLLANDA KARGO TAKİBİ

Hollanda kargo takibi ile gönderinizi adım adım takip ederek dolaşıma çıktığı anı, kargo şirketinin şubesine gidiş anını ve teslim edildiği anı kontrol edebilirsiniz.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek firmaya teslim ettiğinizde size verilen kargo takip size bu işlem için gereken tek bilgi. Gönderimi yaptığınız firmanın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne takip numarasını girmeniz bu işlem için yeterli.

Kargonuzu PTT ile gönderdiyseniz bu sefer Hollanda PTT kargo takip  yapmalısınız. Bunu için de PTT’nin internet sitesinde kargo takip bölümüne barkod numarasını yazmalısınız. Böylece PTT yurtdışı kargo takip Hollanda için anında sonuç alabilirsiniz.

HOLLANDA’YA NUMUNEMKOLAY İLE EN UCUZ KARGO

Hollanda’ya  en ucuz kargo gönderimi için gelmeniz gereken adres NumunemKolay. İsterseniz İstanbul’dan Hollanda’ya kargo gönderin, isterseniz diğer şehirlerden gönderileriniz olsun şirketimiz bütün ihtiyaçlarınız için iş başında. DHL, UPS, TNT ve FEDEX ile çözüm ortaklığı yapan NumunemKolay en uygun DHL Hollanda kargo ücreti ile gönderim yapabilmenizi sağlarken, UPS Hollanda ücretleri konusunda da iddialı bir konumda bulunmaktadır.

Hollanda’ya en hızlı kargo gönderimini, en ucuz kargo ücreti ile gerçekleştirmek için sizin yapmanız gereken tek şey NumunemKolay’a ulaşmak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp