Sudan Kargo | Sudan’a Kargo Fiyatları | NumunemKolay

En Ucuz Yurtdışı Kargo

Sudan Kargo | Sudan’a Kargo Fiyatları | NumunemKolay

Sudan Yurtdışı Kargo Gönderimi - Evrak | Koli | Numune

SUDAN KARGO İŞLEMLERİ

Sudan kargo işlemleri iki ülke arasında 10 milyar dolarlık dış ticaret hedefi konuşması açısından önem taşımaktadır. Hali hazırda 2019 rakamlarına göre 300 milyon dolar seviyelerinde seyreden dış ticaret hacminin yanı sıra Sudan’da 300 milyonu doğrudan, 300 milyonu da müteahhitlik işleri olmak üzere 600 milyon doların üzerinde Türk yatırımının olması bu ülkeye kargo trafiğinin daha da yükselebileceğinin işaretleri olarak kabul edilmektedir.

Bu yazımızda Sudan’a kargo işlemleri ile ilgili merak edilenleri irdeleyeceğiz.  

  • Sudan’a kargo nasıl gönderilir?
  • Sudan gönderi ücreti ne kadardır?
  • Sudan Türkiye kargo süresi kaç gündür?
  • Sudan’a kargo takibi nasıl yapılır? sorularına yanıt vereceğiz ama öncelikle gönderi trafiğini etkileyen ilk ve en önemli etken olan Sudan-Türkiye arasındaki ticari faaliyetleri incelemekte fayda var.

SUDAN TÜRKİYE TİCARİ İLİŞKİLERİ DALGALI SEYİR İZLİYOR

2018 yılında Türkiye’nin Sudan ihracatı 360,9 milyon dolar, Sudan’dan ithalatı 73,1 milyon dolar, toplam ticaret hacmi 434 milyon dolar olarak gerçekleşmiştir. 2019 yılının ilk 10 ayında ithalat 60,1, ihracat 229, toplam ticaret hacmi 289 milyon dolar olurken, iki ülke arasında 10 milyar dolarlık dış ticaret hacmi hedefi koyulmuştur. 
Türkiye Sudan’a en çok kuru baklagiller, buğday unu, elektrik transformatörleri, mayalar, tohum, hububat işleme tarım makineleri, santrifüjler, demir ve çelikten inşaat ve aksamı, kağıt ve karton ambalaj malzemeleri, enzimler, elektrik kontrol ve dağıtım tabloları, sütçülük makineleri, ayakkabı,  römorklar, elektrik akümülatörleri, izole kablo ve teller, çeşitli tarım makineleri ve traktör, şekerli mamuller, taş ve maden işleme makineleri ihraç etmektedir.

Türkiye Sudan ithalatında önemli bir yere sahiptir. Ülkenin toplam dış alımının yüzde 5’i Türkiye’den gerçekleştirilmektedir. Özellikle Türkiye’den Sudan’a gönderilen makineler piyasaya hakimdir.

Türkiye ise Sudan’dan en çok susam, pamuk, altın ve koyun derisi ithal etmektedir.

KARŞILIKLI YATIRIMLAR

Ticaret Bakanlığı verilerine göre 2017 yılı sonu itibariyle Türkiye’de 212 Sudan sermayeli şirket faaliyet gösterirken, Sudan’daki Türk firmaları, demir-çelik, çimento, PVC üretimi, deri, mermercilik, tahıl ithalat ve ihracatı, fırıncılık, perdecilik ve mobilyacılık, şehirlerarası otobüs taşımacılığı, tarım ürünleri ticareti, beyaz eşya ticareti alanlarında yoğunlaşmıştır.

Ayrıca 2018 sonuna kadar Sudan’da toplam 2,24 milyar dolar değerinde projeye imza atıldı. Bu projelerin yarısı, sadece 2018’in ilk çeyreğinde imzalandı.

Başkent Hartum’da inşa edilecek olan yeni havalimanı, bu projelerin arasında en büyük paya sahip olanlardan; 1 milyar 100 milyon dolar değerinde.

Tüm bu veriler Türkiye’den yaklaşık 3 bin kilometre uzaktaki Sudan’a kargo potansiyelinin yükseleceğine işaret etmektedir. 

SUDAN’A KARGO GÖNDERİMİ NASIL YAPILIR?

Sudan’a kargo gönderimi TNT, FEDEX, UPS veya DHL gibi global kargo firmalarından, ya da yurt içinde aynı hizmeti veren örneğin NumunemKolay’dan hizmet alarak en uygun fiyatlarla yapılabilir.

NumunemKolay’ın internet sitesine girdiğinizde karşınıza çıkan ana sayfada Sudan gönderi işlemleri kolayca yapılabilir.

Kargonun gideceği ülke olarak Sudan’ı seçip, kilogram bilgisini de verdiğinizde kargonun ücretini öğrenmek için kolay bir işlem yapmaya sıra gelir.

SUDAN KARGO HESAPLAMA ARACI

Sudan gönderi hesaplaması yapmak, fiyat hesaplama araçları kullanıldığında oldukça kolay bir işlem. Hesaplama yapılırken, gönderinin gerçek ağırlığı ile hacimsel ağırlığı göz önüne alınır. Hangi değer daha yüksekse hesaplama sırasında o kullanılır ve bu işlem sonunda kargonuzun ne kadar bir ücret karşılığı Sudan’a ulaşacağı ortaya çıkar.

SUDAN KARGO NE KADARA GİDER?

Sudan kargo ücreti ne kadardır sorusunun yanıtını bulmak için NumunemKolay’ın hesaplama aracını kullanacağız. 

NumunemKolay’ın anasayfasına geldiğinizde ekranınıza gelen “Hemen fiyat al” butonuna bastığınızda yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümüne yönlendirilirsiniz. Burada kargonuzun gideceği ülke olarak Sudan’ı işaretledikten sonra, kilo bilgisini vermelisiniz. Böylece kargo ücreti en yakın sonuçla karşınıza çıkar.

NumunemKolay ile 5 kg, 10 ve 20 kg’lık Sudan’a kargo gönderim ücreti aşağıdaki gibidir:

  • 5 kg: 114.40 Euro
  • 10 kg:198 Euro
  • 20 kg:299.20 Euro.

SUDAN TÜRKİYE KARGO ÜCRETİ

Sudan Türkiye kargo ücreti de aynı hesaplama aracını kullanılarak de hesaplanabilir. Burada sadece kargo “Getirt” seçeneğini işaretlemek gerekiyor.

  • 5 kg: 209.33 Euro
  • 10 kg: 290.40 Euro
  • 20 kg: 438.02  Euro

Sudan Türkiye kargo ücreti Türkiye’den bu ülkeye gönderilen  paketlere göre daha yüksek seviyelerde seyretmektedir.

Türkiye’den Sudan’a gönderilen bir paketin varış süresi ile ilgili net bir zaman verilememektedir.

SUDAN KARGO TAKİBİ

Kargo takibi ile gönderinizi takip ederek dolaşıma çıktığı anı, kargo şirketinin şubesine gidiş anını ve teslim edildiği anı kontrol edebilirsiniz.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek firmaya teslim ettiğinizde size verilen kargo takip size bu işlem için gereken tek bilgi. Gönderimi yaptığınız firmanın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne takip numarasını girmeniz bu işlem için yeterli.

Eğer kargonuzu DHL’den servis alarak ile gönderdiyseniz DHL Sudan kargo takip yapmanız gerekecektir. Bu işlemi NumunemKolay takip araçlarını kullanarak yapabilirsiniz. İşlemi takip numaranızı yazdıktan sonra “Kargom nerede“ butonuna basarak gerçekleştirebilirsiniz ve paketinizin yolculuğu ile ilgili anlık bilgi almış olursunuz.

SUDAN EN UCUZ KARGO İÇİN NUMUNEMKOLAY

Sudan en ucuz kargo için en güvenli adres ise NumunemKolay. İsterseniz İstanbul Sudan kargo gönderiniz olsun, isterseniz diğer şehirlerden gönderileriniz olsun, şirketimiz bütün ihtiyaçlarınız için iş başında.

Sudan en ucuz kargo işlemlerini en güvenli şekilde gerçekleştirmek için yapmanız gereken tek şey NumunemKolay’a ulaşmak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp