İsrail Kargo | İsrail Kargo Fiyatları | NumunemKolay

En Ucuz Yurtdışı Kargo

İsrail Kargo | İsrail Kargo Fiyatları | NumunemKolay

İsrail Yurtdışı Kargo Gönderimi - Evrak | Koli | Numune

İSRAİL KARGO İŞLEMLERİ İHRACAT İLE YÜKSELİŞTE

İsrail kargo işlemleri, ülkenin Türkiye olan ekonomik ilişkileri açısından önemlidir. Siyaseten çok sıcak olmayan ilişkiler ekonomiyi etkilemediği için yükselen bir grafik gösteren iki ülke ticari ilişkileri İsrail kargo işlemlerini de şekillendirmektedir.

Bu yazımızda İsrail’e kargo göndermek ile ilgili soruları yanıtlamaya çalışacağız.

 • İsrail’e kargo nasıl gönderilir?
 • İsrail kargo ücreti ne kadardır?
 • İsrail Türkiye kargo süresi kaç gündür?
 • İsrail gönderi takibi nasıl yapılır?

Bu soruların yanıtlarını vermeden önceyse İsrail kargo rakamlarını etkileyen en önemli unsurlara göz atalım.

İSRAİL-TÜRKİYE TİCARİ İLİŞKİLERİ VE KARGO TRAFİĞİ

3 dinin kutsal şehri Kudüs’ü barındıran İsrail, 100 yılı bile bulmayan tarihine karşın dünya siyasetinde ve ticaretinde etkisi o kadar büyük bir ülke…

TÜİK 2019 yılı ihracat rakamlarına göre İsrail, Türkiye’nin en çok ihracat yaptığı ülkeler listesinde 9. sırada yer alıyor.  2018’de   3 milyar 894 milyon  499 bin dolarlık ihracatın yapıldığı İsrail’e 2019’da yapılan dış satım 4 milyar 359 milyon 375  bin dolara yükselmiş. durumda.İsrail bu rakamla en çok ihracat yapılan ülkeler listesindeki sırasını da korumuştur.

Türkiye İhracatçılar Meclisi verilerine göre İsrail’e dış satış yapan Türk firma sayısı 7 bin 351… İsrail’e satış yapan bu 7 binden fazla firma İsrail hava kargonun geleceğini baştan şekillendirecek kadar büyük önem taşıyor.

Türkiye İsrail’e motorlu kara taşıtları, traktörler, bisikletler ve bunların parça ve aksesuarları, demir-çelik, elektrikli makine ve cihazlar, plastikler ve mamulleri ihraç ederken, İsrail’den de mineral yakıtlar, mineral yağlar ve bunların damıtılmasından elde edilen ürünler; plastikler ve mamulleri; kazanlar, makineler, mekanik cihazlar ve bunların aksam-parça ve aksesuarları alıyor.

İSRAİL UÇAK KARGO TRAFİĞİ ARTACAK

İki ülke arasında yaşanan derin siyasi sorunlara karşın hâlihazırda Türkiye’de 190 İsrail firmasının faaliyet göstermesi iki ülke arasında hız gerektiren gönderilerde hava kargonun kullanılması zorunluluğunu ortaya çıkarıyor. Yakın bir gelecekte,  hem mikro ihracat kapsamında hem de İsrail’den Türkiye’ye uçak kargo, hem de Türkiye’den İsrail’e uçak kargo trafiğinin artacağı öngörülüyor.

İSRAİL’E KARGO GÖNDERİMİ NASIL YAPILIR?

İsrail’e kargo gönderimi TNT, FEDEX, UPS veya DHL gibi global kargo firmalarından, ya da NumunemKolay’dan hizmet alarak en uygun fiyatlarla yapılabilir.

NumunemKolay’ın internet sitesine girdiğinizde karşınıza çıkan ana sayfada İsrail gönderi işlemleri kolayca yapılabilir.

Kargonun gideceği ülke olarak İsrail’i seçip, kilogram bilgisini de verdiğinizde kargonun ücretini öğrenmek için kolay bir işlem yapmaya sıra gelir.

İSRAİL KARGO HESAPLAMA ARACI

İsrail kargo hesaplaması yapmak, fiyat hesaplama araçları kullanıldığında oldukça kolay bir işlem. Hesaplama yapılırken, gönderinin gerçek ağırlığı ile hacimsel ağırlığı göz önüne alınır. Hangi değer daha yüksekse hesaplama sırasında o kullanılır ve bu işlem sonunda kargonuzun ne kadar bir ücret karşılığı İsrail’e ulaşacağı ortaya çıkar.

Desi hesaplaması;

EN X BOY X YÜKSEKLİK/5000 olarak formüle edilmiştir.

İSRAİL FİYAT HESAPLAMA

İsrail kargo fiyatları nasıl hesaplanır sorusunun yanıtını bulmak için NumunemKolay’ın hesaplama aracını kullanacağız.

NumunemKolay’ın anasayfasına geldiğinizde ekranınıza gelen “Hemen fiyat al” butonuna bastığınızda yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümüne yönlendirilirsiniz. Burada kargonuzun gideceği ülke olarak İsrail’i   işaretledikten sonra, kargonuzun kilo bilgisini vermelisiniz. Böylece gönderinizin Kudüs’e ya da Başkent Tel Aviv’e ne kadar bir ücret karşılığı gönderileceğini en yakın sonuçla öğrenirsiniz.

Türkiye İsrail kargo ücreti ile ilgili bilgiyi aldıktan sonra sıra ödemeyi yapmaya ve kargoyu teslim etmeye gelir. Paketi kendiniz teslim edebileceğiniz gibi, bulunduğunuz yere kurye de çağırabilirsiniz.

İSRAİL KARGO FİYATLARI

İsrail kargo şirketleri arasında en uygun fiyatı veren NumunemKolay ile 5 kg, 10 ve 20 kg’lık Türkiye İsrail gönderim ücreti aşağıdaki gibidir:

 • 5 kg: 30 Euro
 • 10 kg:10 Euro
 • 20 kg:60 Euro.

İsrail’den Türkiye’ye kargo ücretleri de aynı hesaplama aracını kullanılarak de hesaplanabilir. Burada sadece kargo “Getirt” seçeneğini işaretlemek gerekiyor.

 • 5 kg:192.50 Euro
 • 10 kg: 314.60 Euro
 • 20 kg: 503.80  Euro

İsrail Türkiye arası kargo fiyatları, Türkiye’den yapılan gönderimlere oranla biraz daha yüksek seviyede seyretmektedir.

TÜRKİYE’DEN İSRAİL’E KARGO TESLİMAT SÜRESİ

Kuryemiz İsrail gönderinizi aldıktan sonra pazar günü hariç her akşam yapılan uçuşlarla gönderinizi yola çıkarıyoruz. İsrail’e ortalama 2 iş gününde teslimat yapılabiliyor.

İsrail’den Türkiye’ye kargo süresi de bu ülkeden kalkan uçak seferlerinin sıklığına göre değişmektedir.

İSRAİL PTT KARGO

İsrail PTT kargo ile gönderim yapılabilecek ülkeler arasında yer aldığı için PTT kargo İsrail fiyatlarını öğrenmek de faydalı olacaktır.

PTT yurtdışı kargo hesaplamayı yapmak için PTT’nin internet sitesinde TURPEX’e tıklayıp, gönderimi yapacağınız ülkeyi seçip, ağırlık bilgisini vermeniz yetiyor.

İsrail’e 5 kg, 10 kg ve 20 kiloluk bir PTT uluslararası kargo  göndereceğinizi varsayalım ve bu kargonun PTT kargo İsrail fiyatını hesaplayalım.

 • 5 kg: 443 TL
 • 10 kg: 733 TL
 • 20 kg: 1313 TL

PTT kargo İsrail için 7-10 gün teslimat süresi vermektedir.

İSRAİL KARGO TAKİBİ

Kargo takibi ile gönderinizi takip ederek dolaşıma çıktığı anı, kargo şirketinin şubesine gidiş anını ve teslim edildiği anı kontrol edebilirsiniz.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek firmaya teslim ettiğinizde size verilen kargo takip size bu işlem için gereken tek bilgi. Gönderimi yaptığınız firmanın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne takip numarasını girmeniz bu işlem için yeterli.

Kargonuzu PTT ile gönderdiyseniz bu sefer İsrail PTT kargo takip  yapmalısınız. Bunu için de PTT’nin internet sitesinde kargo takip bölümüne barkod numarasını yazmalısınız. Böylece PTT yurtdışı kargo takip İsrail için anında ve doğru sonuç alabilirsiniz.

İSRAİL’E NUMUNEMKOLAY İLE EN UCUZ KARGO

İsrail’e en ucuz kargo gönderimi için gelmeniz gereken adres ise NumunemKolay. İsterseniz Türkiye’nin en yoğun nüfuslu ve en çık ihracat yapılan kenti İstanbul’dan İsrail’e kargo gönderin, isterseniz diğer şehirlerden gönderileriniz olsun, şirketimiz bütün ihtiyaçlarınız için her an iş başında.

DHL, UPS, TNT ve FEDEX ile çözüm ortaklığı yapan NumunemKolay en uygun DHL İsrail kargo ücreti ile gönderim yapabilmenizi sağlarken, UPS İsrail için de en ekonomik fiyatlarla gönderim gerçekleştirmektedir.

İsrail’e hızlı gönderimleri en ucuz kargo ücreti ile gerçekleştirmek için sizin yapmanız gereken tek şey NumunemKolay’a gelmek.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp