Vietnam Kargo | Vietnam’a Kargo Fiyatları | NumunemKolay.com

En Ucuz Yurtdışı Kargo

Vietnam Kargo | Vietnam’a Kargo Fiyatları | NumunemKolay.com

Vietnam Yurtdışı Kargo Gönderimi - Evrak | Koli | Numune

VİETNAM KARGO İŞLEMLERİ İTHALAT ODAKLI İLERLİYOR

Vietnam kargo işlemleri, Türkiye’nin bu ülke ile olan ticari ilişkilerinde ithalatın daha ağırlıklı olması nedeniyle ithalat odaklı ilerlektedir. Tekstil ve hazır giyim sektörünün önemli bir üretim kolu olduğu ülkedeki üretimin büyük bir kısmı ihraç edilmektedir. Türkiye’de bu ihraç pazarları arasında yer almaktadır.

Bu yazımızda Türkiye’den 7 bin 500 kilometre uzakta olan Vietnam’a kargo işlemleri ile ilgili merak edilen konuları irdeleyeceğiz.

 • Vietnam’a kargo nasıl gönderilir?
 • Vietnam kargo ücreti ne kadardır?
 • Vietnam Türkiye kargo süresi kaç gündür?
 • Vietnam gönderi takibi nasıl yapılır?
 • PTT kargo Vietnam fiyatları hangi seviyededir?

sorularına bu yazımızda yanıt vereceğiz ama öncelikle kargo trafiğini etkileyen ilk ve en önemli etken olan Vietnam -Türkiye arasındaki ticari faaliyetleri incelemekte fayda var.

VİETNAM TÜRKİYE EKONOMİK VERİLER VE KARGO TALEBİ

Türkiye ile Vietnam arasındaki toplam dış ticaret hacmi Ekonomi Bakanlığı’nın 2017 rakamlarına göre 3.2 milyar dolar seviyesinde. İki ülke arasındaki ticari ilişkiler 2008 yılından bu yana istikrarlı bir şekilde artarken dış ticaret dengesi Vietnam lehinedir. 2017 yılında Vietnam Türkiye’ye 3 milyar milyar dolarlık ihracat gerçekleştirirken Türkiye’nin Vietnam’a ihracatı 237 milyon dolar seviyesinde kalmıştır. İkili ticaret hacmi hedefi 2020 yılı 4 milyar dolar olarak belirlenmiştir.

Türkiye’nin Vietnam’a başlıca ihracat kalemleri baharat, telefon cihazları, kümes hayvanları, motorlu taşıtlar, pamuk olurken,  bu ülkeden telefon cihazları, sentetik filament iplikleri, kauçuk, otomatik bilgi işlem makineleri, pamuk ipliği alımı yapılıyor.

Bu veriler Vietnam kargo işlemlerinin Vietnam Türkiye yönlü olarak gerçekleştiğini/ gerçekleşeceğini göstermesi açısından önemlidir.

Öte yandan Vietnam Yabancı Sermaye Ajansı’nın verilerine göre, Türkiye’nin Vietnam’da 11 projede toplam 70,85 milyon dolarlık kayıtlı yatırımı bulunmaktadır.

6 Türk şirketinin kayıtlı olduğu Vietnam’da, firmalar tekstil, eğitim, iletişim ve turizm gibi alanlarda yatırım yapmışlardır

VİETNAM’A KARGO GÖNDERİMİ NASIL YAPILIR?

Vietnam’a kargo gönderimi TNT, FEDEX, UPS veya DHL gibi global kargo firmalarından, ya da NumunemKolay’dan hizmet alarak en uygun fiyatlarla yapılabilir.

NumunemKolay’ın internet sitesine girdiğinizde karşınıza çıkan ana sayfada Vietnam gönderi işlemleri kolayca yapılabilir.

Kargonun gideceği ülke olarak Vietnam’ı  seçip, kilogram bilgisini de verdiğinizde kargonun ücretini öğrenmek için kolay bir işlem yapmaya sıra gelir.

VİETNAM KARGO HESAPLAMA ARACI

Vietnam kargo hesaplaması yapmak, fiyat hesaplama araçları kullanıldığında oldukça kolay bir işlem. Hesaplama yapılırken, gönderinin gerçek ağırlığı ile hacimsel ağırlığı göz önüne alınır. Hangi değer daha yüksekse hesaplama sırasında o kullanılır ve bu işlem sonunda kargonuzun ne kadar bir ücret karşılığı Vietnam’a ulaşacağı ortaya çıkar.

Desi hesaplaması;

EN X BOYX YÜKSEKLİK/5000 olarak formüle edilmiştir.

VİETNAM FİYAT HESAPLAMA

Vietnam kargo fiyatları nasıl hesaplanır sorusunun yanıtını bulmak için NumunemKolay’ın hesaplama aracını kullanacağız.

NumunemKolay’ın anasayfasına geldiğinizde ekranınıza gelen “Hemen fiyat al” butonuna bastığınızda yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümüne yönlendirilirsiniz. Burada kargonuzun gideceği ülke olarak Vietnam’ı işaretledikten sonra, kargonuzun kilo bilgisini vermelisiniz. Böylece gönderinizin Başkent Hanoi’ye ne kadar bir ücret karşılığı gönderileceğini en yakın sonuçla öğrenirsiniz.

Türkiye Vietnam kargo ücreti ile ilgili bilgiyi aldıktan sonra sıra ödemeyi yapmaya ve kargoyu teslim etmeye gelir. Paketi kendiniz teslim edebileceğiniz gibi, bulunduğunuz yere kurye de çağırabilirsiniz.

VİETNAM KARGO FİYATLARI

Vietnam kargo şirketleri arasında en uygun fiyatı veren NumunemKolay ile 5, 10 ve 20 kg’lık Türkiye Vietnam gönderim ücreti aşağıdaki gibidir:

 • 5 kg: 70 Euro
 • 10 kg:20 Euro
 • 20 kg:40 Euro.

Vietnam’dan Türkiye’ye kargo ücretleri de aynı hesaplama aracını kullanılarak de hesaplanabilir. Burada sadece kargo “Getirt” seçeneğini işaretlemek gerekiyor.

 • 5 kg: 201.30 Euro
 • 10 kg: 354.20 Euro
 • 20 kg: 572 Euro

TÜRKİYE’DEN VİETNAM KARGO TESLİMAT SÜRESİ

Kuryemiz Vietnam gönderinizi aldıktan sonra pazar günü hariç her akşam yapılan uçuşlarla gönderinizi yola çıkarıyoruz. Vietnam’a express gönderimler ile ortalama 2 iş gününde teslimat yapılabiliyor.

VİETNAM PTT KARGO

Vietnam PTT kargo ile gönderim yapılabilecek ülkeler arasında yer aldığı için PTT kargo Vietnam fiyatlarını öğrenmek de faydalı olacaktır.

PTT yurtdışı kargo hesaplamayı yapmak için PTT’nin internet sitesinde TURPEX’e tıklayıp, gönderimi yapacağınız ülkeyi seçip, ağırlık bilgisini vermeniz yetiyor.

Vietnam’a 5, 10 ve 20 kiloluk bir PTT uluslararası kargo  göndereceğinizi varsayalım ve bu kargonun PTT kargo Vietnam fiyatını hesaplayalım.

 • 5 kg: 610 TL
 • 10 kg: 1045 TL
 • 20 kg: 1915 TL

PTT kargo Vietnam için teslimat süresi verememektedir.

VİETNAM KARGO TAKİBİ

Kargo takibi ile gönderinizi takip ederek dolaşıma çıktığı anı, kargo şirketinin şubesine gidiş anını ve teslim edildiği anı kontrol edebilirsiniz.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek firmaya teslim ettiğinizde size verilen kargo takip size bu işlem için gereken tek bilgi. Gönderimi yaptığınız firmanın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne takip numarasını girmeniz bu işlem için yeterli.

Kargonuzu PTT ile gönderdiyseniz bu sefer Vietnam PTT kargo takip  yapmalısınız. Bunu için de PTT’nin internet sitesinde kargo takip bölümüne barkod numarasını yazmalısınız. Böylece PTT yurtdışı kargo takip Vietnam için anında ve doğru sonuç alabilirsiniz.

VİETNAM’A EN UCUZ KARGO

Vietnam’a en ucuz kargo gönderimi için gelmeniz gereken adres ise NumunemKolay. İsterseniz İstanbul’dan Vietnam’a kargo gönderin, isterseniz diğer şehirlerden gönderileriniz olsun, şirketimiz bütün ihtiyaçlarınız için iş başında.

DHL, UPS, TNT ve FEDEX ile çözüm ortaklığı yapan NumunemKolay en uygun DHL Vietnam kargo ücreti ile gönderim yapabilmenizi sağlarken, UPS Vietnam işlemleri için de en ekonomik fiyatlarla gönderim gerçekleştirmektedir.

Vietnam’a hızlı gönderimleri en ucuz kargo ücreti ile gerçekleştirmek için sizin yapmanız gereken tek şey NumunemKolay’a gelmek.

Vietnam uçak kargo fiyat listesi için hemen tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp