Almanya Kargo Hizmeti | Almanya’ya Express Teslimat

En Ucuz Yurtdışı Kargo

Almanya Kargo Hizmeti | Almanya’ya Express Teslimat

Almanya kargo

Almanya’ya Kargo Ne Kadara Gider?

Almanya’ya kargo ne kadara gider sorusunun cevabı Almanya’nın Türkiye’den sonra en yüksek Türk nüfusuna sahip ülke olması açısından oldukça önemli. Türkiye’nin uzun yıllardır en önemli ticari partneri de olan Almanya kargo trafiğinin en yüksek olduğu ülke aynı zamanda.

Bu yazımızda Almanya kargo trafiğini etkileyen etkenler, fiyatlar, en ucuz ücrete kargo nasıl gönderilir gibi önemli sorunların yanıtlarını vermeye çalışacağız. Buyurun hep birlikte Almanya’ya kargo konusunu detaylıca inceleyelim.

Almanya’ya Kargo Trafiğini Artıran Etkenler

Almanya’ya kargo trafiğinin günden güne artmasında elbette ki Almanya-Türkiye arasında yıllardır devam eden ekonomik ilişkilerin büyük payı var. Öncelikle Almanya, Türkiye ihracatında çok uzun yıllardır ilk sırayı kimseye kaptırmıyor ve Türkiye’nin en çok ihracat yaptığı ülke unvanını hiçbir ülkeye bırakmıyor.

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin rakamlarına göre Türkiye 2018 yılında Almanya’ya 16,2 milyar dolarlık ihracat yaptı. Bu rakam 2017’de 15.1 milyar dolardı. Aslında son 10 yıldır Türkiye’den Almanya’ya yapılan ihracat istikralı bir şekilde artıyor. Zira Almanya’ya 2008 yılında 12.9 milyar dolar değerinde ihracat gerçekleştirilirken, son 10 yılda dış satım oranları yüzde 17 artış gösterdi.

Türkiye İthalatının 3 Numaralı Ülkesi

Kargo rakamlarını en az ihracat kadar etkileyen bir diğer unsur ise Almanya’nın Türkiye’ye ithalatı. Almanya 2018’de 20.407 milyar dolarlık ithalat ile Rusya ve Çin’in ardından en çok ithalat yapılan 3. ülke oldu. Türkiye Almanya’dan ağırlıklı olarak motorlu taşıt ve makine parçaları alımı yaptı.

Almanya Kargo Trafiğini Artıran Diğer Unsurlar

Almanya yurtdışı kargo gönderimlerinde etkili olan bir diğer unsur ise Türkiye’deki Alman menşeli yatırımlar. Ticaret Bakanlığı verilerine göre 2017 yılı itibariyle Türkiye’de tam 7151 Alman firması faaliyet gösteriyor.

İstanbul Hoşdere’de otobüs fabrikası, Aksaray’da kamyon fabrikası ile istihdam yaratan Mercedes-Benz,1910 yılından bu yana Türkiye’de olan ve ilk Türkiye fabrikasını 1972’de Bursa’da kuran Bosch bu anlamdaki örneklerden sadece ikisi.

Almanya’daki Türk Yatırımcılar

Öte yandan 1960’arda Almanya’ya çalışmaya gidenlerin açtığı yoldan yürüyenler ile bu ülkeye yerleşip evlenip çocuk sahibi olanlar Almanya’da yaklaşık 2 milyon kişilik bir Türk nüfusu oluşturdu.

Almanya’da 2016 yılı itibariyle 77 bin 200 Türkiye kökenli girişimci bulunurken, Türk girişimciler büyüklü küçüklü 100 bine yakın işletmeyi faaliyete soktu. 500 bin kişi de bu işletmelerde çalışıyor, bu işletmelerin toplam yıllık cirosu ise 50 milyar Euro. Almanya’daki Türk kökenli işveren girişimci sayısında görülen artış eğilimi göz önüne alındığında yakın bir gelecekte firma sayısının 160 bini bulacağı, bu işletmelerde yaklaşık 720 bin kişiye iş imkanı sağlanacağı, yatırım hacminin 15 milyar Euro’ya ulaşacağı ve firmaların yıllık toplam cirolarının 66 milyar Euro’ya ulaşacağı öngörülüyor.

Sadece bu rakamlar bile Almanya kargo rakamlarının daha da yukarılara çıkacağının göstergesi olarak kabul ediliyor.

Ticaret Büyüyor 

Bu binlerce iş yerinin sahipleri Türklerin çoğunun birinci derece akrabaları hali hazırda Türkiye’de yaşıyor ve genelde hemen hepsi Türkiye’de yatırımlarına devam ediyor. Bu da Almanya ile ticari ilişkilerin artmasının yanı sıra Almanya’ya kargo ihtiyacını da her geçen gün artırıyor.

Almanya Kargo Kaç Günde Gider?

Almanya kargo gönderimleri günümüzün en hızlı kargo gönderim yolu olan uçak kargo ile 1-3 iş günü içinde gerçekleştirilebilirken, express kargo ile aynı gün teslimatlar da söz konusu olabiliyor. Karayolu kullanarak 30 saatten fazla süren bir yolculuk ile ulaşılabilecek olan Almanya’ya kargo gönderimleri, sınır kapılarındaki kuyruklar, mevzuatın getirdiği zorluklar da eklenince uçak kargonun tercih edilmesiyle birlikte daha da hız kazandı.

Almanya Kargo Ücreti

Almanya kargo ücretinin belirleyen belli başlı etkenler vardır. Bu etkenlerin ilki ve en önemlisi Almanya’ya gönderilecek olan kargonun ağırlığıdır. Kargo ne kadar ağır olursa Almanya Türkiye kargo ücreti de o kadar yüksek olacaktır. Keza tersi bir durumda kargo paketi ne kadar hafifse Almanya kargo ücreti o kadar düşük olacaktır. Gönderim ücreti çok yüksek olmasın diyenlerin bu noktada dikkat etmeleri gereken en önemli konu kargonun ağırlığının makul sınırlar içinde kalması olacaktır.

Almanya Türkiye kargo ücreti her yarım kilogramda bir değişir 30 kilograma kadar olan gönderilerde yaşanan bu değişiklik 30 kilo ve üzeri kargolarda sabit hale gelebiliyor.

Almanya Türkiye kargo ücretini NumunemKolay üzerinden yapacağız.

NumunemKolay’ın internet sitesinde yer alan “Yurtdışı kargo hesaplama” sekmesine bastığınızda “Gönder”  ve “Evrak” seçeneğini işaretledikten sonra varış ülkesi ve gönderi ağırlığını seçin. Daha sonra iletişim bilgilerinizi de sisteme girince  “Fiyatları göster” butonuna basmanız Almanya‘ya en ucuz kargo seçeneğini önünüze getirecek.

Fiyatlar;

  • 1 kg: 34.10 Euro
  • 10 kg:122.10 Euro
  • 20 kg:178.20 Euro

Diğer kilo-fiyat bilgisi için lütfen buraya tıklayınız.

Burada dikkat edilmesi gereken nokta bu rakamların sadece Almanya Türkiye kargo ücreti olduğudur, gümrüklerde oluşabilecek uygulama ve vergiler bu fiyata dahil değildir.

Almanya’ya en ucuz kargo için NumunemKolay’a ulaşmanız yeterli. Numunem kolay Almanya gönderinizi 1 iş günü içinde kapınızdan alıp varış adresine teslim edecektir.

İstanbul Almanya Kargo

İstanbul Almanya kargo seyri de her geçen yıl yükseliş trendi gösteriyor. Zira Almanya’ya hali hazırda en yüksek ihracat Türkiye’nin ekonomik başkenti İstanbul’dan yapılıyor. 2017’de yaklaşık 610 milyon dolarlık ihracat ürünü İstanbul’dan Almanya’ya yola çıkarken bu rakam 2018’de yüzde 5’lik bir düşüşle 577 milyon dolara yaklaşmış durumda.

Türkiye’nin ihracat üssü konumundaki İstanbul’dan Almanya’ya gönderimlerde sahip olduğu iki uluslararası havalimanı ile hayli avantajlı konumda yer alıyor.

Almanya Kargo Takip

Almanya kargo takip ile bu ülkeye gönderdiğiniz kargonun nerede olduğunu, ne zaman alıcısına ulaşacağını anlık olarak takip edebilirsiniz. Bunun için Yurtdışı kargo takip sekmesine girip paketinizi teslim ettiğinizde size verilen kargo takip numarasını kutucuğa girip “Kargom nerede” butonuna basmanız yeterli olacaktır. İşte kargonuzun o an nerde olduğu tam karşınızda.

DHL Almanya Kargo Takip

DHL üzerinden Almanya hizmeti aldığınızda, gönderinizin nerede olduğunu öğrenmek istediğinizde izlemeniz gereken çok basit bir yol var. Paketinizi kuryeye teslim ettiğinizde size verilen kargo takip numarasını DHL’in internet sitesindeki kargo takip bölümüne yazarak DHL gönderi takibi yapabilirsiniz. Bu yolla kargonun alıcısına ulaştığında ilk öğrenen siz olursunuz.

Öte yandan DHL gönderi takip işlemibi, DHL ile partnerlik anlaşması olan NumunemKolay üzerinden de yine yurtdışı kargo takip numarasını (konşimento) kullanarak gerçekleştirebilirsiniz.

NumunemKolay ile En Kolay Yurtdışı Kargo Gönderimi

Almanya kargo ile numuneler, ihracat yükleri, mikro ihracat ürünleri ya da e- ihracat ürünlerinin yanı sıra evrak da gönderilebileceği gibi bireysel gönderimler de söz konusu olabiliyor.

NumunemKolay global çözüm ortakları UPS, TNT, DHL ve FedEx servisleri ile Almanya kargolarınızı en kısa sürede ve güvenle yerine ulaştırır. Almanya ve +219 ülkeye kargo göndermek için bize ulaşın yeter.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp