Malta Kargo | Malta’ya Kargo Fiyatları | NumunemKolay

En Ucuz Yurtdışı Kargo

Malta Kargo | Malta’ya Kargo Fiyatları | NumunemKolay

Malta Yurtdışı Kargo Gönderimi - Evrak | Koli | Numune

MALTA KARGO İŞLEMLERİ

Malta kargo işlemleri, dünya üzerindeki en küçük ülkelerden biri olmasına rağmen, Türkiye ile 1 milyar dolar dış ticaret hedefi konması nedeniyle önemlidir. 7 bin yıllık tarihi ile antik bir cennet olarak kabul edilen ülke Türkiye’nin AB’ye tam üyeliğini de desteklemektedir.

Bu yazımızda Malta’ya kargo işlemleri ile ilgili merak edilenleri irdeleyeceğiz.

  • Malta’ya kargo nasıl gönderilir?
  • Malta gönderi ücreti ne kadardır?
  • Malta Türkiye kargo süresi kaç gündür?
  • Malta’ya kargo takibi nasıl yapılır? sorularına yanıt vereceğiz ama öncelikle gönderi trafiğini etkileyen ilk ve en önemli etken olan Malta -Türkiye arasındaki ticari faaliyetleri incelemekte fayda var.

MALTA TÜRKİYE TİCARİ İLİŞKİLERİ GELİŞİYOR

Bir adalar ülkesi olan Malta ile Türkiye arasındaki ticari ilişkiler gelişmeye fazlasıyla açıktır. Türkiye, 3 büyük, 2 küçük adadan oluşan, kapladığı 316 kilometrekarelik alanı ile dünyanın en  küçük ülkelerinden biri olan Malta’ya 2018 yılında 480 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirmiştir.

2018 yılındaki ikili ticaret hacmi bir önceki yıla oranla yüzde 12’lik azalışla 516 milyon dolar olarak gerçekleşirken, 2019 Ocak-Kasım arasında ihracat 779 milyon dolara çıkmıştır. Toplam hacim ise 818 milyon dolara yükselmiştir. Bu rakam iki ülke arasında hedeflenen 1 milyar dolarlık ticaret hacmine yakın bir zamanda ulaşılacağını da göstermektedir.

Türkiye Malta’ya mineral yakıtlar ve yağlar, gemi, tekne ve çeşitli deniz taşıtları, demir, çelik, bakır, alüminyum, elektrikli makine ve aletler, mekanik makine ve aletler, plastik ve plastik ürünler ihraç ederken,  bu ülkeden mineral yakıtlar ve yağlar, paslanmaz çelik, ilaç ve ilaç endüstrisinde kullanılan maddeler, tıbbi alet ve malzemeler ithal edilmektedir.

TÜRKİYE’DE MALTA SERMAYELİ 68 ŞİRKET FAALİYETTE

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı verilerine göre 2018 sonu itibariyle Türkiye’de Malta sermayeli 68 şirket ve 5 irtibat bürosu faaliyettedir.

Merkez Bankası verilerine göre ise Malta’dan Türkiye’ye gelen doğrudan yatırım miktarı 2002-2018 yıllarında 1 milyar 276 milyon Dolar olarak gerçekleşmiştir. Aynı dönemde Türk sermayeli firmaların Malta’ya gerçekleştirdiği doğrudan yatırımların toplamı 264 milyon ABD Doları olmuştur.

Tüm bu ekonomik veriler Malta kargo trafiğinin gelişmeye açık olduğunu göstermesi açısından önemlidir.

MALTA’YA KARGO GÖNDERİMİ NASIL YAPILIR?

Malta’ya kargo gönderimi TNT, FEDEX, UPS veya DHL gibi global kargo firmalarından, ya da yurt içinde aynı hizmeti veren örneğin NumunemKolay’dan hizmet alarak en uygun fiyatlarla yapılabilir.

