Meksika Kargo | Meksika’ya Kargo Fiyatları | NumunemKolay.com

En Ucuz Yurtdışı Kargo

Meksika Kargo | Meksika’ya Kargo Fiyatları | NumunemKolay.com

Meksika Yurtdışı Kargo Gönderimi - Evrak | Koli | Numune

MEKSİKA KARGO İŞLEMLERİ 

Meksika kargo işlemleri ülkenim Latin Amerika’nın Brezilya’dan soran en büyük 2. ekonomi, dünyanın ise 15. büyük ekonomisi olması açısından hayli önemlidir. Dünyanın 12. büyük petrol üreticisi de olan Meksika’ya kargo gönderimi ile ilgili merak edilen soruları bu yazımızda yanıtlayacağız.

 • Meksika’ya kargo nasıl gönderilir?
 • Meksika kargo ücreti ne kadardır?
 • Meksika Türkiye kargo süresi kaç gündür?
 • Meksika gönderi takibi nasıl yapılır?
 • Meksika PTT kargo gönderimi nasıl yapılır?

Bu soruların anıtlarına geçmeden önce Türkiye Meksika arasın ekonomik ve siyasi ilişkilere göz atalım. Zira Meksika yönlü kargo trafiğinin ipuçlarını da bu ilişkiler verecektir.

MEKSİKA TÜRKİYE TİCARİ VERİLERİ VE KARGO POTANSİYELİ

Türkiye ile Meksika arasındaki ticaret, coğrafi uzaklık, nakliye masraflarının yüksekliği, kolay bozulabilir ürünlerin taşınmasındaki zorluklar nedeniyle günümüze kadar düşük hacimde seyretmiştir.

Ancak Türkiye ile Meksika arasındaki ikili ticaret hacmi 2018 yılında bir önceki yola oranlar yüzde 1.8 artarak 1.2 milyar dolar olmuştur. Meksika’ya 600 milyon dolarlık ihracat gerçekleştiren Türkiye bu ülkeden 634 milyon dolarlık ithalat yapmıştır. Aynı yıl ihracatta yüzde 36 artış yaşanırken, ithalatta yüzde 18 oranında düşüş görülmüştür.

Meksika’ya ihracatımızda önem arz eden başlıca ürünler; otomobiller, mücevherat, otomotiv yedek parçaları, fındık, kamyon-kamyonet, demir-çelik profiller ile tellerdir. Türkiye’nin Meksika’dan ithal ettiği başlıca ürünler; otomobiller, vinil klorür, telefon cihazları, medikal cihazlar, inorganik boyalar, kuru baklagiller, etilen polimerleri ve bilgi işlem makineleridir.

Meksika’nın Türkiye’den yaklaşık 12 bin kilometre uzakta olması, nakliye masraflarını artıran bir husus olarak karşımıza çıkmasına rağmen Meksika hava kargo potansiyeli de bu nedenle yüksektir.

YATIRIMCILAR DA HAVA KARGOYA İHTİYAÇ DUYUYOR

Meksika uçak kargoya ihtiyaç duyacak bir diğer kesim ise yatırımcılar olarak karşımıza çıkıyor.

Ticaret Bakanlığı verilerine göre 31 Mayıs 2019 tarihi itibarıyla Meksika genelinde 66 adet Türk sermayeli şirket bulunmaktadır. Bu firmalar ağırlıklı olarak; otomotiv, makine, mücevherat, inşaat, dekorasyon, turizm, konaklama, restoran, medya, tekstil, medikal, hediyelik eşya ve halı sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

Öte yandan Türkiye’den Meksika’da yatırım yapan büyük firmalar Teklas Kauçuk, Totomak Makine, Nobel Otomotiv, Kros Otomotiv, Standard Profil, Acunmedya ve Farma’dır. Diğer taraftan, Türkiye’de 2018 yılı verilerine göre Meksikalı yatırımcıların Türkiye’deki yatırımlarının değeri 2 milyon dolar olarak gerçekleşmiştir.

MEKSİKA’YA KARGO GÖNDERİMİ NASIL YAPILIR?

Meksika’ya kargo gönderimi TNT, FEDEX, UPS veya DHL gibi global kargo firmalarından, ya da bu firmaların servisin veren NumunemKolay’dan hizmet alarak en uygun fiyatlarla yapılabilir.

NumunemKolay’ın internet sitesine girdiğinizde karşınıza çıkan ana sayfada Meksika gönderi işlemleri kolayca yapılabilir.

Kargonun gideceği ülke olarak Meksika’yı seçip, kilogram bilgisini de verdiğinizde kargonun ücretini öğrenmek için kolay bir işlem yapmaya sıra gelir.

MEKSİKA KARGO HESAPLAMA ARACI

Meksika kargo hesaplaması yapmak, kargo firmalarının internet sitelerine ekledikleri fiyat hesaplama araçları kullanıldığında oldukça kolay bir işlem. Hesaplama yapılırken, gönderinin gerçek ağırlığı ile hacimsel ağırlığı göz önüne alınır. Hangi değer daha yüksekse hesaplama sırasında o kullanılır ve bu işlem sonunda kargonuzun ne kadar bir ücret karşılığı Meksika’ya ulaşacağı ortaya çıkar.

Desi hesaplaması;

EN X BOYX YÜKSEKLİK/5000 olarak formüle edilmiştir.

Bu noktada hacimsel ağırlığın yüksek çıkmaması için olabildiğince küçük koli kullanmak faydalı olacaktır.

MEKSİKA FİYAT HESAPLAMA

Meksika kargo fiyatları nasıl hesaplanır sorusunun yanıtını bulmak için NumunemKolay’ın hesaplama aracını kullanacağız.

NumunemKolay’ın anasayfasına geldiğinizde ekranınıza gelen “Hemen fiyat al” butonuna bastığınızda yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümüne yönlendirilirsiniz. Burada kargonuzun gideceği ülke olarak Meksika’yı işaretledikten sonra, kargonuzun kilo bilgisini vermelisiniz. Böylece gönderinizin Başkent Mexico City’ye ne kadar bir ücret karşılığı gönderileceğini en yakın sonuçla öğrenirsiniz.

Türkiye Meksika kargo ücreti ile ilgili bilgiyi aldıktan sonra sıra ödemeyi yapmaya ve kargoyu teslim etmeye gelir. Paketi kendiniz teslim edebileceğiniz gibi, bulunduğunuz yere kurye de çağırabilirsiniz.

MEKSİKA KARGO FİYATLARI

Meksika kargo şirketleri arasında en uygun fiyatı veren NumunemKolay ile 5 kg, 10 ve 20 kg’lık Türkiye Meksika gönderim ücreti aşağıdaki gibidir:

 • 5 kg: 40 Euro
 • 10 kg:30 Euro
 • 20 kg:30 Euro.

Meksika’dan Türkiye’ye kargo ücretleri de aynı hesaplama aracını kullanılarak de hesaplanabilir. Burada sadece kargo “Getirt” seçeneğini işaretlemek gerekiyor.

 • 5 kg: 135.30 Euro
 • 10 kg: 191.40 Euro
 • 20 kg: 310.20  

Meksika Türkiye arası kargo fiyatları, Türkiye’den yapılan gönderimlere oranla biraz daha yüksek seviyede seyretmektedir.

TÜRKİYE’DEN MEKSİKA’YA KARGO TESLİMAT SÜRESİ

Kuryemiz Meksika gönderinizi aldıktan sonra pazar günü hariç her akşam yapılan uçuşlarla gönderinizi yola çıkarıyoruz. Express gönderim alternatifi ile Meksika’ya ortalama 2 iş gününde teslimat yapılabiliyor.

Meksika’dan Türkiye’ye kargo süresi de bu ülkeden kalkan uçak seferlerinin sıklığına göre değişmektedir.

MEKSİKA PTT KARGO

Meksika PTT kargo ile gönderim yapılabilecek ülkeler arasında yer aldığı için PTT kargo Meksika fiyatlarını öğrenmek de faydalı olacaktır.

PTT yurtdışı kargo hesaplamayı yapmak için PTT’nin internet sitesinde TURPEX’e tıklayıp, gönderimi yapacağınız ülkeyi seçip, ağırlık bilgisini vermeniz yetiyor.

Meksika’ya 5 kg, 10 kg ve 20 kiloluk bir PTT uluslararası kargo göndereceğinizi varsayalım ve bu kargonun PTT kargo Meksika fiyatını hesaplayalım.

 • 5 kg: 443 TL
 • 10 kg: 733 TL
 • 20 kg: 1313 TL

PTT kargo Meksika için 12-15 gün teslimat süresi vermektedir.

MEKSİKA KARGO TAKİBİ

Kargo takibi ile gönderinizi takip ederek dolaşıma çıktığı anı, kargo şirketinin şubesine gidiş anını ve teslim edildiği anı kontrol edebilirsiniz.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek firmaya teslim ettiğinizde size verilen kargo takip size bu işlem için gereken tek bilgi. Gönderimi yaptığınız firmanın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne takip numarasını girmeniz bu işlem için yeterli.

Kargonuzu PTT ile gönderdiyseniz bu sefer Meksika PTT kargo takip  yapmalısınız. Bunu için de PTT’nin internet sitesinde kargo takip bölümüne barkod numarasını yazmalısınız. Böylece PTT yurtdışı kargo takip Meksika için anında ve doğru sonuç alabilirsiniz.

MEKSİKA’YA NUMUNEMKOLAY İLE EN UCUZ KARGO

Meksika’ya en ucuz kargo gönderimi için gelmeniz gereken adres ise NumunemKolay. İsterseniz İstanbul’dan Meksika’ya kargo gönderin, isterseniz diğer şehirlerden gönderileriniz olsun, şirketimiz bütün ihtiyaçlarınız için iş başında.

DHL, UPS, TNT ve FEDEX ile çözüm ortaklığı yapan NumunemKolay en uygun DHL Meksika kargo ücreti ile gönderim yapabilmenizi sağlarken, UPS Meksika için de en ekonomik fiyatlarla gönderim gerçekleştirmektedir.

Meksika’ya hızlı gönderimleri en ucuz kargo ücreti ile gerçekleştirmek için sizin yapmanız gereken tek şey NumunemKolay’a gelmek.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp