Macaristan Kargo | Macaristan’a Kargo Fiyatları | NumunemKolay.com

En Ucuz Yurtdışı Kargo

Macaristan Kargo | Macaristan’a Kargo Fiyatları | NumunemKolay.com

Macaristan Yurtdışı Kargo Gönderimi - Evrak | Koli | Numune

MACARİSTAN KARGO İŞLEMLERİ

Macaristan kargo işlemleri Türkiye ile bu ülke arasındaki ticari faaliyetlerin 2004 yılından bu yana istikrarlı bir şekilde artması nedeniyle önem kazanmıştır. Macaristan’ın da Türkiye’yi “Doğu’ya Açılım” politikasının merkez ülkelerinden biri olarak görmesi iki ülke arasında daha da yoğunlaşacak ilişkilere işaret etmektedir.

“Balkanlar”ın Kilidi” olarak anılan ülkeye kargo gönderimleri ile ilgili merak edilen soruları bu yazımızda yanıtlıyoruz.

 • Macaristan’a kargo nasıl gönderilir?
 • Macaristan kargo ücreti ne kadardır?
 • Macaristan Türkiye kargo süresi kaç gündür?
 • Macaristan gönderi takibi nasıl yapılır?

Bu soruların yanıtlarından önce Macaristan uçak kargo rakamlarını doğrudan etkileyen ilk faktör olan iki ülke arsındaki ticari ilişkilere kısaca göz atalım.

MACARİSTAN TÜRKİYE TİCARİ İLİŞKİLER VE KARGO TRAFİĞİ

Macaristan ile Türkiye arasında istikralı bir ticari ilişki vardır. Budapeşte Büyükelçiliği’nin verilerine göre Macaristan ile ikili ticaret hacmi2018 yılında 2,55 milyar dolar olarak gerçekleşmiştir. Bu çerçevede Türkiye’nin 2018 yılı ihracatı 1,16 milyar dolar iken ithalat da 1,4 milyar dolar düzeyinde gerçekleşmiştir. Aynı yıl Türkiye ihracatı bir önceki yıla göre yüzde 7 oranında artarken ithalat yüzde 8 düşüş göstermiştir.

2019’un Ocak-Eylül döneminde Türkiye’den Macaristan’a 885 milyon 512 bin dolarlık ürün ihraç edilirken, Macaristan’dan 913 milyon 691 bin dolarlık ithalat yapıldı.

İhraç edilen başlıca ürünler kara ulaşım araçları, giyim/tekstil, demir-çelik eşyası, kauçuk mamuller, elektrikli makine eve cihazlar, sıhhi tesisat, ısıtma ve aydınlatma cihazlarıdır.

İthal edilen başlıca ürünler  ise kara ulaşım araçları, canlı hayvanlar, elektrikli makine ve cihazlar, organik kimyasal maddeler, plastik ve mamulleri, büro teçhizatı ve mesleki / ilmi cihazlardır.

İki ülke arasında artış gösteren ekonomik ilişkiler Macaristan kargo trafiğinde de artış olacağının göstergesi olarak kabul edilebilir.

KARŞILIKLI YATIRIMLARIN MACARİSTAN KARGOYA ETKİSİ OLUR MU?

Macaristan’dan Türkiye’ye 2002-2018 döneminde yapılan doğrudan yatırımlar 29 milyon dolar seviyesinde gerçekleşirken, Türkiye’den Macaristan’a aynı dönemde yapılan doğrudan yatırımlar 58 milyon Doları bulmuştur.

Dışişleri Bakanlığı verilerine göre, Haziran 2018 itibariyle Türkiye’de 81 Macaristan sermayeli firma ve 8 irtibat bürosu faaliyet gösteriyor. Bu firmalar ticaret, turizm, enerji, kimyasal ürünler, cam ve cam ürünleri ve gıda alanlarında yoğunlaşırken, Macaristan’da faaliyet gösteren Türk firmaları ise başta tekstil, inşaat malzemeleri, mücevherat ve gıda olmak üzere ağırlıklı olarak mal ticaretiyle uğraşıyor.

Karşılıklı bu yatırım ilişkilerinin de Macaristan hava kargo potansiyeline olumlu etki gösteresi beklenmektedir.

MACARİSTAN’A KARGO GÖNDERİMİ NASIL YAPILIR?

Macaristan’a kargo gönderimi TNT, FEDEX, UPS veya DHL gibi global kargo firmalarından, ya da bu firmaların servisini veren NumunemKolay’dan hizmet alarak en uygun fiyatlarla yapılabilir.

NumunemKolay’ın internet sitesine girdiğinizde karşınıza çıkan ana sayfada Macaristan gönderi işlemleri kolayca yapılabilir.

Kargonun gideceği ülke olarak Macaristan’ı seçip, kilogram bilgisini de verdiğinizde kargonun ücretini öğrenmek için kolay bir işlem yapmaya sıra gelir.

MACARİSTAN KARGO HESAPLAMA ARACI

Macaristan kargo fiyat hesaplaması yapmak, hesaplama araçları kullanıldığında oldukça kolay bir işlem. Hesaplama yapılırken, gönderinin gerçek ağırlığı ile hacimsel ağırlığı göz önüne alınır. Hangi değer daha yüksekse hesaplama sırasında o kullanılır ve bu işlem sonunda kargonuzun ne kadar bir ücret karşılığı Macaristan’a ulaşacağı ortaya çıkar.

Desi hesaplaması;

EN X BOYX YÜKSEKLİK/5000 olarak formüle edilmiştir.

Hacimsel arılığın düşük çıkması için olabildiğince küçük kargo paketi kullanmak gerekir ki böylece gönderi ücreti de düşük çıkar.

MACARİSTAN FİYAT HESAPLAMA

Macaristan kargo fiyatları nasıl hesaplanır sorusunun yanıtını bulmak için NumunemKolay’ın hesaplama aracını kullanacağız.

NumunemKolay’ın anasayfasına geldiğinizde ekranınıza gelen “Hemen fiyat al” butonuna bastığınızda yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümüne yönlendirilirsiniz. Burada kargonuzun gideceği ülke olarak Macaristan’ı işaretledikten sonra, kargonuzun kilo bilgisini vermelisiniz. Böylece gönderinizin Başkent Budapeşte’ye ne kadar bir ücret karşılığı gönderileceğini en yakın sonuçla öğrenirsiniz.

Türkiye Macaristan kargo ücreti ile ilgili bilgiyi aldıktan sonra sıra ödemeyi yapmaya ve kargoyu teslim etmeye gelir. Paketi kendiniz teslim edebileceğiniz gibi, bulunduğunuz yere kurye de çağırabilirsiniz.

MACARİSTAN KARGO FİYATLARI

Macaristan kargo şirketleri arasında en uygun fiyatı veren NumunemKolay ile 5 kg, 10 ve 20 kg’lık Türkiye Macaristan gönderim ücreti aşağıdaki gibidir:

 • 5 kg:94.60 Euro
 • 10 kg: 161,70 Euro
 • 20 kg: 234,30 Euro

Macaristan’dan Türkiye’ye kargo ücretleri de aynı hesaplama aracını kullanılarak de hesaplanabilir. Burada sadece kargo “Getirt” seçeneğini işaretlemek gerekiyor.

 • 5 kg: 179.30 Euro
 • 10 kg: 283,80 Euro
 • 20 kg: 447.70 Euro

Macaristan Türkiye arası kargo fiyatları, Türkiye’den yapılan gönderimlere oranla biraz daha yüksek seviyede seyretmektedir.

TÜRKİYE’DEN MACARİSTAN’A KARGO TESLİMAT SÜRESİ

Kuryemiz Macaristan gönderinizi aldıktan sonra pazar günü hariç her akşam yapılan uçuşlarla gönderinizi yola çıkarıyoruz. Macaristan’a kargo Express servis kullanıldığında ortalama 2 iş gününde teslim edilebiliyor.

MACARİSTAN PTT KARGO

Macaristan PTT kargo ile gönderim yapılabilecek ülkeler arasında yer aldığı için PTT kargo Macaristan fiyatlarını öğrenmek de faydalı olacaktır.

PTT yurtdışı kargo hesaplamayı yapmak için PTT’nin internet sitesinde TURPEX’e tıklayıp, gönderimi yapacağınız ülkeyi seçip, ağırlık bilgisini vermeniz yetiyor.

Macaristan’a 5 kg, 10 kg ve 20 kiloluk bir PTT uluslararası kargo  göndereceğinizi varsayalım ve bu kargonun PTT kargo Macaristan fiyatını hesaplayalım.

 • 5 kg: 394.50 TL
 • 10 kg: 734.50TL
 • 20 kg: 1414.50 TL

PTT kargo Macaristan için 7-10 gün teslimat süresi vermektedir.

MACARİSTAN KARGO TAKİBİ

Kargo takibi ile gönderinizi takip ederek dolaşıma çıktığı anı, kargo şirketinin şubesine gidiş anını ve teslim edildiği anı kontrol edebilirsiniz.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek firmaya teslim ettiğinizde size verilen kargo takip size bu işlem için gereken tek bilgi. Gönderimi yaptığınız firmanın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne takip numarasını girmeniz bu işlem için yeterli.

Kargonuzu PTT ile gönderdiyseniz bu sefer Macaristan PTT kargo takip  yapmalısınız. Bunu için de PTT’nin internet sitesinde kargo takip bölümüne barkod numarasını yazmalısınız. Böylece PTT yurtdışı kargo takip Macaristan için anında ve doğru sonuç alabilirsiniz. Alacağınız bu sonuç kargoda yaşanacak olası bir gecikme için anında önlem almanızı sağlayabilir.

MACARİSTAN’A NUMUNEMKOLAY İLE EN UCUZ KARGO

Macaristan’a  en ucuz kargo gönderimi için gelmeniz gereken adres ise NumunemKolay. İsterseniz İstanbul’dan Macaristan’a kargo gönderin, isterseniz diğer şehirlerden gönderileriniz olsun, şirketimiz bütün ihtiyaçlarınız için iş başında.

DHL, UPS, TNT ve FEDEX ile çözüm ortaklığı yapan NumunemKolay en uygun DHL Macaristan kargo ücreti ile gönderim yapabilmenizi sağlarken, UPS Macaristan için de en ekonomik fiyatlarla gönderim gerçekleştirmektedir.

Macaristan’a hızlı gönderimleri en ucuz kargo ücreti ile gerçekleştirmek için sizin yapmanız gereken tek şey NumunemKolay’a gelmek.

Macaristan uçak kargo fiyat listesi için hemen tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp