Yunanistan Kargo | Yunanistan’a Kargo Fiyatları | NumunemKolay.com

En Ucuz Yurtdışı Kargo

Yunanistan Kargo | Yunanistan’a Kargo Fiyatları | NumunemKolay.com

Yunanistan Yurtdışı Kargo Gönderimi - Evrak | Koli | Numune

YUNANİSTAN KARGO TRAFİĞİ

Yunanistan kargo ülkenin Asya, Avrupa ve Afrika Kıtalarının kesişim noktasında olması itibari ve Türkiye ile yüzyıllara dayanan tarihsel geçmişi itibariyle son derece önemlidir.

Bu yazımızda Yunanistan’a kargo gönderecek kişi ve kurumların cevabın merak ettiği soruları yanıtladık.

 • Yunanistan kargo nasıl gönderilir?
 • Yunanistan ‘a kargo ücreti ne kadardır?
 • Yunanistan gönderimleri kaç günde adresine ulaşır?
 • Yunanistan kargo takip nasıl yapılır?
 • Yunanistan PTT kargo nasıl gönderilir?

Bu soruların yanıtlarından önce Yunanistan uçak kargo rakamlarını doğrudan etkileyecek ilk unsur olan  Türkiye-Yunanistan ekonomik verilerine bir göz atalım.

TİCARET ARTIŞI VE KARGO POTANSİYELİ

Atina Büyükelçiliği’nin verdiği bilgilere göre Yunanistan Türkiye ilişkilerinde diyalog ve işbirliği sürecinin somut yansımaları ticaret, ekonomi, ulaştırma ve turizm alanlarında gözlenmektedir. Bu verilere göre  2014 yılında Yunanistan ile ticaret hacmi 5,6 milyar dolar olarak gerçekleşirken, bu rakam, 2010 yılı ticaret rakamlarının yaklaşık iki katına tekabül etmektedir. 2015 ve 2016 yıllarında, ikili ticaret hacminde düşüş yaşanmasına rağmen, 2017 yılında tekrar yükselişe geçerek 3,5 milyar seviyesine ulaşan ticaret hacmi 2018 yılında 4,2 milyar dolar olmuştur.

Karşılıklı yatırımlar ile başta turizm, ulaştırma ve bankacılık gibi çeşitli sektörlerde ikili ticari ilişkilerin geliştirilmesi hedeflenmektedir.

2019 yılının başında iki ülke arasındaki ticaret hacminin yaklaşık iki katına çıkarılması ve 8 milyar dolara ulaşması hedefi konuldu.

Burada Yunanistan’daki sınırlı üretim nedeniyle, ülkenin ithalata bağımlı bir ülke olması çok önemli. Bu sayede Yunanistan, Türkiye için yakın coğrafyadaki en önemli pazarlardan biri olabilecek konumda.

Bu veriler Türkiye’den Yunanistan’a kargo rakamlarının artış potansiyeline sahip olduğunu gösteresi açısından önemlidir

KARAYOLU TAŞIMACILIĞI SORUNLU

Ticari ilişkilerde yaşanan bu canlılığa rağmen iki ülke arasındaki karayolu taşımacılığında ciddi sorunların varlığı da inkar edilemez. Ticaret Bakanlığı’nın verdiği bilgilere göre, geçiş belgesinde var olan kotalar, İpsala Sınır Kapısı’nın 24 saat esasına göre çalışmasında yaşanan sıkıntılar, Ege’de deniz taşımacılığının antrepo/gümrük alanı yetersizliği gibi etkenler Türkiye’nin Yunanistan ticaretine önemli bir engel oluşturmaktadır.

Bu sorunlar da Yunanistan kargo rakamlarına olumlu etki edecek unsurlar arasındadır.

TÜRKİYE’DEKİ YUNANİSTAN YATIRIMLARI VE KARGO TRAFİĞİ

Yunanistan’ın Türkiye’deki doğrudan yatırımlarının toplamı 6,8 milyar dolar civarındayken Türkiye tarafından Yunanistan’a yapılan doğrudan yabancı yatırım girişi 2017 yılında 19 milyon dolar değerindedir.

Türk işadamları son dönemde yat limanı ve liman işletmesi gibi alanlar başta olmak üzere, Yunanistan’da açılan ihaleler ve özelleştirme programları ile Yunan şirketlerle ortaklık kurma yolunu tercih etmeye başlamışladır.

Bu ilişkilerin de Yunanistan yönlü kargo trafiğine olumlu yansımaları olması beklenmektedir.

YUNANİSTAN’A KARGO GÖNDERİMİ NASIL YAPILIR?

Yunanistan’a kargo gönderimi TNT, FEDEX, UPS veya DHL gibi global kargo firmalarından, ya da NumunemKolay’dan bu firmaların servisini alarak, en uygun fiyatlarla yapılabilir.

NumunemKolay’ın internet sitesine girdiğinizde karşınıza çıkan ana sayfada Yunanistan gönderi işlemleri kolayca yapılabilir.

Kargonun gideceği ülke olarak Yunanistan’ı seçip, kilogram bilgisini de verdiğinizde kargonun ücretini öğrenmek için kolay bir işlem yapmaya sıra gelir.

YUNANİSTAN KARGO HESAPLAMA ARACI

Yunanistan kargo hesaplaması yapmak, fiyat hesaplama araçları kullanıldığında kolay bir işlem. Hesaplama yapılırken, gönderinin gerçek ağırlığı ile hacimsel ağırlığı göz önüne alınır. Hangi değer daha yüksekse hesaplama sırasında o kullanılır ve bu işlem sonunda kargonuzun ne kadar bir ücret karşılığı Yunanistan’a ulaşacağı ortaya çıkar.

Desi hesaplaması;

EN X BOYX YÜKSEKLİK/5000 olarak formüle edilmiştir.

Yunanistan gönderiminin daha makul fiyatlarda olmasını istiyorsanız olabildiğince küçük paket seçip hacimsel ağırlığın düşük olmasını sağlamalısınız.

YUNANİSTAN FİYAT HESAPLAMA

Yunanistan kargo fiyatları nasıl hesaplanır sorusunun yanıtını bulmak için NumunemKolay’ın hesaplama aracını kullanacağız.

NumunemKolay’ın anasayfasına geldiğinizde ekranınıza gelen “Hemen fiyat al” butonuna bastığınızda yurtdışı kargo fiyat hesaplama bölümüne yönlendirilirsiniz. Burada kargonuzun gideceği ülke olarak Yunanistan’ı işaretledikten sonra, kargonuzun kilo bilgisini vermelisiniz. Böylece gönderinizin Başkent Atina ya da Selanik’e ne kadar bir ücret karşılığı gönderileceğini en yakın sonuçla öğrenirsiniz.

Türkiye Yunanistan kargo ücreti ile ilgili bilgiyi aldıktan sonra sıra ödemeyi yapmaya ve kargoyu teslim etmeye gelir. Paketi kendiniz teslim edebileceğiniz gibi, bulunduğunuz yere kurye de çağırabilirsiniz.

YUNANİSTAN KARGO FİYATLARI

Yunanistan kargo şirketleri arasında en uygun fiyatı veren NumunemKolay ile 5 kg, 10 ve 20 kg’lık Türkiye Yunanistan gönderim ücreti aşağıdaki gibidir:

 • 5 kg: 50 Euro
 • 10 kg:10 Euro
 • 20 kg:20 Euro.

FİYAT HESAPLA

Yunanistan’dan Türkiye’ye kargo ücretleri de aynı hesaplama aracını kullanılarak de hesaplanabilir. Burada sadece kargo “Getirt” seçeneğini işaretlemek gerekiyor.

 • 5 kg: 99 Euro
 • 10 kg: 162.80 Euro
 • 20 kg: 247.50  Euro

Yunanistan Türkiye arası kargo fiyatları, Türkiye’den yapılan gönderimlere oranla biraz daha yüksek seviyede seyretmektedir.

TÜRKİYE’DEN YUNANİSTAN’A KARGO TESLİMAT SÜRESİ

Kuryemiz Yunanistan’a gönderinizi aldıktan sonra pazar günü hariç her akşam yapılan uçuşlarla gönderinizi yola çıkarıyoruz. Türkiye’den Yunanistan’a ortalama 2 iş gününde teslimat yapılabiliyor. Kargonun hızlı teslim edilmesinde hem Türkiye ile coğrafi yakınlık hem de bu ülkeye düzenlenen uçak seferlerinin sıklığı etkili oluyor.

Yunanistan’dan Türkiye’ye kargo süresi de bu ülkeden kalkan uçak seferlerinin sıklığına göre değişmektedir.

YUNANİSTAN PTT KARGO

Yunanistan r PTT kargo ile gönderim yapılabilecek ülkeler arasında yer aldığı için PTT kargo Yunanistan fiyatlarını öğrenmek de faydalı olacaktır.

PTT yurtdışı kargo hesaplamayı yapmak için PTT’nin internet sitesinde TURPEX’e tıklayıp, gönderimi yapacağınız ülkeyi seçip, ağırlık bilgisini vermeniz yetiyor.

Yunanistan’a 5 kg, 10 kg ve 20 kiloluk bir PTT uluslararası kargo  göndereceğinizi varsayalım ve bu kargonun PTT kargo Yunanistan fiyatını hesaplayalım.

 • 5 kg: 359.50 TL
 • 10 kg: 649.50 TL
 • 20 kg: 1229 TL

PTT kargo Yunanistan için 7-10 gün teslimat süresi vermektedir.

YUNANİSTAN KARGO TAKİBİ

Kargo takibi ile gönderinizi takip ederek dolaşıma çıktığı anı, kargo şirketinin şubesine gidiş anını ve teslim edildiği anı kontrol edebilirsiniz.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek firmaya teslim ettiğinizde size verilen kargo takip size bu işlem için gereken tek bilgi. Gönderimi yaptığınız firmanın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne takip numarasını girmeniz bu işlem için yeterli.

Kargonuzu PTT ile gönderdiyseniz bu sefer Yunanistan PTT kargo takip  yapmalısınız. Bunu için de PTT’nin internet sitesinde kargo takip bölümüne barkod numarasını yazmalısınız. Böylece PTT yurtdışı kargo takip Yunanistan için anında ve doğru sonuç alabilirsiniz.

YUNANİSTAN’A NUMUNEMKOLAY İLE EN UCUZ KARGO

Yunanistan’a  en ucuz kargo gönderimi için gelmeniz gereken adres ise NumunemKolay. İsterseniz İstanbul’dan Yunanistan’a kargo gönderin, isterseniz diğer şehirlerden gönderileriniz olsun, şirketimiz bütün ihtiyaçlarınız için iş başında.

DHL, UPS, TNT ve FEDEX ile çözüm ortaklığı yapan NumunemKolay en uygun DHL Yunanistan kargo ücreti ile gönderim yapabilmenizi sağlarken, UPS Yunanistan için de en ekonomik fiyatlarla gönderim gerçekleştirmektedir.

Yunanistan hızlı gönderimleri en ucuz kargo ücreti ile gerçekleştirmek için sizin yapmanız gereken tek şey NumunemKolay’a gelmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara
Fiyat Al
Whatsapp