NumunemKolay’ın internet sitesine girdiğinizde karşınıza çıkan ana sayfada Malta gönderi işlemleri kolayca yapılabilir.

Kargonun gideceği ülke olarak Malta’yı seçip, kilogram bilgisini de verdiğinizde kargonun ücretini öğrenmek için kolay bir işlem yapmaya sıra gelir.

MALTA KARGO HESAPLAMA ARACI

Malta gönderi hesaplaması yapmak, fiyat hesaplama araçları kullanıldığında oldukça kolay bir işlem. Hesaplama yapılırken, gönderinin gerçek ağırlığı ile hacimsel ağırlığı göz önüne alınır. Hangi değer daha yüksekse hesaplama sırasında o kullanılır ve bu işlem sonunda kargonuzun ne kadar bir ücret karşılığı Malta’ya ulaşacağı ortaya çıkar.

MALTA KARGO NE KADARA GİDER?

Malta kargo ücreti ne kadardır sorusunun yanıtını bulmak için NumunemKolay’ın hesaplama aracını kullanacağız.

NumunemKolay’ın anasayfasına geldiğinizde ekranınıza gelen “Hemen fiyat al” butonuna bastığınızda yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümüne yönlendirilirsiniz. Burada kargonuzun gideceği ülke olarak Malta’yı işaretledikten sonra,  kilo bilgisini vermelisiniz. Böylece kargo ücreti en yakın sonuçla karşınıza çıkar.

NumunemKolay ile 5 kg, 10 ve 20 kg’lık Malta’ya kargo gönderim ücreti aşağıdaki gibidir:

  • 5 kg: 94.60 Euro
  • 10 kg:161.70 Euro
  • 20 kg:234.30 Euro.

MALTA TÜRKİYE KARGO ÜCRETİ

Malta Türkiye kargo ücreti de aynı hesaplama aracını kullanılarak de hesaplanabilir. Burada sadece kargo “Getirt” seçeneğini işaretlemek gerekiyor.

  • 5 kg: 151.80 Euro
  • 10 kg: 249.70 Euro
  • 20 kg: 432.50  Euro

Malta Türkiye kargo ücreti Türkiye’den bu ülkeye gönderilen  paketlere göre daha yüksek seviyelerde seyretmektedir.

Türkiye’den Malta’ya gönderilen bir paket Express servis ile ortalama 1 iş günü içinde varış adresinde olmaktadır.

MALTA KARGO TAKİBİ

Kargo takibi ile gönderinizi takip ederek dolaşıma çıktığı anı, kargo şirketinin şubesine gidiş anını ve teslim edildiği anı kontrol edebilirsiniz.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek firmaya teslim ettiğinizde size verilen kargo takip size bu işlem için gereken tek bilgi. Gönderimi yaptığınız firmanın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne takip numarasını girmeniz bu işlem için yeterli.

Eğer kargonuzu NumunemKolay’dan DHL servisi alarak ile gönderdiyseniz DHL Malta kargo takip yapmanız gerekecektir. Bu işlemi NumunemKolay takip araçlarını kullanarak yapabilirsiniz.  İşlemi takip numaranızı yazdıktan sonra “Kargom nerede“ butonuna basarak gerçekleştirebilirsiniz ve paketinizin yolculuğu ile ilgili anlık bilgi almış olursunuz.

MALTA EN UCUZ KARGO İÇİN NUMUNEMKOLAY

Malta en ucuz kargo için en güvenli adres ise NumunemKolay. İsterseniz İstanbul Malta kargo gönderiniz olsun, isterseniz diğer şehirlerden gönderileriniz olsun, şirketimiz bütün ihtiyaçlarınız için iş başında.

Malta en ucuz kargo işlemlerini en güvenli şekilde gerçekleştirmek için yapmanız gereken tek şey NumunemKolay’a ulaşmak.

Malta uçak kargo fiyat listesi için hemen tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp