Sırbistan Kargo | Sırbistan’a Kargo Fiyatları | NumunemKolay

En Ucuz Yurtdışı Kargo

Sırbistan Kargo | Sırbistan’a Kargo Fiyatları | NumunemKolay

SIRBİSTAN KARGO İŞLEMLERİ

Sırbistan kargo işlemleri 420 yıl boyuna Osmanlı idaresinde kaldıktan sonra bağımsızlığını kazanan ülke ile Türkiye arasındaki ticari ilişkilerin taşıdığı potansiyel açısından önemlidir. İki ülke arasındaki ticari ilişkilerin son yıllarda istikrarlı bir şekilde artmasının kargo trafiğine de olumlu etki etmesi beklenmektedir.

Bu yazımızda ünlü mucit Nikola Tesla’nın ülkesi Sırbistan’a kargo işlemleri ile ilgili merak edilenleri mercek altına alacağız.

  • Sırbistan’a kargo nasıl gönderilir?
  • Sırbistan gönderi ücreti ne kadardır?
  • Sırbistan Türkiye kargo süresi kaç gündür?
  • Sırbistan’a kargo takibi nasıl yapılır? sorularına yanıt vereceğiz ama öncelikle gönderi trafiğini etkileyen ilk ve en önemli etken olan Sırbistan -Türkiye arasındaki ticari faaliyetleri incelemekte fayda var.

TÜRKİYE-SIRBİSTAN TİCARİ İLİŞKİLERİNİN ÖNÜ AÇIK

Türkiye ile Sırbistan arasındaki ticaret hacmi 2018 yılında 1,2 milyar dolar civarında gerçekleşmiştir. Bu rakamın 868 milyon doları ihracat, 326 milyon doları da ithalat olarak kayıtlara geçmiştir.

Ancak iki ülke arasındaki ticari potansiyelin daha fazla olduğu ve Sırbistan pazarında ülkemiz firmaları açısından önemli fırsatlar yer aldığı düşünülmektedir.

Başlıca ihraç ürünleri örme mensucat, inşaat malzemeleri, mobilya parçaları, karolar ve kaldırım taşları, kağıt ürünleri, yaş meyve ve sebze, ayakkabı aksamı, deriler, klima cihazları, demir ve çelikten eşyadır. Başlıca ithal ürünleri ise petrol yağları, bakır, demir-çelik, oto lastikleri ve ham deridir.

2010 yılında iki ülke arasında imzalanan Serbest Ticaret Anlaşması gereği 2015 yılından bu yana sanayi ürünlerinin karşılıklı ithalatı gümrüksüz yapılmaktadır. Tarım ürünlerinde ise gümrük vergileri kalmakla birlikte, belirlenen bazı ürünlerde “en fazla tercihe şayan ülke” statüsü uygulanmaktadır. Bu anlaşma 1 Haziran 2019 tarihinde güncellenmiştir.

Öte yandan Sırbistan’da 50’yi aşkın Türk şirketi faaliyet göstermekte olup, toplam Türk yatırımlarının tutarı yaklaşık 200 milyon dolardır. Bu yatırımlar arasında Halk Bankası’nın 2015’te  “Çaçanska Bank”ın yüzde 76,75 hissesini satın alması öne çıkmaktadır.

Diğer taraftan Türkiye’deki Sırp yatırımlarının tutarı ise yaklaşık 36 milyon dolardır.

Tüm bu ticari ilişkiler Türkiye Sırbistan kargo rakamlarının daha yüksek seviyelere çıkabileceğinin göstergesi olarak kabul edilebilir.

SIRBİSTAN’A KARGO GÖNDERİMİ NASIL YAPILIR?

Sırbistan’a kargo gönderimi TNT, FEDEX, UPS veya DHL gibi global kargo firmalarından, ya da yurt içinde aynı hizmeti veren örneğin NumunemKolay’dan hizmet alarak en uygun fiyatlarla yapılabilir.

NumunemKolay’ın internet sitesine girdiğinizde karşınıza çıkan ana sayfada Sırbistan gönderi işlemleri kolayca yapılabilir.

Kargonun gideceği ülke olarak Sırbistan’ı seçip, kilogram bilgisini de verdiğinizde kargonun ücretini öğrenmek için kolay bir işlem yapmaya sıra gelir.

SIRBİSTAN KARGO HESAPLAMA ARACI

Sırbistan gönderi hesaplaması yapmak, fiyat hesaplama araçları kullanıldığında oldukça kolay bir işlem. Hesaplama yapılırken, gönderinin gerçek ağırlığı ile hacimsel ağırlığı göz önüne alınır. Hangi değer daha yüksekse hesaplama sırasında o kullanılır ve bu işlem sonunda kargonuzun ne kadar bir ücret karşılığı Sırbistan’a ulaşacağı ortaya çıkar.

SIRBİSTAN KARGO NE KADARA GİDER?

Sırbistan kargo ücreti ne kadardır sorusunun yanıtını bulmak için NumunemKolay’ın hesaplama aracını kullanacağız. 

NumunemKolay’ın anasayfasına geldiğinizde ekranınıza gelen “Hemen fiyat al” butonuna bastığınızda yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümüne yönlendirilirsiniz. Burada kargonuzun gideceği ülke olarak Sırbistan’ı işaretledikten sonra,  kilo bilgisini vermelisiniz. Böylece kargo ücreti en yakın sonuçla karşınıza çıkar.

NumunemKolay ile 5 kg, 10 ve 20 kg’lık Sırbistan’a kargo gönderim ücreti aşağıdaki gibidir:

  • 5 kg: 102.30 Euro
  • 10 kg:177.10 Euro
  • 20 kg:259.60 Euro.

SIRBİSTAN TÜRKİYE KARGO ÜCRETİ

Sırbistan Türkiye kargo ücreti de aynı hesaplama aracını kullanılarak de hesaplanabilir. Burada sadece kargo “Getirt” seçeneğini işaretlemek gerekiyor.

  • 5 kg: 192.50 Euro
  • 10 kg: 314.60 Euro
  • 20 kg: 503.80  Euro

Sırbistan Türkiye kargo ücreti Türkiye’den bu ülkeye gönderilen  paketlere göre daha yüksek seviyelerde seyretmektedir.

Türkiye’den Sırbistan’a gönderilen bir paket Express servis ile ortalama 2 iş günü içinde varış adresinde olmaktadır.

SIRBİSTAN KARGO TAKİBİ

Kargo takibi ile gönderinizi takip ederek dolaşıma çıktığı anı, kargo şirketinin şubesine gidiş anını ve teslim edildiği anı kontrol edebilirsiniz.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek firmaya teslim ettiğinizde size verilen kargo takip size bu işlem için gereken tek bilgi. Gönderimi yaptığınız firmanın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne takip numarasını girmeniz bu işlem için yeterli.

Eğer kargonuzu DHL’den servis alarak ile gönderdiyseniz DHL Sırbistan kargo takip yapmanız gerekecektir. Bu işlemi NumunemKolay takip araçlarını kullanarak yapabilirsiniz.  İşlemi takip numaranızı yazdıktan sonra “Kargom nerede“ butonuna basarak gerçekleştirebilirsiniz ve paketinizin yolculuğu ile ilgili anlık bilgi almış olursunuz.

SIRBİSTAN EN UCUZ KARGO İÇİN NUMUNEMKOLAY

Sırbistan en ucuz kargo için en güvenli adres ise NumunemKolay. İsterseniz İstanbul Sırbistan kargo gönderiniz olsun, isterseniz diğer şehirlerden gönderileriniz olsun, şirketimiz bütün ihtiyaçlarınız için iş başında.

Sırbistan en ucuz kargo işlemlerini en güvenli şekilde gerçekleştirmek için yapmanız gereken tek şey NumunemKolay’a ulaşmak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp