KARGO GÖNDERİLERİNDE AĞIRLIK NASIL HESAPLANIR?

En Ucuz Yurtdışı Kargo

KARGO GÖNDERİLERİNDE AĞIRLIK NASIL HESAPLANIR?

Kargo şirketleri gönderilerinde, genellikle Uluslararası ölçü birimi olan desimetreküp kullanmaktadır. Bu ölçü birimi, dünya standartlarında olup, tüm dünya ülkeleri tarafından kullanılmaktadır. Bu ölçü birimi hem Türkiye içerisindeki gönderiler de, hem de uluslararası gönderiler de kullanılan bir ölçü birimidir. Bu ölçü birimi, Kargo gönderileri saptanırken, bazı bilinmesi gereken bilgiler vardır. Bu bilgiler, en boy yükseklik birimlerinin, birbirleri ile çarpılarak 1000 ile bölünmesinden meydana gelmektedir.

Bazı Kargo gönderileri, bu ölçülere sahip olmadığından dolayı ağırlığı tartılarak hesaplanır. Bu tür kargolar en boy yükseklik ölçülerine sahip değillerdir. Bu tür kargolar genellikle, ağır sanayi eşyalarıdır. Kargo gönderilerinde dikkat etmemiz gereken bazı hususlar vardır. Bu hususlara dikkat ettiğinizde, gönderileriniz uygun fiyata gönderilecektir. Aksi takdirde yüksek bedeller ödeyerek kargonuzu gönderebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken hususları şu şekilde sıralayabiliriz; Kargo gönderirken, Eğer birden daha fazla Kargo gönderiyorsanız, Kargo görevlisi ile birlikte tüm kargolarınızı beraberce kontrol etmenizde fayda vardır. Bazı durumlarda kargolar, yoğunluk ve işlevsellik açısından fazla kapasiteye sahip olduklarından dolayı kargo bilgilerinde karışıklık yaşanabilir. Bu karışıklık size yüksek maliyetler olarak geri dönebilir. Böylesi durumların yaşanmaması için, eğer imkânınız var ise, kargolarınızı tek, tek kendiniz hesaplamanız da fayda vardır.

Eğer isterseniz de bir alternatif seçenek vardır sizin için. Hiç böyle zahmetlere katlanmayarak NumunemKolay.com adresine girerek, sizin için gerekli olan tüm kargo şirketleri ile irtibata geçebilirsiniz. Diğer bir alternatif ise, konusunda uzman kadrosu ile tüm kargo gönderileri hakkında bilgi alabileceğiniz gibi en iyi kargo şirketleri hangileri, sizin için en uygun kargo hangi kargo, gönderileriniz için en doğru kargo hangi kargo gibi seçeneklere ulaşmanız mümkündür. naklemkolay.com adresinin size getirdiği diğer bir avantaj ise, onlarca kargo şirketi arasında, en uygun fiyat hangisi, en hızlı kargo hangisi gibi seçeneklere de ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp