FEDEX KARGO FİYATLARI

En Ucuz Yurtdışı Kargo

FEDEX KARGO FİYATLARI

FedEx yurtdışı kargo fiyatları, uluslararası gönderim yaparken bu firmayı tercih edenlerin öncelikli konularından biridir.

Bu yazımızda;

 • Türkiye’den en çok ticaret yapılan ülkelere paket gönderirken ne kadar ücret ödenir?
 • FedEx yurtdışı kargo fiyatlarını etkileyen unsurlar nelerdir?
 • En ucuz FedEx yurtdışı kargo göndermek için neler yapılmalıdır?
 • FedEx kargo fiyat hesaplama nasıl yapılır gibi sorulara cevap vereceğiz.

FEDEX YURT DIŞI KARGO ÜCRETİ

Fedex yurtdışı kargo ücreti, gönderim yaparken hem şirketler hem de bireysel göndericim yapacak kişiler için önemli konular arasındadır.

Türkiye’nin en çok ihracat yaptığı ülke olan Almanya’ya gönderilmek istenen mikro ihracat malları için de, yurtdışında yaşayan yakınınıza göndermek istediğiniz hediye için de, ithalat yaparken getirttiğiniz ürünler için de aynı durum söz konusudur.

Herkes yurtdışı kargo için olabildiğince az para ödemek ister. Ancak bunun için dikkat edilmesi gereken pek çok nokta var.

Yapılan kimi küçük hatalar bile, yurtdışı kargo ücretinin yükselmesine neden olabileceği gibi, izlenecek doğru yol ile daha az kargo ücreti ödenebilir. Bunun için de belli başlı faktörleri göz önüne almak ve buna göre davranmak gereklidir.

FEDEX YURTDIŞI KARGO FİYATLARI

Amerikan kargo devi FedEx ile yurtdışına gönderi yaparken, bu hizmetten faydalanacak herkes öncelikle gönderi fiyatları ile ilgili bilgi sahibi olmalıdır.

Ancak FedEx, fiyat tarifesini rakipleri gibi açıkça yayınlanmıyor. Geçerli fiyat listesine ulaşmak ve gönderinizin varış adresine ne kadar ücret karşılığı gönderileceğini öğrenmek için firmaya direkt başvurmanız gerekiyor.

Bu konu ile ilgili olarak firmanın müşteri hizmetleri biriminden yardım alabileceğiniz gibi size en yakın şubeye gidip FedEx kargo fiyat hesaplama yaptırabilirsiniz. Böylece gönderinizin örneğin Amerika Birleşik Devletleri’ne gönderim fiyatını öğrenebilirsiniz. Bu bilgiye FedEx ile çözüm ortaklığı yapan NumunemKolay kanalıyla da ulaşabilirsiniz

Bu noktada cevabını öğrenmemiz gereken sorular var.

 • FEDEX kargo fiyatları hangi seviyede seyrediyor?
 • Yurtdışı kargo için ne kadar yurt dışı gönderi ücreti ödemeniz gerekir?
 • FEDEXkargo fiyatlarıhangi faktörlerin sonucunda göre belirlenir?

FEDEX KARGO FİYAT HESAPLAMA

FedEx’ten yurtdışı uçak kargo hizmeti alacaksanız, gönderi fiyatlarınıöğrenerek, FEDEX kargo fiyat hesaplamayapmalısınız.

Yurtdışı kargo fiyat hesaplama işlemini hemen hemen her kargo şirketinin internet sitesinde verdiği hesaplama aracını kullanarak yapabilirsiniz. Ancak yukarıda da belirttiğimiz üzere FedEx fiyatlarını internet sitesinde yayınlamıyor.

Biz burada Numunemolay’ın hesaplama araçlarını kullanarak en önemli ticari partnerlerimize yapılacak gönderimler için FedEx kargo fiyat hesaplama sonuçlarını vereceğiz.

FEDEX KARGO FİYAT HESAPLAMA KRİTERLERİ VE ARACI

FedEx kargo fiyat hesaplama yaparken göz önüne alınması gereken 3 önemli kriter var.

Bunlar gönderi türü, hız ve varış noktasının Türkiye’ye uzaklığı. 

GÖNDERİ TÜRÜ

Gönderinin boyutları ve ağırlığı aldığınız hizmetin fiyatını etkileyen ilk etkendir. Gönderi ne kadar ağırsa ücreti o kadar yüksek olur. Daha düşük kargo ücreti için en hafif paketi göndermek gerekir.

Ayrıca gönderinin doğru paketlenmesi de gönderi ücreti üzerinde etkili bir faktördür. Paketleme gönderinin hacimsel ağırlığını etkileyerek fiyat üzerinde etki eder. Ne kadar büyük paket kullanılırsa gönderinin hacimsel ağırlığı o kadar artar bu da artış da kargo ücretine direkt yansır.

Çünkü hesaplama sırasında gerçek ağırlık ile hacimsel ağırlık karşılaştırılıp daha büyük olan değer ile işlem yapılmaktadır. Bu da hafif bir gönderiyi büyük bir koliye koyma durumunda daha yüksek kargo ücreti ödemek anlamına gelecektir.

Hacimsel ağırlık hesaplama formülü; En x Boy x Yükseklik / 5000’dir. Koli ebatlarını kullanarak yapacağınız bu işlem ile kolinin hacmi hesaplanır. Çıkan sonuç ağırlıktan yüksekse hesaplama sırasında bu değer göz önüne alınır.

HIZ

Aldığınız yurtdışı kargo hizmetinin fiyatı gönderinizin ne zaman varış noktasına ulaşmasını istediğinize, teslimat süresine ve özel bir hizmet talep edip etmediğinize göre farklılık gösterir. Express kargo göndermek daha hızlıdır ama diğer gönderi seçeneklerine göre biraz daha pahalıdır.

VARIŞ NOKTASININ UZAKLIĞI

Gönderinin varış adresi de çok önemlidir. Uzak ve uçak seferinin daha az olduğu ülkelere gönderilen kargoların kargo fiyat hesaplama sonucu daha yüksek çıkar.

Öreğin hem uçak seferinin sık olduğu hem de Türkiye’ye coğrafi olarak yakın olan Almanya’ya gönderilecek kolinin FedEx kargo ücretleri ile Türkiye’den 16 bin 500 kilometre uzakta olan ve uçak seferleri Almanya’ya göre daha az olan Avustralya’ya gönderilen kolinin fiyatı farklı olacaktır. 

FEDEX KARGO ÜCRETİ HESAPLAMA

FEDEX kargo ücreti hesaplama sonuçları Türkiye’nin en çok ihracat yaptığı ülkeleri açısından önem kazanmaktadır.

Şimdi NumunemKolay’ın hesaplama araçlarını kullanarak bu ülkelere gerçekleştirilecek gönderimler için ne kadar ücret ödenir sorusunu cevaplamaya geldi sıra.

Türkiye’nin ticari ilişkilerinin hareketli olduğu örnek ülkelere 5, 10 ve 20 kilogramlık bir FEDEX kargo ücretleri ne kadar gelin birlikte inceleyelim.

ALMANYA FEDEX KARGO ÜCRETİ

Yıllardır Türkiye’nin en çok ihracat yaptığı ülke olan Almanya en çok yurtdışı kargonun gönderildiği ülke aynı zamanda. Bu ülkeye FedEx  gönderi ücreti hesaplama sonucu şöyledir: 

 • 5 kg: 104.42 Euro 
 • 10 kg: 161.54 Euro
 • 20 kg: 242.61 Euro.

FEDEX İNGİLTERE GÖNDERİ HESAPLAMA

2019’da Türkiye’nin en çok ihracat yaptığı 2. ülke olan İngiltere’ye yapılan yurtdışı gönderimin fiyatları da şöyledir:

 • 5 kg:  104.42 Euro
 • 10 kg:161.54 Euro
 • 20 kg: 242.61 Euro

İTALYA FEDEX GÖNDERİ ÜCRETİ HESAPLAMA

2019 yılında Türkiye ihracatında 3. sırada yer alan İtalya’ya kargo göndermek için ödenmesi gereken ücretler ise şöyledir:

 • 5 kg:  104.42 Euro
 • 10 kg:161.54 Euro
 • 20 kg: 242.61 Euro

FEDEX AMERİKA KARGO FİYATLARI

2019 yılında Türkiye ihracatında 5. sırada yer alan ABD’ye gönderim ücreti hesaplama sonuçları ise aşağıdaki gibidir:

 • 5 kg: 92.40 Euro
 • 10 kg: 157.30 Euro
 • 20 kg: 226.60 Euro

FEDEX RUSYA GÖNDERİM ÜCRETİ

2019 yılında Türkiye ithalatında ise 1. sırada yer alan Rusya Federasyonu’na gönderi hesaplama sonuçları ise şöyledir:

 • 5 kg: 105.60 Euro
 • 10 kg: 183.70 Euro
 • 20 kg: 267.30 Euro

FEDEX FRANSA GÖNDERİM ÜCRETİ

Türkiye’nin en çok ihracat yaptığı ülkeler sıralamasında 2019 yılında 7. sırada yer alan Fransa’ya kargo fiyat hesaplama sonucu ise şöyle:

 • 5 kg:104.42 Euro
 • 10 kg:161.54
 • 20 kg:242.61 Euro

FEDEX HOLLANDA ÜCRET HESAPLAMA SONUCU

Türkiye ihracatında 8. sırada yer alan Hollanda’ya gönderim ücreti hesaplama sonuçları ile şöyle:

 • 5 kg:104.42 Euro
 • 10 kg:161.54
 • 20 kg:242.61 Euro

FEDEX İLETİŞİM

Fiyat hesaplama ile ilgili sorularınız ve öğrenmek istediğiniz detayları FedEx iletişim araçlarını kullanıp, müşteri hizmetleri biriminden öğrenmeniz mümkün.

Desteğe veya daha fazla bilgiye ihtiyaç duyarsanız, FedEx Türkiye müşteri hizmetlerine [email protected] e-posta adresinden ulaşılabilirsiniz.

Fedex iletişim için bir başka yol da telefon ile bağlantı kurmak olacaktır.

444 9 339 olan FedEx telefon numarasını kullanarak da firma ile iletişime geçebilirsiniz.

FEDEX TAKİP

Tüm bu işlemleri tamamladıktan sonra Fedex Express ile yurtdışı kargonuzu gönderebilirsiniz.

Gönderimini gerçekleştirdiğiniz kargonun varış adresine ulaşma anını ise  FedEx takip yaparak  öğrenebilirsiniz. Anlık takip yapmanı sağlayacak bu işlem için kargo takip numarasından başka bir bilgiyle de ihtiyacınız yok. Bu numarayı  Fedex’in kargo takip sayfasındaki kutuya yazıp “Takip” butonuna basmanız kargonuzun son durum ile ilgili bilgi almanızı sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp