İngiltere Kargo | İngiltere Kargo Fiyatları | NumunemKolay

En Ucuz Yurtdışı Kargo

İngiltere Kargo | İngiltere Kargo Fiyatları | NumunemKolay

İngiltere Yurtdışı Kargo Gönderimi - Evrak | Koli | Numune

İNGİLTERE KARGO İŞLEMLERİ DAHA DA KOLAY

İngiltere kargo işlemleri “Üzerinde güneş batmayan imparatorluk”un Türkiye ihracatında yıllardır 2. sırada olması nedeniyle hayli önemli hale geldi. İngiltere’ye yapılan ihracat bir 2019 yılında bir önceki yıla göre düşüş gösterse de ülkemizin en önemli ticari partneri özelliğini koruyan Birleşik Krallık yönlü kargo trafiği de dış satım ve dış alım rakamlarına bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

İngiltere ‘ye kargo göndermek isteyenlerin merak ettiği soruları bu yazımızda sizler için yanıtlıyoruz.

 • İngiltere kargo nasıl gönderilir?
 • İngiltere kargo fiyatları hangi seviyede seyretmektedir?
 • İngiltere’den Türkiye’ye kargo ücretleri ne kadardır?
 • Birleşik Krallık gönderi takibi nasıl yapılır?
 • İngiltere gönderisi kaç günde teslim edilir?

İngiltere kargo trafiği öncelikle bu ülkenin Türkiye ile olan ticari ilişkilerinden etkilendiği için iki ülke arasındaki ekonomik ilişkilere kısa da olsa göz atalım.

TÜRKİYE’NİN İNGİLTERE İHRACATI VE KARGO POTANSİYELİ

İngiltere Türkiye’nin en önemli ticari partnerlerinden biri olmayı yılladır sürdürüyor. Nasıl Almanya ülke ihracatında birinciliği hiçbir ülkeye bırakmıyorsa ikincilik de genellikle İngiltere’nin oluyor.  2018’de Birleşik Krallık’a 11.1 milyar dolarlık ihracat yapan Türkiye’nin bu ülkeye dış satımında küçük bir düşüş yaşandı ve rakam TÜİK verilerine göre 10.87 milyar seviyesine geriledi.  İngiltere Türkiye’nin ithalat yaptığı ülkeler sıralamasında ise bir hayli geride yer aldı. Dış alımda 9. sırayı alan ülke, bu rakamlara rağmen Türkiye için hala en önemli ticari ortaklardan biri konumunda.

İngiltere’ye ihracatta motorlu kara taşıtları ön plana çıkarken, temelde tekstil ve makine sektörleri en çok ihracat yapan sektörler olarak öne çıkıyor. Bunların yanında kıymetli taşlar sektörü de en çok ihracatı yapılan fasıllar arasında yer alıyor. Bu karşılık İngiltere’den ağırlıklı olarak mekanik cihazlar, demir çelik ve motorlu kara taşıtları ile eczacılık ürünleri ithalatı yapılıyor.

TÜRKİYE’DEKİ İNGİLİZ YATIRIMLARININ İNGİLTERE KARGOYA ETKİSİ

İngiltere’nin Türkiye’de en çok yatırımı bulunan ülkelerin başında olması da İngiltere hava kargo rakamlarına yansıyor. Bu çerçevede Türkiye’de 2 bin 900’den fazla İngiliz sermayeli şirket faaliyet gösteriyor. Ülkemizdeki İngiliz yatırımlarının toplamı 9 milyar 538 milyon dolar civarında seyrediyor. Buna karşılık Birleşik Krallık’ta da 200’ün üzerinde Türk firması faaliyet göstermektedir.

Bu ülkede yaşayan 500 bine yakın Türk vatandaşı ile tatillerini Türkiye’de geçiren 3 milyondan fazla İngiliz de İngiltere uçak kargo rakamlarına olumlu etki etmektedir.

İNGİLTERE KARGO GÖNDERİMİ NASIL YAPILIR?

İngiltere’ye kargo gönderimi, TNT, FEDEX, UPS veya DHL gibi global kargo firmalarından ya da yurt içinde aynı hizmeti veren örneğin NumunemKolay’dan hizmet alarak en uygun fiyatlarla yapılabilir.

NumunemKolay’ın internet sitesine girdiğinizde karşınıza çıkan ana sayfada İngiltere gönderim işlemlerini yapmak oldukça kolay.

Kargonun gideceği ülke olarak İngiltere’yi seçip, kilogram bilgisini de doğru olarak verdiğinizde sıra kargonun ücretini öğrenmeye gelir.

İNGİLTERE KARGO HESAPLAMA NASIL YAPILIR?

İngiltere kargo hesaplaması yapmak fiyat hesaplama araçlarının yardımı ile oldukça kolay hale gelen bir işlemdir. Hesaplama yapılırken, gönderinin gerçek ağırlığı ile hacimsel ağırlığı göz önüne alınır.

Bu işlem sonunda  kargonuzun ne kadar bir ücret karşılığı İngiltere’ye  ulaşacağı ortaya çıkar.

Desi hesaplaması;

EN X BOY X YÜKSEKLİK/5000 olarak formüle edilmiştir.

Bu işlem sonunda daha büyük olan değer hesaplamada kullanılır. Bu nedenle kargo paketleme sırasında olabildiğince küçük paket kullanmak hacimsel ağırlığın daha düşük çıkmasını sağlar.

İNGİLTERE KARGO FİYAT HESAPLAMA

İngiltere gönderi fiyatları nasıl hesaplanır sorusunun yanıtını bulmak için NumunemKolay’ın hesaplama aracını kullanacağız.

NumunemKolay’ın anasayfasına geldiğinizde ekranınıza gelen “Hemen fiyat al” butonuna bastığınızda yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümüne yönlendirilirsiniz. Burada kargonuzun gideceği ülke olarak İngiltere’yi  işaretledikten sonra, kargonuzun kilo bilgisini vermelisiniz. Böylece gönderinizin Londra’ya ne kadar bir ücret karşılığı gönderileceğini hemen öğrenebilirsiniz.

Türkiye İngiltere kargo ücreti ile ilgili bilgiyi aldıktan sonra sıra ödemeyi yapmaya ve kargoyu teslim etmeye gelir. Paketi kurye ile gönderebileceğiniz gibi kendiniz de teslim edebilirsiniz.

İNGİLTERE KARGO FİYATLARI

İngiltere kargo şirketleri arasında en uygun fiyatı veren NumunemKolay ile 5 kg, 10 ve 20 kg’lık Türkiye İngiltere gönderim ücreti aşağıdaki gibidir:

 • 5 kg: 71.50 Euro
 • 10 kg:122. 10 Euro
 • 20 kg: 178.20 Euro.

İngiltere’den  Türkiye’ye kargo ücretleri de aynı hesaplama aracını kullanılarak de hesaplanabilir. Burada sadece kargo “Getirt” seçeneğini işaretlemek gerekiyor.

 • 5 kg: 99 Euro
 • 10 kg: 162.80 Euro
 • 20 kg: 247.50 Euro

TÜRKİYE’DEN İNGİLTERE’YE TESLİMAT SÜRESİ

İngiltere’ye ortalama 3 iş gününde teslimat yapılabiliyor. Bu sürenin kısa olması İngiltere’nin Türkiye’ye yakın olmasına bağlıdır. Ayrıca İngiltere Türkiye arasında sefer yapan uçak sayısının çok olması da gönderinin daha kısa sürede teslim edilmesini sağlar.

İNGİLTERE PTT KARGO

İngiltere PTT kargo yolunu kullanarak da gönderim yapılabilecek ülkeler arasında yer alıyor. Bu nedenle PTT kargo İngiltere fiyatlarını öğrenmek de faydalı olacaktır.

PTT yurtdışı kargo hesaplamayı yapmak için PTT’nin internet sitesinde TURPEX’e tıklayıp, gönderimi yapacağınız ülkeyi seçip, ağırlık bilgisini vermeniz yetiyor.

İngiltere’ye  1 kg, 10 kg ve 20 kiloluk bir PTT uluslararası kargo  göndereceğinizi varsayalım ve bu kargonun PTT kargo İngiltere fiyatını hesaplayalım.

 • 1 kg:127 TL
 • 10 kg: 490.50 TL
 • 20 kg: 960.50 TL

İNGİLTERE KARGO TAKİBİ

Kargo takibi ile gönderinizi adım adım takip ederek dolaşıma çıktığı anı, kargo şirketinin şubesine gidiş anını ve teslim edildiği anı kontrol edebilirsiniz.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek firmaya teslim ettiğinizde size verilen kargo takip size bu işlem için gereken tek bilgi. Gönderimi yaptığınız firmanın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne takip numarasını girmeniz bu işlem için yeterli.

Kargonuzu PTT ile gönderdiyseniz bu sefer İngiltere PTT kargo takip  yapmalısınız. Bunu için de PTT’nin internet sitesinde kargo takip bölümüne barkod numarasını yazmalısınız. Böylece PTT yurtdışı kargo takip İngiltere için anında sonuç alabilirsiniz.

İNGİLTERE’YE  NUMUNEMKOLAY İLE EN UCUZ KARGO

İngiltere’ye en ucuz kargo gönderimi için gelmeniz gereken ilk adres NumunemKolay. İsterseniz İstanbul’dan İngiltere’ye kargo gönderin, isterseniz diğer şehirlerden gönderileriniz olsun şirketimiz bütün ihtiyaçlarınız için iş başında. DHL, UPS, TNT ve FEDEX ile çözüm ortaklığı yapan NumunemKolay en uygun DHL İngiltere kargo ücreti ile gönderim yapabilmenizi sağlarken, UPS İngiltere ücretleri konusunda da iddialı bir konumda yer alıyor.

İngiltere’ye en hızlı kargo gönderimini, en ucuz kargo ücreti ile gerçekleştirmek için yapmanız gereken tek şey NumunemKolay’a gelmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp