Tacikistan Kargo | Tacikistan’a Kargo Fiyatları | NumunemKolay

En Ucuz Yurtdışı Kargo

Tacikistan Kargo | Tacikistan’a Kargo Fiyatları | NumunemKolay

Tacikistan Yurtdışı Kargo Gönderimi - Evrak | Koli | Numune

TACİKİSTAN KARGO İŞLEMLERİ 

Tacikistan kargo işlemleri, söz konusu ülkenin Türkiye’yi önemli bir ortak ve yatırım kaynağı olarak görmesi ve Türkiye’nin Tacikistan’ın en önemli ticaret ortaklarından biri olması itibariyle önem kazanacaktır

Bu yazımızda Tacikistan’a kargo gönderimleri ile ilgili soruları yanıtlayacağız.

 • Tacikistan’a kargo nasıl gönderilir?
 • Tacikistan kargo ücreti ne kadardır?
 • Tacikistan Türkiye kargo süresi kaç gündür?
 • Tacikistan gönderi takibi nasıl yapılır?
 • PTT kargo Tacikistan fiyatları hangi seviyededir?

Ancak bu soruların yanıtlarından önce Tacikistan Türkiye kargo işlemlerini de direkt etkileyen iki ülke arasındaki ticari ilişkilere bir göz atalım.

TACİKİSTAN TÜRKİYE EKONOMİK VERİLERİ

Türkiye, Tacikistan’ın Rusya, Kazakistan ve Çin ile birlikte en önemli ticaret partnerleri arasında yer alıyor.  Tacik tarafı ekonomik/ticari alanda Türkiye’yi önemli bir ortak ve yatırım kaynağı olarak görmektedir. 2018 yılında ikili ticaret TÜİK verilerine göre yüzde 10 artışla 380 milyon dolara yaklaşmıştır. Bu rakamın 177 milyon doları ihracat, 201 milyon doları da ithalat olarak kayıtlara geçmiştir.

Öte yandan Ocak-Temmuz 2019 dönemine ait ihracat verilerine göre Türkiye, Tacikistan’ın ihracat ortakları arasında 137 milyon dolarla ilk sırada yer almıştır. Bu rakam Tacikistan’ın toplam ihracatının yüzde 24’üne denk gelmektedir. Anılan dönemde Türkiye’den gerçekleştirilen ithalat 83.2 milyon dolar düzeyindedir.

4 bin civarında Türk’ün yaşadığı Tacikistan’da Türk müteahhitlik firmaları da oldukça etkindir. 1994-2018 yılları arasında Türk şirketleri ülkede 49 adet proje üstlenmiştir. Bu projelerin toplam tutarı 600 milyon doları aşmıştır.

Tüm bu veriler Türkiye’den 3 bin kilometre uzakta olan Tacikistan’a kargo işlemlerinin ticaret ile doğru orantılı olarak artacağının göstergesi olarak kabul edilebilir.

TACİKİSTAN’A KARGO GÖNDERİMİ NASIL YAPILIR?

Tacikistan’a kargo gönderimi TNT, FEDEX, UPS veya DHL gibi global kargo firmalarından, ya da NumunemKolay’dan hizmet alarak en uygun fiyatlarla yapılabilir.

NumunemKolay’ın internet sitesine girdiğinizde karşınıza çıkan ana sayfada Tacikistan gönderi işlemleri kolayca yapılabilir.

Kargonun gideceği ülke olarak Tacikistan’ı  seçip, kilogram bilgisini de verdiğinizde kargonun ücretini öğrenmek için kolay bir işlem yapmaya sıra gelir.

TACİKİSTAN KARGO HESAPLAMA ARACI

Tacikistan gönderi hesaplaması yapmak, fiyat hesaplama araçları kullanıldığında oldukça kolay bir işlem. Hesaplama yapılırken, gönderinin gerçek ağırlığı ile hacimsel ağırlığı göz önüne alınır. Hangi değer daha yüksekse hesaplama sırasında o kullanılır ve bu işlem sonunda kargonuzun ne kadar bir ücret karşılığı Tacikistan’a ulaşacağı ortaya çıkar.

Desi hesaplaması;

EN X BOYX YÜKSEKLİK/5000 olarak formüle edilmiştir.

TACİKİSTAN FİYAT HESAPLAMA

Tacikistan kargo fiyatları nasıl hesaplanır sorusunun yanıtını bulmak için NumunemKolay’ın hesaplama aracını kullanacağız.

NumunemKolay’ın anasayfasına geldiğinizde ekranınıza gelen “Hemen fiyat al” butonuna bastığınızda yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümüne yönlendirilirsiniz. Burada kargonuzun gideceği ülke olarak Tacikistan’ı işaretledikten sonra, kargonuzun kilo bilgisini vermelisiniz. Böylece gönderinizin Başkent Duşanbe’ye  ne kadar bir ücret karşılığı gönderileceğini en yakın sonuçla öğrenirsiniz.

Türkiye Tacikistan kargo ücreti ile ilgili bilgiyi aldıktan sonra sıra ödemeyi yapmaya ve kargoyu teslim etmeye gelir. Paketi kendiniz teslim edebileceğiniz gibi, bulunduğunuz yere kurye de çağırabilirsiniz.

TACİKİSTAN KARGO FİYATLARI

Tacikistan kargo şirketleri arasında en uygun fiyatı veren NumunemKolay ile 5, 10 ve 20 kg’lık Türkiye Tacikistan gönderim ücreti aşağıdaki gibidir:

 • 5 kg: 102 30 Euro
 • 10 kg: 177.10 Euro
 • 20 kg: 259.60 Euro.

Ancak bu fiyatlar kapıdan kapıya taşıma ücretleridir. Gümrüklerde oluşabilecek uygulama ve harçlar bu rakamlara dahil değildir.

Tacikistan’dan Türkiye’ye kargo ücretleri de aynı hesaplama aracını kullanılarak de hesaplanabilir. Burada sadece kargo “Getirt” seçeneğini işaretlemek gerekiyor.

 • 5 kg: 242 Euro
 • 10 kg: 419.10 Euro
 • 20 kg: 693 Euro

TÜRKİYE’DEN TACİKİSTAN’A KARGO TESLİMAT SÜRESİ

Kuryemiz Tacikistan gönderinizi aldıktan sonra pazar günü hariç her akşam yapılan uçuşlarla gönderinizi yola çıkarıyoruz. Tacikistan’ Express gönderimler ile ortalama 3 iş gününde teslimat yapılabiliyor.

TACİKİSTAN PTT KARGO

Tacikistan PTT kargo ile gönderim yapılabilecek ülkeler arasında yer aldığı için PTT kargo Tacikistan iyatlarını öğrenmek de faydalı olacaktır.

PTT yurtdışı kargo hesaplamayı yapmak için PTT’nin internet sitesinde TURPEX’e tıklayıp, gönderimi yapacağınız ülkeyi seçip, ağırlık bilgisini vermeniz yetiyor.

Tacikistan’a 5, 10 ve 20 kiloluk bir PTT uluslararası kargo  göndereceğinizi varsayalım ve bu kargonun PTT kargo Tacikistan fiyatını hesaplayalım.

 • 5 kg: 610 TL
 • 10 kg: 1045 TL
 • 20 kg: 1915 TL

PTT kargo Tacikistan için teslimat süresi verememektedir.

TACİKİSTAN KARGO TAKİBİ

Kargo takibi ile gönderinizi takip ederek dolaşıma çıktığı anı, kargo şirketinin şubesine gidiş anını ve teslim edildiği anı kontrol edebilirsiniz.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek firmaya teslim ettiğinizde size verilen kargo takip size bu işlem için gereken tek bilgi. Gönderimi yaptığınız firmanın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne takip numarasını girmeniz bu işlem için yeterli.

Kargonuzu PTT ile gönderdiyseniz bu sefer Tacikistan PTT kargo takip  yapmalısınız. Bunu için de PTT’nin internet sitesinde kargo takip bölümüne barkod numarasını yazmalısınız. Böylece PTT yurtdışı kargo takip Tacikistan için anında ve doğru sonuç alabilirsiniz.

TACİKİSTAN’A EN UCUZ KARGO

Tacikistan’a en ucuz kargo gönderimi için gelmeniz gereken adres ise NumunemKolay. İsterseniz İstanbul’dan Tacikistan’a kargo gönderin, isterseniz diğer şehirlerden gönderileriniz olsun, şirketimiz bütün ihtiyaçlarınız için iş başında.

DHL, UPS, TNT ve FEDEX ile çözüm ortaklığı yapan NumunemKolay en uygun DHL Tacikistan kargo ücreti ile gönderim yapabilmenizi sağlarken, UPS Tacikistan işlemleri için de en ekonomik fiyatlarla gönderim gerçekleştirmektedir.

Tacikistan’a hızlı gönderimleri, en ucuz kargo ücreti ile gerçekleştirmek için sizin yapmanız gereken tek şey NumunemKolay’a gelmek.

Tacikistan uçak kargo fiyat listesi için hemen tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp