YURTDIŞI GÖNDERİ GELİŞ KAYDI NASIL BİR İŞLEM TÜRÜDÜR?

En Ucuz Yurtdışı Kargo

YURTDIŞI GÖNDERİ GELİŞ KAYDI NASIL BİR İŞLEM TÜRÜDÜR?

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte ticarette yeni boyut kazanmış ve sadece iller arası değil, ülkeler arası da ticaretler yapılmaktadır. İnternetin yaygınlaşması ile ticaret alanında büyük adımlar atılmış, her zaman olduğu gibi ticaret internet sayesinde hızlı ve ve daha geniş bir yelpazeye sahip olarak, hızla ilerlemiştir. Bunun sonucu olarak da sadece Türkiye içi değil, iller arası alışveriş yaparcasına; insanlar yaşadıkları ülkenin haricinde, başka bir ülkeden alışveriş yaparak, istediklerine sahip olmaya başlamışlardır.

Şahısların ülkeler arası alışverişleri sadece ticareti değil, aynı zaman da yaptıkları alışverişe bağlı kargo ve gönderi şekillerinide büyük ölçüde değiştirmiştir. Bu sayede insanlar ülkeler arası alışveriş yaparken birçok seçeneğe sahip olurken diğer yandan da ekonomik gönderi şekilleri de meydana gelmiştir. Yalnız ülkeler arası gönderilerde bazı protokeller uygulanmakta ve iller arası kargo ve taşıma şekillerinden biraz daha farklı bir işlem uygulanmaktadır. Ülkeler arası kaçakçılık ve buna benzer olayların önüne geçebilmek adına ülkeler arasında yapılan alışverişlerde gönderileriniz gümrük kontrollerinden geçerek alışveriş yapan şahsa bu kontrollerden sonra teslim edilmektedir. Yurtdışı gönderi geliş kaydı da bu işlemlerden sadece bir tanesidir.

Yurtdışı gönderi sorgulama yaptığınızda – Türkiye için PTT hizmetleri için – yurtdışı gönderi takibi alanında; yurtdışı gönderi geliş kaydı yapılmıştır mesajını görebilirsiniz. Bu mesaj; sizin kargonuzun Türkiye PTT işletmesi tarafından teslim alındığına, ve gerekli gümrük incelemelerinden geçeceğini belirtmektedir. Bu mesajı aldıktan sonra kargonuz 3 ila 7 gün içerisinde size teslim edilecektir. Kargo teslimat ve gönderi gibi aşamalardan önce ilk sırada sizin hangi ülke ile alışveriş yaptığınıza, ülkeler arasında bulunan mesafelere dikkat etmenizi rica eder, referanslı ve herkesin güvenle alışveriş yaptığı internet sitelerinden alışveriş yapmanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp