İtalya Kargo Gönderimi | İtalya’ya Express Teslimat

En Ucuz Yurtdışı Kargo

İtalya Kargo Gönderimi | İtalya’ya Express Teslimat

italya kargo

İtalya Kargo Gönderimi Ne Kadar?

İtalya kargo gönderimi ne kadar sorusunun cevabı, bu ülkeye kargo göndermek isteyenlerin cevabını en çok merak ettiği ve araştırdığı konuların başında gelir.

2006 yılında diplomatik ilişkilerinin kuruluşunun 150. yılını kutlayan Türkiye -İtalya arasında o zamandan bu güne devam eden siyasi ilişkiler ekonomik ilişkilerin de gelişmesini sağladı. Türkiye’nin en çok ihracat yaptığı ülkeler sıralamasında Almanya ve Birleşik Krallık’ın (İngiltere) ardından 3. sırada yer alan İtalya kargo trafiğinin de en yüksek olduğu ülkeler arasında yer almaktadır. İhracatın istikrarlı bir seyir izlediği İtalya’ya kargo rakamları da bu seyre bağlı olarak yükseliş  göstermektedir.

Bu yazımızda Avrupa’nın “Çizme’sine” kargo rakamlarını etkileyen unsurları enine boyuna inceleyerek pizza ve makarna ülkesine olan kargo rakamlarının yakın bir gelecekte hangi seviyelere ulaşabileceğini öngörmeye çalışacağız. Buyurun hep birlikte minik bir İtalya turuna çıkalım.

İtalya Kargo Trafiğini Artıran Unsurlar

İtalya kargo rakamlarının yukarıya doğru seyrini sağlayan ilk verimiz dış ticaret verileri. İtalya hem ihracatımızın hem de ithalatımızın istikrarını koruduğu ülkelerin başında geliyor. Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM)  verilerine göre 2017 yılında 8.5 miyar dolar olan Türkiye’nin İtalya’ya ihracatı 2018’de yüzde 12.9 oranında artış göstererek 9.6 milyar dolara ulaşmıştır. Türkiye’nin İtalya’ya dış satım rakamının yükselmesi İtalya’ya kargo rakamlarına da olumlu yansımıştır.

Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı verilerine göre Türkiye’nin İtalya’ya ihracatında en önemli ürün grubu otomotiv sanayi ürünleri olarak öne çıkarken, dokumacılık ürünleri, makineler ve elektrikli makineler, tarım/gıda maddeleri de ciddi bir ihracat potansiyeline sahiptir.

İtalya Tekstil Ürünleri Gönderimi

İtalya tekstil ürünleri kargolama açısından da Türkiye için açık bir Pazar konumunda. Çünkü tekstil ürünleri Türkiye’nin İtalya’ya gerçekleştirdiği ihracatın içinde önemli bir paya sahip. 2017 yılında İtalya’ya 966 milyon dolarlık tekstil ürünü ihraç eden Türkiye’den bu ürünlerin gidişi için kargo seçeneği de sıklıkla kullanıldı ve İtalya tekstil ürünleri kargolama yöntemiyle yeni adresine ulaştırıldı.

Öte yandan İtalya’ya kargo rakamlarını doğrudan etkileyen bir diğer veri de Türkiye’nin İtalya’dan ithalat rakamlarıdır. İtalya, 2018 yılı verilerine göre Türkiye’nin 5. tedarikçi ülkesi konumunda yer almıştır. Bu rakam da ki ülke arasında hareket eden kargo uçaklarının trafiğini ve dolayısıyla İtalya’ya kargo verilerini yükseltmiştir.

İtalya Kargo Rakamlarını Etkileyen Diğer Etmenler

İtalya kargo rakamları Türkiye’de faaliyet gösteren İtalyan firmaları ve İtalya’da faaliyet gösteren Türk işletmelerinden de olumlu anlamda etkilenmektedir.

Ticaret Bakanlığı verilerine göre 2016 yılı itibariyle, Türkiye’de bin 369 İtalyan firması faaliyet yılında göstermektedir. Keza 2002-2016 döneminde, İtalya’dan Türkiye’ye gelen toplam yatırım miktarı 2 milyar 959 milyon dolara ulaşmıştır. Türkiye’de faaliyet yürüten İtalyan firmaları enerjiden bankacılığa, ulaştırmadan telekomünikasyona kadar geniş bir yelpazede faaliyet gösterirken, İtalya’da da 53 Türk şirketi iş hayatına devam etmektedir.

Hem Türkiye’de faaliyet gösteren İtalyan şirketleri hem de İtalya’da faaliyet gösteren Türk şirketleri bu ülkeye yapılan kargoyu ciddi anlamda yükseltme potansiyeline sahiptir. Zira İtalya, Türkiye’deki en büyük beşinci yabancı yatırımcı konumundadır.

İki ülke arasında gidip gelecek evrak, ihracat malı ya da yatırım ürünleri hep yüksek hız ve güvenlik nedeniyle İtalya hava kargo ile taşınmaktadır.

İtalya’da yaşayan yaklaşık 35 bin Türk vatandaşı ile Türkiye’yi 2017 yılında ziyaret eden 205 binden fazla İtalyan turist de etkilemektedir.

Sonuç olarak alt alta sıraladığımız tüm bu veriler yakın gelecekte İtalya’ya gönderimlerin daha da artacağının bir göstergesi olarak kabul edilmektedir.

İtalya’ya Kargo Kaç Günde Gider?

İtalya coğrafi olarak bulunduğu Türkiye’ye yakınlığı ve bu ülkeye düzenlenen uçak seferlerinin sıklığı nedeniyle en rahat ve hızlı kargo gönderilebilecek ülkeler arasında yer almaktadır. Uçak kargo ile Türkiye’den İtalya’ya kargo ortalama 1 iş gününde teslim edilebilmektedir.

İtalya Kargo Ücreti

İtalya kargo ücreti belirlenirken etkili olan belli başlı etkenler var. Bu etkenlerin ilki ve en önemlisi İtalya’ya gönderilecek olan kargonun ağırlığıdır. Kargo ne kadar ağır olursa İtalya Türkiye kargo ücreti de o kadar yüksek, ne kadar hafifse o kadar düşük olacaktır. İtalya’ya göndereceğimiz kargo ücreti çok yüksek olmasın diyenlerin bu noktada dikkat etmeleri gereken en önemli konu kargonun ağırlığının makul sınırlar içinde kalması olacaktır.

İtalya Türkiye kargo ücreti her yarım kilogramda bir değişir. 30 kilograma kadar olan gönderilerde yaşanan bu değişiklik 30 kilo ve üzeri kargolarda sabit hale gelir.

İtalya Türkiye kargo ücretini NumunemKolay üzerinden yapacağız.

NumunemKolay’ın internet sitesinde yer alan “Yurtdışı kargo hesaplama” sekmesine bastığınızda “Gönder”  ve “Evrak” seçeneğini işaretledikten sonra varış ülkesi olarak İtalya’yı ve gönderi ağırlığını seçin. Daha sonra iletişim bilgilerinizi de sisteme girince  “Fiyatları göster” butonuna basmanız İtalya’ya en ucuz yurtdışı kargo seçeneğini anında önünüze getirecektir.

İstanbul’dan Roma ya da Milano’ya gönderilecek 1-10 -20 kilogramlık kargonun NumunemKolay fiyatı aşağıdaki gibidir:

  • 1 kg: 34.10 Euro
  • 10 kg:122.10 Euro
  • 20 kg:178.20 Euro

Burada dikkat edilmesi gereken nokta bu rakamların sadece İtalya Türkiye kargo ücreti olduğudur, gümrüklerde oluşabilecek uygulama ve vergiler bu fiyata dahil değildir.

İtalya’ya en ucuz kargo için NumunemKolay’a ulaşmanız yeterli. Numunem kolay İtalya gönderinizi 1 iş günü içinde kapınızdan alıp varış adresine teslim edecektir.

İstanbul’dan Gönderim

İstanbul İtalya kargo seyri de her geçen yükseliş trendi gösteriyor. Çünkü İtalya’ya hali hazırda en yüksek ihracat Türkiye’nin en çok dış satım yapılan kenti unvanını elinde bulunduran İstanbul’dan yapılıyor. 2017’de İstanbul’dan İtalya’ya yaklaşık 278 milyon 699 bin dolarlık ihracat yapılırken bu rakam 2018’de yüzde 0.88’lik artışla 281 milyon 154 bin dolara ulaşmış durumda.

Türkiye’nin ihracat üssü konumundaki İstanbul İtalya kargo gönderimlerinde de sahip olduğu iki uluslararası havalimanı ile bir hayli avantajlı konumda yer alıyor.

Bursa‘dan Gönderim

Bursa İtalya Kargo oranları da İstanbul ile yarışır nitelikte. Çünkü Bursa, İstanbul’dan sonra İtalya’ya en çok ihracatın yapıldığı ikinci şehir konumunda. Bu konum itibariyle yakın gelecekte ticaret seviyesinin daha da yükselmesi bekleniyor. Çünkü Bursalı ihracatçılar da artık kargo gönderimlerinde hız istiyor, gönderimleri en kısa sürede varış adresine ulaşsın istiyor.

İtalya Kargo Takip

İtalya kargo takip ile bu ülkeye gönderdiğiniz kargonun nerede olduğunu, ne zaman alıcısına ulaştırılacağını anlık olarak öğrenme şansınız her zaman var. Bunun için NumunemKolay’ın ya da kargoyu gönderdiğiniz başka bir şirketin “Yurtdışı kargo takip sekmesine girip paketini teslim ettiğinizde size verilen kargo takip numarasını kutucuğa girip “Kargom nerede” butonuna basmanız yeterli olacaktır. İşte kargonuzun o an nerde olduğu tam karşınızda.

DHL İtalya Kargo Takip

DHL İtalya kargo hizmeti aldığınızda, gönderinizin nerede olduğunu öğrenmek istediğinizde izlemeniz gereken yol da çok basit. Paketinizi kuryeye teslim ettiğinizde size verilen kargo takip numarasını DHL’in internet sitesindeki kargo takip bölümüne yazarak DHL İtalya kargo takip yapabilirsiniz. Bu yolla kargonuz alıcısına ulaştığında ilk öğrenen siz olursunuz.

Öte yandan DHL gönderi takip işlemini, DHL ile partnerlik anlaşması olan NumunemKolay üzerinden de yine kargo takip numarası kullanarak gerçekleştirebilirsiniz.

Numunem Kolay İle Kolay Yurtdışı Kargo Gönderimi

İtalya kargo ile numuneler, ihracat yükleri, mikro ihracat ürünleri ya da e- ihracat ürünlerinin yanı sıra evrak da gönderilebileceği gibi bireysel gönderimler de söz konusu olabiliyor.

NumunemKolay global çözüm ortakları UPS, TNT, DHL ve FedEx servisleri ile kargolarınızı en kısa sürede ve güvenle yerine ulaştırır. İtalya ve +218 ülkeye kargo göndermek, dünya ile bağlantıda kalmak için bize ulaşın yeter.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp